امروز : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت : ۳:۵۹ PM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:��������
مسکن+عبارت
یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰
بررسی جدیدترین شاخص سهم هزینه مسکن در سبد هزینه خانوار + جدول
ایران بدترین وضعیت را در جهان دارد / حکمرانی سرمایه داری وحشی در بازار مسکن
در جهان امروز اگر جامعه‌ای با چنین مسائلی روبه‌رو شود نخستین واکنش آن مقاومت مدنی مردم و نخریدن کالای گران شده خواهد بود اما در کشور ما به دلیل عدم وجود دانش و نداشتن ریسک کسب و کار، افزایش قیمت هر کالا مساوی‌با افزایش تقاضای آن در بازار و ایجاد حباب‌های بزرگ قیمتی برای آن محصول است.
روحانی+عبارت
پنج شنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰
چرا حسن روحانی از سپهر سیاست ایران محو شد؛
از استنفورد تا امام صادق
روحانی با چنان سرعتی از اذهان عمومی پاک شد که انگار نه انگار همین چهار سال پیش با ۲۳میلیون رأی به پاستور رفت. این فراموشکاری جمعی باردیگر نشان داد که حسن روحانی در زیر چتر هاشمی رفسنجانی معنا پیدا می‌کرد و در فقدان وی، نمی‌تواند جایی در حاکمیت باز کند یا تاثیری بر افکارعمومی داشته‌ باشد.
پوستر+عبارت
یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰
استاندار بعدی مازندران کیست؟ / یکی از این ۳نفر یا هیچکدام
گروه چندرسانه‌ای عبارت در این گزارش ویدئویی به آنچه در چند هفته‌ی اخیر پیرامون انتخابات استاندار بعدی مازندران گذشته پرداخته است. از مهمترین گزینه‌های مطرح شده تا سرنوشت آنها و از همه مهمتر شیوه‌ی دولت جدید در انتصاب ده استاندار جدیدش. آیا یکی از سه گزینه مطرح فعلی استاندار بعدی خواهد بود یا دولت ابراهیم رئیسی، مانند خوزستان همه را شگفت‌زده خواهد کرد؟
مجلس+عبارت
دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
تصمیم‌سازی جدید نمایندگان برای دولت رئیسی
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که رئیس‌جمهوری، سمیه رفیعی، دیگر نماینده تهران را به‌عنوان رئیس سازمان محیط زیست معرفی کند.
رئیسی+عبارت
سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰
در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مطرح شد؛
دستور سه گانه رئیسی به دو وزارتخانه برای حل مشکلات معیشتی مردم
رئیس جمهور روز سه شنبه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بر اجرای اقدامات اثر گذار برای ثبات در بازار و کنترل قیمت و تامین مواد اولیه مورد نیاز تاکید کرد.
دانش آموز+عبارت
سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰
بازماندگان از آموزش مجازی و فاجعه‌ای به نام ترک تحصیل‌؛
هشدار یک فاجعه آموزشی در آستانه سال تحصیلی جدید / موج گسترده بازماندگان از تحصیل در ایران و مازندران
در گزارش‌ها، اعداد و آمارهایی که مسئولان چه در دولت پیشین و یا دولت فعلی ارائه دادند، تناقض آشکاری مشهود است. برخی از این اعداد، آمار ترک تحصیل دانش‌آموزان در سال گذشته را ۲۵ درصد، برخی ۳۷ درصد و برخی دیگر ۱۰ درصد نشان می‌دهد.
خودرو+عبارت
سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰
دولت و مجلس در دوراهی واردات خودرو / خودروسازان مخالفتی با آزادسازی واردات ندارند!
