امروز : یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت : ۱۰:۵۵ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:��������������
روستا+عبارت
دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۰
افزایش بی حساب و کتاب جمعیت خوش نشین در روستاهای بی امکانات؛
مهمانان ناخوانده در روستاهای مازندران
ارزان بودن زمین و ویلا در شمال کشور به نسبت قیمت املاک در شهرهای بزرگ و نزدیک بودن مازندران به پایتخت از جمله دیگر دلایل اقبال غیربومی‌ها به روستاهای مازندران به شمار می آید.
عزیزپور+عبارت
چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰
توزیع برابر امکانات در تمامی محلات بابل
در حقیقت تحقق درآمدهای شهری و پویایی اقتصادی در بخش‌های مختلف شهر نیازمند این است که زیرساخت‌های توسعه در آن ایجاد و محقق شود. اما متاسفانه درحال حاضر بخشی از شهر ما فعالیت اقتصادی دارد و بخشی از آن بدون امکانات و زیرساخت‌های لازم برای فعالیت است.
دو و میدانی+عبارت
پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
خانه‌به‌دوشی قهرمانان ورزش مادر در مازندران / تمرین قهرمان در آشپزخانه!
این روزها به واسطه ساخت استادیوم‌های فوتبال، ورزش دو و میدانی در مازندران به‌عنوان ورزش مادر مورد بی‌مهری قرار گرفته است؛ در قائمشهر برای ساخت سکوی تماشاگران پیست دو و میدانی از بین رفت و در ساری نیز برای بازسازی استادیوم شهید متقی پیست دو و میدانی شرایط لازم برای تمرین ورزشکاران و قهرمانان این رشته را ندارد تا صدای ورزشکاران این رشته در بیاید.
آتش نشانی+عبارت
دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹
نگاهی به امکانات آتش نشانی ها در مازندران به بهانه ۷ مهرماه روز آتش نشانی؛
ایثـار با دستـان خالـی
از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ۳ هزار و ۵۰۰ عملیات امداد و نجات در این شهرستان انجام شده است و همچنین طی این مدت هزار و ۵۱۷ عملیات اطفای حریق و ۷۰۰ عملیات امداد و نجات خارج از محدوده شهری در گزارش های کارشناسان به ثبت رسید.
کارگاه  + کارگر+عبارت
چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹
بررسی نقش مهارت افزایی در اشتغال پایدار استان مازندران؛
اشتغال در گرو مهارت، مهارت در گرو امکانات
به عقیده کارشناسان یکی از دلایل عدم موفقیت مراکز متعدد آموزشی فنی‌وحرفه‌ای و مهارت‌محور در استان، از بین رفتن فرهنگ مهارت‌آموزی و تمایل به مدرک‌گرایی در بین مازندرانی‌ها است. اما دلایل دیگری نیز در این زمینه وجود دارند.
سالمند+عبارت
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹
به بهانه افزایش میانگین سنی در دومین استان سالخورده کشور؛
مازندران پیر شد/ امید به زندگی بالا یا کاهش فرزند آوری تفاوتی ندارد باید برای فردا آماده بود
آمارها نشانگر این است که در ایران هم جمعیت سالمندی با شیب نسبتا تندی در حال افزایش است اما برنامه ریزی لازم برای آن صورت نپذیرفته و رسیدگی به امور آنها و فراهم آوری امکانات برای این قشر به هیچ عنوان جوابگوی این میزان از رشد نمی باشد و احتمالا به زودی ما را با چالش های این موضوع رو به رو خواهد کرد.
زلزله+عبارت
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
به بهانه زلزله های اخیر در تهران و مازندران ،مروری بر زمین لرزه های سهمگین استان در صد سال گذشته و چالش های پیش رو؛
هیولای خفته دیر یا زود بیدار می شود / مازندران تا چه اندازه توانایی مقابله با زلزله را دارد؟
قبلش همه چیز آرام است، چند ثانیه لرزش و سپس فاجعه از این لحظه آغاز می شود. عده ای کشته و عده ای مصدوم می شوند و افراد زیادی هم خانه و یا منبع درامدی خود را در عرض چند ثانیه از کف رفته می بینند.
