امروز : پنج شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت : ۳:۰۷ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:��������������
ایرج نیازآذری؛ روزنامه‌نگار و‌فعال وفرهنگی و‌اجتماعی
یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۱
یادداشت عبارت
نجات غریق؛ از مسئله محوری تا بی‌برنامگی در مازندران!
قیمت مسکن در مازندران + سایت عبارت
شنبه ۶ فروردین ۱۴۰۱
هشدارنامه‌ای به استاندار مازندران؛
اگر جلوی مافیای مسکن را نگیرد، همه ما را خواهد بلعید
بررسی‌های میدانی عبارت نشان می‌دهد که تنها در محله‌ی سلمان فارسی بیش از ۳۰درصد واحدهای نوساز خالی از سکنه هستند و هیچ کسی توانایی خرید آنها را ندارد. پس سوال اصلی اینجاست که منفعت بسازوبفروش‌ها از هزینه‌کرد برای خانه‌هایی که نهایتا خالی می‌مانند چیست؟
محمودحسینی‌پور نوری استاندار مازندران
یکشنبه ۸ اسفند ۱۴۰۰
نگاهی به صد روز استانداری حسینی پور، در پیوست با دیدارش با اهالی رسانه؛
بالانشینی و ترس از ارتفاع
در واقع احوال آقای استاندار احوال کسی است که در صدر نشسته و از زندگی روزمره بی‌خبر است، اما علی رغم این بالانشینی از ارتفاع هراس دارد و البته جهان پیرامون خودش را به‌درستی نمی‌شناسد. امیدواریم این روند تغییر کند و ایشان از تمامی ظرفیت‌های موجود بهره بگیرند و به جای اینکه جوالدوز به دست گرفته و به هرکسی نیشتری بزنند، اول طاقت خودشان را با یک سوزن امتحان کنند.
مجید عرب فیروزجایی+عبارت
چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۰
مرگ صداقت در بابل؛ از خبرنگارنماها تا مدیران پنهان‌کار
خودفروشانی که اکنون به نام خبرنگار در بابل قلم می‌زنند بدانند که دوره آنان و مدیران ادارات محبوبشان به زودی به سر خواهد رسید و دستشان برای همه مردم رو خواهد شد.
مجید عرب فیروزجایی+عبارت
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
تزریق پول کثیف زیر پوست شهر بهارنارنج / به مردم احترام بگذارید
فراموش نکنیم شورای قوی و کارآمد از دل نهادهای مدنی شکل می‌گیرد و در این خصوص جا دارد که اهالی رسانه، فعالان مدنی و نخبگان جامعه در خصوص حقوق شهروندان و ارتقاء سطح مطالبه‌گری مردم به خصوص ساکنین محلات حاشیه‌ای اطلاع رسانی و آگاهی‌های لازم را انجام دهند.
دکتر کمیل عبدی+عبارت
شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰
غفلت از ظرفیت دانشگاه در توسعه شهر
یکی از ظرفیت های بسیار ارزشمندی که تا امروز به شکلی شایسته مورد توجه مدیران شهری قرار نداشته، مراکز علمی و آموزشی شهر به ویژه دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل است که جایگاه بالایی در حوزه عمرانی و مهندسی دارد.
آکند+عبارت
شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۹
مرثیه ای برای آکند
آنگاه که کار به دست نااهلان سپرده می‌شود منتظر قیامت یعنی هلاک خود باشید.
مهتاب مظفری+عبارت
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
دومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر مازندران در ساری به کار خود پایان داد؛
رسانه های مازندران زیر ذره بین داوران و کارشناسان / بانوی نویسنده عبارت افتخار آفرین شد
نماینده هیئت داوران دومین جشنواره رسانه ای ابوذر ضمن خواندن بیانیه هیئت داوران ، رسانه ها را آیینه تمام نمای واقعیات یک جامعه توصیف نمود و افزود: خبرنگاران به عنوان انعکاس دهندگان واقعیتهای جامعه ، از مسوولیت سنگین اجتماعی برخوردارند و باید وجدان اخلاقی را تحت هر شرایطی در حرفه خود لحاظ کنند.
سمیرا زرگری+عبارت
یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹
چند نکته درخصوص یک ممنوع الخروجی
برابر قانون، دختری که به سن قانونی رسیده می تواند بدون اذن پدر، سفر خارجی داشته باشد اما یک مربی ۳۸ ساله در کلاس بین المللی، درصورت نداشتن اجازه همسر از خروج از کشور و انجام چنین تکلیف مهمی، محروم می شود و این تعارض حقوقی باید اصلاح شود.
