امروز : دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت : ۱۰:۲۰ AM
آرشیو
جوادی و حسینی پور مازندران
۱۴۰۲/۲/۱۶ - ۱۱:۴۰
«عبارت» از ضعف شدید استانداری و اداره کل فرهنگ مازندران گزارش می دهد؛
روایت یک تلاش دسته جمعی برای زنده به گور کردن فرهنگ و هنر
واقع دولت سیزدهم در مازندران درحال کندن چاهی است که آیندگان فرهنگی استان در آن سقوط خواهند کرد. برای خروج از این وضعیت راهکارهای فراوانی وجود دارد اما اثری از گوش شنوا و آستین های بالازده در این دولت نیست و تنها امید باقی مانده این است که اصلا حواس مدیران استانی را از حوزه فرهنگ و هنر پرت کنیم تا حداقل بیش از این مایه خسران نشوند، وگرنه تعالی و توسعه پیشکش!
حسینقلی قوانلو + سایت عبارت
۱۴۰۱/۱۲/۱ - ۱۵:۱۴
نتیجه برخوردهای احساسی دولت سیزدهم با مقولات علم اقتصاد؛
موج جدید تورم
عمده دليل رشد پايه پولي و نقدينگي كشور هم بي انضباطي دولت در مصارف بودجه بيش از منابع مطمن و درامدهاي پايدار و جبران كسري بودجه با رشد پايه پولي و چاپ پول است و دليل ديگر بي انضباطي بانكها در خلق نقدينكي با اعطاي اعتبار بدون پشتوانه و تسهيلات دهي با استقراض از بانك مركزي ميباشد
ماجرای معلم قائمشهری
۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۰:۴۶
ماجرای معلم قائمشهری به ما درباره فضای مجازی چه می‌گوید؛
بلد نیستیم حل کنیم، پس حذف می‌کنیم!
جمهوری اسلامی مدعی است ازگفتمانی برخودار است که می تواند مردم آزاده جهان را اقناع کند، بنابراین نه‌تنها نباید از شبکه‌های اجتماعی هراس داشته باشد، بلکه باید، خود به بازیگری جدی در آن بدل شود و با منطق برترش دشمن را در این فضا شکست دهد. اما چرا این کار را نمی کند، و سعی در محدویت این فضا دارد معلوم نیست!
فرشاد مهدی پور
۱۴۰۱/۱۱/۶ - ۱۳:۴۹
معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بخواند؛
اجازه ندهید رسانه های برخط باسابقه تعطیل شوند / مشکل کد اعلام وصول را حل کنید
وزارت ارشاد و معاونت مطبوعاتی باید این مسئله حداقلی را در نظر می گرفت که بسیاری از سایت های پرسابقه خبری پیش از الزامی شدن دریافت مجوز کار خود را با یک دامنه مشخص آغاز کرده و بر اساس آن شناخته شده اند. همچنین تمامی فعالیت های سئو و تبلیغات نیز بر همان دامنه متمرکز بوده و امروز دیگر امکان برنامه نویسی مجدد بر اساس دامنه ای که در مجوز وزارت ارشاد آمده، برای بسیاری از وبسایت های باسابقه وجود ندارد.
احمدی نژاد رییسی و حسینی پور
۱۴۰۱/۸/۵ - ۲۰:۵۱
چند نکته درباره ترکیب مدیران در مازندران بعد از یکسالگی دولت رییسی؛
آقای استاندار! مراقب باش در تفکر احمدی نژادی هضم نشوی
بیم آن می رود حسینی‌پور نیز آهسته آهسته در تفکر احمدی نژادی هضم شود و به جای نگاه کلان و آینده‌نگر، در دام نسبی‌گرایی موضعی بیافتد. اتفاقی که با فراوانی بی حساب و کتاب دولت احمدی نژاد و نرخ باورنکردنی نفت هم نتوانست به توسعه استان کمک کند، چه رسد به امروز که دولت در مضیقه شدید اقتصادی است.
گیاهان دارویی+عبارت
۱۴۰۱/۸/۳ - ۱۱:۲۱
«عبارت» بررسی می کند
تسخیر چراغ خاموش زمین های جنوب ساری/ تجارت گیاهان دارویی به نام مازندران به کام دیگران
متاسفانه روستاییان مازندران به راحتی زمین‌های خود را به غریبه‌ها می فروشند و با پولی که برای آنها هنگفت اما برای خریدار ناچیز است جغرافیای آباواجدادی خود را حراج می کنند تا برای یک زندگی نمایشی لاکچری به ساری بیایند. خودرو شاسی‌بلند بخرند، به سفر آنتالیا بروند و در بهترین مناطق شهر آپارتمان بخرند.
نوجوانان
۱۴۰۱/۷/۲۴ - ۱۴:۴۱
یادداشت عبارت
چگونه شکاف فرهنگی میان مدارس و نوجوانان را پر کنیم؟
استفاده از ابزارهای تازه نظیر فیلم، موشن گرافیک و انیمیشن می‌تواند رابطه‌ی استفهام میان دانش آموزان و مدارس را تقویت کند. یافتن زبان مشترک نخستین قدم برای ارتباط است که متاسفانه این زبان مشترک هنوز در مدارس آنچنان که باید قوام نیافته است.
لحظه اعلام برجام
۱۴۰۱/۶/۱۹ - ۱۲:۵۴
چرا مذاکرات احیای برجام به نتیجه نمی رسد؛
تضاد راهبردی و بلاتکلیفی در مه
جمهوری اسلامی ایران از لحاظ ایدئولوژیک و به‌صورت بنیادین با جهان غرب زوایه دارد و نزدیکی این دو جهان وقتی میسّر است که یا جمهوری اسلامی عوض شود یا جهان لیبرال. نباید فراموش کرد که جمهوری اسلامی؛ گفتمانی منحصربه‌فرد در جهان سیاست است که همین تفاوت، فهم همه‌جانبه و صحیح آن توسط غرب را غیرممکن کرده است. این کج‌فهمی را می‌توان در تفاوت رفتار اوباما و ترامپ در برجام به‌خوبی دید.
روان اجتماعی
۱۴۰۱/۶/۱۶ - ۱۲:۲۳
یادداشت مهمان؛
واکاوی دلایل اجتماعی سرقت اولی ها
در کنار ایجاد عدالت اجتماعی و اقتصادی باید تربیت روان جمعی را جدی گرفت. نهادهایی نظیر وزارت ارشاد، سازمان بهزیستی، وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی، سمن های روان شناختی، دانشگاه ها، وزارت بهداشت و از همه مهتر آموزش و پرورش نقشی تعیین کننده در پرورش روان اجتماعی سالم ، افزایش عزت نفس اجتماعی و آموزش هنجاری دارند.
اوتیسم و استانداری مازندران
۱۴۰۱/۶/۱۵ - ۰۶:۳۵
گلایه نامه ای به استاندار مازندران؛
مردم موش آزمایشگاهی نیستند آقای حسینی پور/ انجمن اوتیسم مازندران را دریابید
خانم تهم و پسرش که بارها سرگردان ادارات شما شدند، مشتی نمونه‌ی خروار هستند. مشتی نمونه‌ی سرگردانی روزانه مردم در ادارات دولتی. نمونه‌ای از وعده‌های بی‌سرانجام مسئولان و مثال خوبی از این حقیقت تلخ که بسیاری از اقشار آسیب پذیر در دولت قوی، ضعیف تر و تنهاتر شده‌اند.