اگرچه در ابتدا به گونه‌ای تصور شد که قرار است با آزادسازی واردات خودروی ارزان‌قیمت و باکیفیت، ۳۰ درصد از حق امتیاز بازار انحصاری، تولیدکنندگان داخلی سلب شود تا هم بازار خودرو داخلی به تعادل برسد و هم تولیدکنندگان داخلی از جاده انحصار به جاده رقابت هدایت شوند، اما به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت، دولت در حال حاضر برنامه‌ای برای واردات خودرو ندارد و رسیدن به تولید سالانه ۳ میلیون خودرو برای افق چهار ساله خودروسازی کشور را ترسیم کرده است.
مجلس+عبارت
پنج شنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰
حضور ۶ وزیر در کمیسیون‌های مجلس / اسلامی به کمیسیون اصل ۹۰ می‌رود
برنامه ارائه شده از سوی کمیسیون‌های ویژه و تخصصی مجلس شورای اسلامی اعلام شد.
واکسن+واکسیناسیون+کرونا+عبارت
چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۰
در فاصله ۲ هفته مانده تا آغاز سال جدید تحصیلی در مازندران؛
اخبار ضد و نقیض ماجرای واکسیناسیون دانشجویان / از ناهماهنگی میان بدنه دولت تا بلاتکلیفی دانشگاه‌ها
در روزهای اخیر بهرام عین‌الهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بارها تاکید کرده بود که آموزش مجازی دیگر نمی‌تواند ادامه یابد و مدارس و دانشگاه‌ها به تدریج و به صورت ترکیبی فعالیت خود را آغاز می‌کنند. با وجود این، علی خاکی‌صدیق، معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، روز سه‌شنبه ۱۶ شهریور اعلام کرد که بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، برگزاری کلاس‌های حضوری دانشگاه‌ها فعلا منتفی است.
روحانی+عبارت
چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۰
پشت‌پرده درخواست محاکمه حسن روحانی / تندرو‌ها با دینامیت بازی می‌کنند
درخواست محاکمه روحانی محدود به دوران پساروحانی نیست و برخی اصولگرایان ید طولایی در این زمینه دارند؛ مثلا بهمن سال گذشته بود که گفته شد در کمیسیون اصل ۹۰ شکایت تعداد زیادی از مردم علیه روحانی اعلام وصول شد.
صادق خلیلیان+عبارت
دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۴۰۰
صادق خلیلیان استاندار خوزستان شد / او کیست؟
از سوابق مدیریتی و اجرایی آقای خلیلیان می‌توان به معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی و عضو شورای بیمه مرکزی کشور به عنوان نماینده این وزارتخانه در دولت نهم اشاره کرد.
وزارت کشور+عبارت
دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۴۰۰
شماره پیامک ارتباط مردم با وزیر کشور اعلام شد
روابط عمومی وزارت کشور با توضیح این روند که پیام‌های واصله پس از دسته بندی و اولویت‌گذاری در بخش ذیربط، به رویت وزیر کشور می‌رسد، شماره ۳۰۰۰۷۷۸۸ را بدین منظور معرفی کرد.
فرهاد رهبر+عبارت
دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۴۰۰
فرهاد رهبر؛ دستیار اقتصادی رئیس جمهور شد
رییس‌جمهور با صدور حکمی "فرهاد رهبر" را به سمت دستیار اقتصادی رئیس جمهور منصوب کرد.
استانداری مازندران+عبارت
یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰
گزینه‌های پیشنهادی مجمع نمایندگان مازندران مشخص شد؛
معرفی سعادتی، زارعی و ابراهیمی به وزارت کشور برای تصدی پست استانداری مازندران
مجمع نمایندگان مازندران گزینه‌های پیشنهادی خویش برای تصدی استانداری مازندران را به وزارت کشور اعلام کرد که سعادتی، زارعی و ابراهیمی گزینه‌های مطرح شده برای این پست هستند.
علم‌ الهدی+عبارت
شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰
نخستین هشدار علم‌الهدی به دولت رئیسی
تا کنون دولت سه وعده داده است‌. اولین وعده، وعده وزیر بهداشت بود که گفت تا سالگرد پیروزی انقلاب، تمام کشور واکسینه می‌شوند.