مالیات+عبارت
چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۹
حذف معافیت‌مالیاتی هنرمندان؛
گل بود، به سبزه نیز آراسته‌شد !
در شرایطی که سقف معافیت‌مالیاتی کارکنان‌دولت در لایحه‌بودجه۱۴۰۰، چهار میلیون‌‌تومان تعیین شده‌است، با کدام تعریف‌کارشناسی، این‌معافیت برای هنرمندان‌و نویسندگان، نصف این‌رقم یعنی دومیلیون‌وهشتاد هزار تومان در نظر گرفته‌ شده‌است؟! آن"حذف"، اگر شلیک‌مستقیم باشد، این"سقف" حتماً تیر خلاص خواهد بود بر پیکر نیمه‌جان اهالی فرهنگ‌وهنر، که هر دم از این باغ، بری می‌رسد برایشان!
اشکواره حسینی+عبارت
پنج شنبه ۱ آیان ۱۳۹۹
سومین همایش فرهنگی هنری «اشکواره حسینی» مازندران در شهرستان آمل به کار خود پایان داد؛
درخشش «عبارت» در همایش فرهنگی هنری «اشکواره حسینی»
در این همایش و در بخش یادداشت رتبه نخست به مهتاب مظفری سوادکوهی از پایگاه خبری تحلیلی عبارت اختصاص یافت.
روز شعرو ادب+عبارت
پنج شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹
به بهانه روز شعر و ادب فارسی؛
اگر شعر نبود ، انسانها تروریست می شدند!
شاید آن روز که در جستجوی لفظی برای سیراب کردن زندگی بودیم ، پدیده ایی شوم در ما شکل گرفت.
کمال رستمعلی+عبارت
سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸
خوانش کمال رستمعلی از اشعار امام خمینی
دل آرا در شعر امام راحل، بسته‌ی هوا و خواهش‌های امروز و فردا نیست، دل‌آرا در اشعار آن پیر فرزانه، محصور و محدود در تمناهای ناپایدار نمی‌ماند، دل‌آرای شعر امام دستت را می‌گیرد و با تو هم‌مسیر و هم‌سفر می‌شود
علیرضا سعدی پور+عبارت
پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸
یادداشت مدیرکل آموزش و پرورش مازندران به بهانه آغاز هفته گرامیداشت تربیت اسلامی؛
دست کشیدن از تولید انسان تک بعدی و حرکت به سمت مهارت زندگی
زندگی در دهکده جهانی که تمامی ملت‌ها در کمتر از چند ثانیه از اتفاقات آن‌سوی کره زمین باخبرند و یکدیگر را می‌بینند، با مخاطرات عدیده‌ای همراه است. امروز انسان به قله‌های علم و دانش دست یافته و طبیعت را به تسخیر خود درآورده؛ ولی در کنترل و به زنجیر کشیدن خوی نفسانی خود تا حد زیادی عاجز مانده و سررشته تمام شرور از همین نشأت می‌گیرد. از این رو است که اغلب صاحبنظران، دهه‌های آینده را سال‌هایی برای تغییر گفتمان بشر نسبت به زندگی بی‌هویتی می‌دانند که زندگی را از معنا و هدف تهی ساخته است.
نیکزاد+سعدی پور+عبارت
سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸
تحلیلی بر عملکرد مدیریت آموزش و پرورش مازندران؛
سرمایه اجتماعی؛ فرصت سوزی یا فرصت سازی؟
مدیر آموزش و پرورش بیش از مدیران دیگر دستگاه‌ها باید مولفه‌های سرمایه اجتماعی، کاربرد، جذب و ساختن آنها را شناخته و بتواند از آنها برای پیشبرد هرچه بهتر اهداف تعلیم و تربیت بهره‌گیری کند. چه آنکه آموزش و پرورش نهادی بسیار فراگیر به شمار آمده و تقریبا با تمامی اقشار جامعه سروکار دارد. برخی از مدیران این ظرفیت بالقوه را به خوبی شناخته و درک درستی از آن دارند؛ برخی به طور پیش‌فرض واجد مولفه‌های حمایتی سرمایه اجتماعی هستند؛ و برخی نیز در طول دوره فعالیت در دستگاه و ارتباط با ذینفعان به افزایش و غنی‌سازی مولفه‌های سرمایه اجتماعی در سازمان و مخاطبان کمک می‌کنند.