امروز : جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت : ۹:۱۵ AM
نتیجه جستجوی کلیدواژه:������
دلار+عبارت
شنبه ۶ شهریور ۱۴۰۰
رانت ۸ میلیارد دلاری «تهاتر» پول‌های بلوکه شده در عراق! / چرا واردات کالا از عراق به یک‌باره با جهش ۵۳۴ درصدی روبرو شد؟
با توجه به مجموع پول‌های بلوکه شده در عراق و حالا که با جهش بی‌سابقه واردات از این کشور، مشخص شده ساز و کار «تهاتر» به صورت رسمی جایگزین دریافت پول‌ها شده است به نظر می‌رسد که در ماه‌های پایانی سال، «مسابقه بزرگ» برای واردات کالا از این کشور میان جریان‌های قدرتمند واردات و صادرات کشور شکل بگیرد
داروخانه+عبارت
شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰
افزایش بی سروصدای قیمت دارو در کشور
رئیس هیأت مدیره سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی، شیمیایی و بسته‌بندی دارویی، درباره دلیل گرانی بیش از ۱۰۰ درصدی دارو‌های بدون نسخه، گفت: این افزایش قیمت‌ها ناشی از تصمیم ارزی ماه‌ها قبل درباره این دارو‌ها است که اثر خود را تازه نشان داده است.
روحانی+عبارت
یکشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۰
دستور مهم روحانی به بانک مرکزی درباره تعهدات ارزی
رییس جمهوری گفت: طرح‌های احداث آب‌شیرین‌کن در مناطقی که با مشکل آب شیرین روبرو هستند کماکان در اولویت دولت و صندوق توسعه ملی قرار دارد.
بانک مرکزی+عبارت
یکشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۰
پیش‌بینی تازه بانک مرکزی از نرخ ارز / پول ملی تقویت می‌شود
بانک مرکزی اعلام کرد: نوسانات خارج از دامنه نرخ ارز زودگذر بوده و انتظار بر آن است که نرخ ارز همسو با تحولات مثبت وقوع‌یافته در مولفه‌های بنیادین اقتصاد کشور، در مسیر تعادلی خویش حرکت کرده و شاهد تقویت ارزش پول ملی باشیم.
مجلس+عبارت
شنبه ۵ تیر ۱۴۰۰
شکایت جنجالی مجلس از دولت / ‌جدال بهارستان با پاستور تا لحظه آخر
نماینده مجلس از تشکیل پرونده‌های متعدد در کمیسیون اصل ۹۰ از مدیران و وزرا خبر داده که گزارش آن قرار است در صحن علنی مجلس قرائت شود.
مناظره+عبارت
دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰
نقدی بر مناظره‌ی اقتصادی نامزدهای رياست‌جمهوری ۱۴۰۰؛
طبل بزرگ، زیر پای راست
مناظره‌ی عصر شنبه مؤید سردرگمی آشکار سیاسیون برجسته ایران در مواجهه با وضعیت فعلی اقتصاد ایران است. وضعیتی آشفته که از گمرک و بیمه تا بانکداری و بورس را شامل می‌شود.
شیر خشک+عبارت
سه شنبه ۴ خرداد ۱۴۰۰
یک گام دیگر برای کمک به کاهش جمعیت / ذخیره ها درحال اتمام است / شیرخشک سهمیه‌بندی شد!
رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد گفت: حدود شش ماه است که ارز واردات به تولیدکنندگان شیرخشک تعلق نگرفته و باعث شده است تولید برخی انواع شیرخشک متوقف شود.
برنج+عبارت
یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
فراموشی کمبود برنج در هیاهوی انتخاباتی / تنها تا ۳ ماه دیگر ذخایر برنج خارجی داریم
دبیر انجمن واردکنندگان برنج ایران با ابراز نگرانی از فراموشی مشکلات تامین برنج کشور در هیاهوی انتخاباتی اظهار کرد: تنها تا ۳ ماه دیگر ذخایر برنج وارداتی داریم.
همتی+عبارت
دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیش بینی مهم همتی درباره نرخ ارز / طلب بالای ۱۰۰ هزار میلیاردی بانک مرکزی از دولت
رئیس کل بانک مرکزی همتی ضمن بیان اینکه اکنون نرخ ارز را کنترل کرده‌ایم و به ۲۰ هزار تومان رسانده‌ایم، گفت: امیدواریم از این رقم هم پایین‌تر بیاید. ناترازی بودجه باید حل شود؛ یعنی وظیفه دولت و مجلس این است که این موضوع را حل کنند.
دلار+عبارت
شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
در سه سال اخیر چقدر فقیر شده‌ایم؟
تا زمانی که نرخ دلار به ثباتی نسبی نرسد، هر سیاستی مانند آنچه در آبان ۹۸ برای قیمت بنزین اتخاذ شد، به تعمیق فقر و بدتر شدن شرایط به خصوص برای دهک‌های کم‌درآمدی می‌انجامد.
موز+عبارت
پنج شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹
قیمت هر کیلو موز در مازندران به ۶۵ تا ۷۰ هزار تومان رسید!
رئیس میدان مرکزی میوه و تره‌بار مرکز مازندران از قیمت ۶۵ تا ۷۰ هزار تومانی هر کیلو موز در بازار مازندران خبر داد و گفت: قیمت این میوه در میادین میوه و تره بار با افزایش ۱۰ هزار تومانی نسیت به روز قبل به کیلویی ۵۵ هزار تومان رسید.
ارز+دلار+عبارت
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹
سقوط آزاد ارز در بازار ادامه دارد / نرخ دلار در آستانه ۲۰ هزار تومان
صرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، سی‌ام دی‌ماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۱ هزار و ۵۹۰ تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به روز گذشته کاهش ۶۰۰ تومانی دارد. نرخ خرید در این صرافی‌ها نیز ۲۱ هزار و ۹۰ تومان است.
ارز+دلار+عبارت
یکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹
هر مسافر می تواند تا چه اندازه ارز به همراه خود به کشور وارد یا خارج کند؟
در حال حاضر هر مسافر می‌تواند تا سقف ۱۰ هزار یورو یا معادل آن به سایر ارز‌ها وارد و نیز تا سقف ۵هزار یورو یا معادل آن به سایر ارز‌ها از مرز‌های هوایی خارج کند. همچنین هر مسافر می‌تواند تا سقف ۲هزار یورو یا معادل به سایر ارز‌ها از طریق مرز‌های زمینی، ریلی و دریایی خارج کند.
دلار+ارز+عبارت
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹
سرنوشت جالب نیم میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در مازندران
معاون اقتصاد اداره کل اقتصاد و دارایی مازندران از صدور جواز برای ۵۵۸ میلیون دلاری سرمایه‌گذاری خارجی در استان از سال ۹۳ تاکنون خبرداد و گفت که بیش از ۸۷ درصد از مجموع سرمایه‌گذاری خارجی در مازندران طی دولت تدبیر و امید انجام شده است.
همتی+عبارت
دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۹
شکایت نمایندگان مجلس از رئیس کل بانک مرکزی
عضو هیات رئیسه مجلس گفت: جمعی از نمایندگان در قالب ماده ۲۳۴ آیین نامه از رئیس کل بانک مرکزی شکایت کردند که کلیات آن در جلسه امروز کمیسیون اقتصادی به تصویب رسید.