امروز : دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت : ۴:۲۸ AM
آرشیو
مدرسه+عبارت
۱۳۹۷/۳/۱۵ - ۱۱:۱۸
به بهانه حادثه تلخ مدرسه غرب تهران؛
جای خالی یک پرسشنامه محرمانه در مدارس!
به منظور جلوگیری از خدشه دار مقام معلم در جامعه و با احترام به همه دبیرانی که که بر اساس آمار قابل اعتماد ترین افراد جامعه هستند، پرسشنامه ای تدوین و در اختیار مدیران مدارس قرار داده شود تا ...
زباله مازندران+عبارت
۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۲:۱۱
وضعیت زباله مازندران فوق بحرانی شد؛
نکند آرزو کنیم کاش در عصر حمله مغول‌ها می زیستیم/گندش را در آوردید!
وضعیت فوق بحرانی است و این را گفتیم تا اگر زبان‌شناسی پیدا شد که زبان باستانی مسئولان ما را بفهمد این را برایشان ترجمه کند تا ببينيم عکس العملشان چیست؟ شاید این بندگان خدا هم مقصر نباشند، بعید نیست اختلاف زبانی ملت و مسئولان مایه سوءتفاهم شده باشد!
احمدی لاشکی+عبارت
۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۴:۵۸
به بهانه‌ی تلاش نماینده نوشهر برای تحقیق و تفحص از وزارت ارشاد‌؛
آدرس غلط ندهید آقای لاشکی / حداقل بهانه های بهتری می‌آوردید
حالا معلوم نيست این فشار به دلیل احساس خطر آقای لاشکی از نتیجه انتخابات مجلس بعدی و اثر محبوبیت جاودانی بر نتایج آرا در حوزه انتخابیه نوشهر و چالوس است یا اینکه دلخوری چندساله احمدی از گوش به فرمان نبودن جاودانی نهایتا کار را به اینجا کشانده است؟
امید رستمیان مقدم+عبارت
۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۱۱:۰۰
یادداشت/
بحران آب و سرعت گرفتن تغییرات اقلیمی
می‌توان با آگاهی‌بخشی به کشاورزان نسبت به تغییرات اقلیمی و اطلاع‌رسانی درباره تغییرات آب و هوایی که به‌سرعت رخ‌ خواهند داد آنها را توانمند‌ترکرد تا محصولات مقاوم‌تری در برابر این تغییرات کشت کنند.
ساری شهر ‌آرش+عبارت
۱۳۹۷/۲/۲۳ - ۰۹:۳۴
برای نخستین بار منتشر می شود؛
سندی که فصل الخطاب پرتاب تیر آرش از ساری است/ لطفا تن «فخرالدین اسعد» را در گور نلرزان آقای ابراهیم زاده!
پس وقتی یک محقق برجسته مازندرانی که عاشق آمل است با استناد به معتبرترین سند موجود در دنیا محل پرتاب تیر را از ساری ذکر کرده ما نمی دانیم که این پروپاگاندا و یقه دریدن های آقای ابراهیم زاده به خاطر چیست؟
مریم جمشیدی+عبارت
۱۳۹۷/۲/۲۲ - ۲۲:۵۰
پاسخ یک فرهنگی بابلی به راحله حاجیان در دفاع از جمشیدی
از «خانه نشینی جمشیدی» تا دفاع یک تنه جمشیدی از مظلومیت خودش»
چه خوب در مطلبتان، (ناخودآگاه) اشاره کرده اید امثال جمشیدی ها که عضو هیچ جناح و حزبی نیستند؛ مجبورند که خودشان دست بکار شوند و از عملکردشان دفاع کنند؛ و الّا حزب و جناح سیاسی که به من و شما، در روز روشن، قورباغه را جای فولکس واگن انداخته اند و چقدر هم، از این خرید، راضی و سرمست هستیم!
مجسمه آرش کمانگیر ساری
۱۳۹۷/۲/۲۲ - ۲۲:۳۰
قابل توجه سخنگوی شورای شهر آمل؛
به جای توهین و تهمت و برخورد احساسی، سند ارائه کنید l قمه را غلاف کنیم و راه کتابخانه در پیش بگیریم
ساروی ها قدیمی‌ترین نسخه موجود ویس و رامین را که در آن ساری محل پرتاب تیر ذکر شده منتشر کرده‌اند و اگر آملی ها هم حرف دارند بهتر است بجای فحش دادن اسناد را منتشر کنند.
زنان و ورزشگاه+عبارت
۱۳۹۷/۲/۱۰ - ۱۲:۱۹
به بهانه‌ی فوتبال و باقی قضایا/
⁦تو خوبی اما...
فوتبال تضاد ناپایان طبقاتی است وقتی می‌شود دوگانه پادشاهی «رئال مادرید» از سویی و روح جدایی طلبی کاتالان‌ها از سویی دیگر. فوتبال یعنی زندگی، یعنی جاری بودن و بدین وصف هرگز نمی‌توان بر آن جنسیت قائل شد و چطور می‌شود زندگی را مردانه و یا زنانه بدانی!
داریوش شایگان در فرانسه+عبارت
۱۳۹۷/۱/۲ - ۱۳:۱۶
به یاد پروفسور داریوش شایگان
معمار گفتگوی تمدن ها رفت/ مردی برای تمام فصول / از چاپ آثار در کتب درسی ۲۱کشور جهان تا گمنامی در سرزمین پدری / مرا ببخش که هیچ گُهی نشدم
⁩متاسفانه شایگان در ایران درک نشد و مقامش آنچنان که بود به مردم معرفی نشد. مردی که رمانش به زبان فرانسوی برتر از همه فرانسوی ها کتاب سال شد در ایران کم مانده بود به جاسوسی متهم شود.
رحیم پور ازغدی +عبارت
۱۳۹۶/۱۲/۱۸ - ۲۱:۳۸
به بهانه‌ی انتخاب نامی نامناسب برای یک برنامه در شبکه ۴سیما؛
⁩اگر ازغدی متفکر است پس شایگان چیست؟/ چرا صداوسیما در قبضه امثال ازغدی است؟ / «از شومن تلویزیونی» تا «متفکر» هزاران سال نوری فاصله است!
عالین نجاتی:اگر آقای ازغدی متفکر هستند پس امثال شایگان و نصر و فکوهی و امیرمعزی و جواد طباطبایی و علامه طباطبایی و... کیستند؟
تلگرام سایت عبارت
ساری شناسی
کارگاه اتفاق