امروز : سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت : ۸:۱۷ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:��������
نرخ تورم سالانه در مازندران
چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۱
شهروندان استان‌ مازندران بالاترین نرخ تورم سالانه را تحمل کرده‌اند | معرفی استان‌های با بالاترین و پایین‌ترین تورم
مرکز آمار ایران نرخ تورم استان‌ها را اعلام کرد که بر اساس آن در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان‌های سیستان و بلوچستان و البرز و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان‌خوزستان بوده است. اما در نرخ تورم ۱۲ ماهه به ترتیب شهروندان ۳ استان کهگیلویه و بویراحمد، مازندران و ایلام بالاترین نرخ تورم را تحمل کرده اند.
خرید+عبارت
پنج شنبه ۲۵ آذر ۱۴۰۰
چیپس ۵۰هزار تومانی؛ رکوردی تازه و غیرقابل باور!
قیمت چیپس سیب زمینی، در فاصله آذر پارسال تا امروز، به‌طور میانگین ۸۰درصد افزایش یافته است.
خرید+مارکت+مواد غذایی+عبارت
شنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۰
گرانی نُقل بازارهای مازندران / حلقه های درهم تنیده دلالی وسوداگری
گرانی و کاهش قیمت خرید سهم مردم مازندران از آشفتگی بازارهای های استان در آستانه یلدا و ورود به زمستان است.
خرید+مارکت+مواد غذایی+عبارت
پنج شنبه ۴ آذر ۱۴۰۰
ساز ناکوک بازار با قیمت‌های دستوری / تفاوت از زمین تا آسمان است
با آنکه ستاد تنظیم بازار قیمت چند کالای اساسی را مصوب کرده اما ساز بازار و بازاریان با قیمت های دستوری ابلاغ شده از سوی این ستاد ناکوک است.
پول+عبارت
چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰
رشد افسارگسیخته خط فقر و فاصله طبقاتی در کشور؛
طبقه متوسط در حال نابودی است / از خط فقر زیر یک میلیونی تا خط فقر ۱۲ میلیونی در دهه ۹۰
بخشی از مردم زیر خط فقر زندگی می‌کنند و فعلا آرزوی‌شان رساندن یک ماه مالی به آخر است. خیلی‌ها به واسطه گرانی، دیگر توان خرید گوشت و مرغ را ندارند. بماند که بخشی حتی دیگر نمی‌توانند از پس خرید تخم مرغ و سیب زمینی هم برآیند.
شیرکاکائو+عبارت
یکشنبه ۳۰ آیان ۱۴۰۰
افزایش ۴۰ درصدی قیمت شیرکاکائو در بازار
شیر کاکائو و دیگر شیر‌های طعم‌دار ظرف یک‌سال گذشته تا امروز افزایش قیمتی حداقل ۴۰درصدی داشته‌اند.
رئیسی+عبارت
چهارشنبه ۱۹ آیان ۱۴۰۰
در جلسه هیأت دولت مطرح شد؛
آمادگی رئیسی برای حضور در جلسات شورای عالی فضایی/ مهم‌ترین وظیفه همه ما مهار تورم و کنترل قیمت‌هاست / حقوق های پرداختی باید در سامانه ثبت شود
رئیس جمهور گفت: پرداخت حقوق به افراد از محل خزانه نباید محرمانه تلقی شود و برابر مقررات قانونی پرداخت‌ها در سامانه مربوطه ثبت شود.
شهربازی+تفریح+عبارت
چهارشنبه ۱۹ آیان ۱۴۰۰
زندگی ایرانی فارغ از فراغت؛
سرگرمی آخرین اولویت جامعه / گرانی‌ها چه تاثیری بر تفریح مردم داشته است؟
هرچند کرونا و محدودیت هایی مثل بسته شدن رستوران ها، تئاترها، سینماها، کنسرت ها و ... در پایین آمدن هزینه تفریح و سرگرمی تاثیرگذار بوده اما نگاهی به آمار چند ساله دخل و خرج مردم نشان می دهد در ۱۰ سال اخیر ایرانی ها هر سال نسبت به سال قبل پول کمتری برای تفریح شان خرج کرده اند.
شیشه شیر+عبارت
چهارشنبه ۱۹ آیان ۱۴۰۰
قیمت‌های عجیب شیشه شیر نوزاد / شیشه‌شیرهای میلیونی در بازار ایران!