آتش سوزی جنگل+عبارت
پنج شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹
هشدار هواشناسی در خصوص آتش سوزی جنگل ها در مازندران در پی گرم شدن هوا؛
ضرورت حفاظت ویژه از طلای سبز در تابستان داغ ۹۹ / کمبود امکانات آتش نشانی در استانی با بیشترین ذخیره جنگلی کشور
یکی از آثار منفی آتش سوزی جنگل ها تاثیرات منفی این مهم بر خاک است به عبارت ساده تر آتش سوزی جنگل ها از سه بعد فیزیکی، شیمیایی و یا بیولوژیک می تواند اثرات منفی را بر خاک بگذارد تا جایی حتی آتش می‎تواند سبب تغییر در پوشش و فعالیت‎های گیاهی شود.
فیلترشکن+عبارت
دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸
شصت و سومین بسته ویژه خبری عبارت؛
راهکار خلاقانه برای تجمع کنندگان چهارشنبه سوری در بابل: قرنطینه تا پایان نوروز!/وقتی فرمانده سپاه جویبار از تعطیلی یک روزدرمیان بازار تعجب می کند/مرخصی مدیران مازندران در ایام عید ممنوع شد/دانشگاه علوم پزشکی مازندران دیگر آمار کرونایی نمی‌دهد
فیلترشکن عبارت بسته ویژه خبرهای مهم کمترشنیده شده و جذاب مازندران است که به صورت روزانه توسط تحریریه عبارت تهیه شده و منتشر می‌شود. این ستون قرار است به ما بگوید پشت اخبار رسمی و روزمره چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.
نوبخت+عبارت
جمعه ۲۳ اسفند ۱۳۹۸
مسئولان مازندرانی به ویژه رئیس سازمان برنامه و بودجه استان پاسخ دهند؛
میزان اعتبار تخصیصی برای مقابله با کرونا را اعلام کنید/ امیدواریم حدسمان درباره گیلان باطل باشد
با توجه به آمارهای رسمی گیلان روزانه به طور متوسط ۵ تا ۱۰ مبتلای جدید دارد، اما مازندران ۲۰ تا ۵۰ مبتلای جدید. همچنین به گواه اطلاعات منتشر شده مازندران دومین استان مبتلای کشور است و تعداد آمارش دو برابر گیلان.
نیکزاد+سعدی پور+عبارت
شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸
بازگشت آرامش به آموزش و پرورش مازندران با حضور سعدی‌پور
با اینکه دوره‌های قبل همیشه شایعاتی از تخلف و دخالت فرهنگیان یا امکانات آموزش و پرورش در انتخابات مطرح می‌شد، اینبار از ضعف مدیریت ارشد این نهاد مهم تربیتی در کنترل فضای انتخاباتی و جلوگیری از سیاسی شدن این مرجع تخصصی هیچ خبری نیست.
نابینایان+عبارت
سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸
به بهانه ی روز جهانی «عصای سفید» ؛
آن ها ما را نمی بینند یا ما آن ها را نمی بینیم؟ / روزی غیر از پارالمپیک که به یادتان هستیم
۲۳مهر یا همان ۱۵ اکتبر را به نابینایان اختصاص داده اند. کسانی که در کنار ما زندگی می کنند اما لحظه به لحظه شان در جهانی متفاوت از ما می گذرد. شاید بیماری ها یا اتفاقات ناگوار و یا حتی وراثت باعث تاریکی چشمانشان شده باشد اما آنها با دلی روشن این جهان را به نظاره می نشینند. ممکن است اختصاص فقط یک روز خاص برای رسیدگی به مشکلات آنها جفایی باشد در حقشان اما همین را نیز باید به غنیمت شمرد و از روز «عصای سفید» استفاده کرد و برای آن ها گفت که جهانشان سیاه است اما دل هایشان مثل عصای دستشان سفید.
محمد امید+عبارت
شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸
قریب به صددرصد روستا‌های بیش از ۲۰ خانوار کشور آب، برق مدرسه و خانه بهداشت دارند
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: بعد از انقلاب در حوره زیر ساخت روستا‌ها اتفاقات خوبی افتاد و قریب به صددرصد روستا‌های بیش از ۲۰ خانوار کشور از نعمت آب، برق مدرسه و خانه بهداشت برخوردار هستند. در حوزه بهره‌مندی از گاز هم بیش از ۸۰ روستا‌ها و بیش از ۹۰ درصد جمعیت روستایی‌ها از این نعمت استفاده می‌کنند.