این روزها در بازار قیمت وسایل مورد نیاز نوزادان همانند سایر اجناس افزایش چشمگیری یافته است؛ البته برخی افراد جامعه همچنان به دنبال خرید وسایل خارجی و لاکچری هستند.
خرید+مارکت+مواد غذایی+عبارت
شنبه ۱۵ آیان ۱۴۰۰
هزینه سبد معیشت ۱۲میلیون تومان شد
بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور درباره مشکلات کارگران گفت:درحال حاضر سبد معیشت یک خانوار۳.۲۴ نفره کشور رکورد دوازده میلیون تومان را دارد.
علی بابایی کارنامی+عبارت
یکشنبه ۹ آیان ۱۴۰۰
در نطق میان دستور جلسه علنی مجلس مطرح شد؛
نطق تند نماینده ساری در مجلس / بابایی کارنامی: تورم و گرانی کالاها چه زمانی کنترل ‌می شود؟ / ملت منتظر اقدامات جهادی رئیس جمهور هستند / روستاییان جنگل نشین مازندران آواره شدند / می دانید محافظان جنگل ۲۶ ماه است که حقوق نگرفتند؟
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس خطاب به رئیس جمهور گفت: چه زمانی قرار است تورم و گرانی افسارگسیخته کالاها و خدمات کنترل ‌شود؟ چه زمانی دست دلالان و کاسبان و عوامل بی‌ثباتی بازار قطع می‌شود؟
خرید+فروشگاه+عبارت
سه شنبه ۴ آیان ۱۴۰۰
گرانی در مازندران ترمز برید / مسئولان مصوب می کنند و بازاریان وتو
بی ثباتی قیمت اجناس و کالاها زیر سایه ضعف نظارت‌ها در مازندران بیداد می‌کند و نرخ گذاری لحظه‌ای و غیرمنطقی سفره خانوارها را کوچک‌تر کرده است.
کارگران+عبارت
سه شنبه ۴ آیان ۱۴۰۰
دستمزد کارگران فقط پاسخگوی ۴۰ درصد سبد معیشت آن‌ها است؛
گرانی کم سابقه و تنزل مکرر رتبه کشور در شاخص‌های جهانی / دولت صدای شاغلان فقیر را می شنود؟
بررسی آمارهای رسمی گویای این واقعیت است که در سال گذشته حداقل دستمزد کارگری به‌طور میانگین معادل ۳۵.۳ درصد از هزینه خانوارهای شهری و ۶۴.۲ درصد از هزینه خانوارهای روستایی بوده و مابقی هزینه‌های خانوار از محل‌های دیگر تأمین شده است.
خرید+مارکت+مواد غذایی+عبارت
پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰
تبعات طرح اقتصادی دولت رئیسی برای حذف ارز ترجیحی / کارت اعتباری خرید در قبال حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی
شقاقی گفت: اینکه برخی از نمایندگان مجلس به دنبال آن هستند، تا با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، منابع حاصل از این اقدام را در قالب کارت اعتباری خرید، در اختیار دهک‌های پایین درآمدی قرار دهند، به اعتقاد بنده در حال حاضر چنین طرحی اجرایی نیست، زیرا این کار نیاز به زیرساخت مناسب و بانک‌های اطلاعاتی دقیق و به روز دارد که در حال حاضر چینی چیزی محیا نیست، همچنین این کار نیاز به نظارت سیستمی و هوشمند دارد که متاسفانه چنین ابرازی نیز در دست دولت نیست، زیرا اگر نظارت قوی وجود داشت، امروز قیمت کالا‌های اساسی و مایحتاج ضروری مردم، هر روز با افزایش قیمت روبرو نمی‌شد.
خرید+مارکت+مواد غذایی+عبارت
چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰
غیب‌شدن یک‌سوم حقوق کارگران در اولین روز ماه!
برداشتن یک کیسه برنج ۱۰ کیلویی، دو تا روغن ۹۰۰ گرمی سرخ‌کردنی و پخت‌وپز، رب، قند، شکر، ماست و پنیر، یک کیلو گوشت چرخ‌کرده، یک کیلو گوشت خورشتی، دوکیلو مرغ، مایع ظرفشویی، دستشویی، لباسشویی، خمیردندان، شامپوی سر ایرانی و یک بسته دستمال کاغذی به‌عنوان حداقل خریدهای ماه هر خانه، حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان هزینه خواهد داشت