امروز : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت : ۳:۰۵ AM
آرشیو
رژي بلاشر+عبارت
۱۳۹۹/۱/۱۶ - ۱۸:۳۴
برگردان عبارت از گفت‌وگو با رژی بلاشر، قرآن‌پژوه شاخص فرانسوی؛
آرمش ابدی یک ذهن تاویلی
رژی بلاشر یکی از برجسته‌ترین قرآن پژوهان و خاورشناسان غربی است. وی در آغاز قرن بیستم به‌دنیا آمد و در هفتم اوت ۱۹۷۳ پس از سال‌ها پژوهش از جهان رفت. از مهم‌ترین آثار وی می‌توان به «در آستانه‌ی قرآن»، «مساله‌ی محمد(ص)»، «مقالات مختلف در در دائره المعارف اسلام»، «آموزش زبان عربی» و «تاریخ ادبیات عرب تا قرن ۱۵» اشاره کرد.
راحله حاجیان+عبارت
۱۳۹۹/۱/۱۳ - ۱۵:۲۶
سیزده بدری متفاوت برای مردم؛
سفر به طبیعت انسانی
کسانی که در این برهه حساس تاریخی عزم سفر کردند و بی تفاوت به نقش پر رنگشان در اجتماع بودند مورد غضب واقع شده و انگ بی فرهنگی در قبول جامعه پذیری را به جان خریدند .
شروین وطنی
۱۳۹۹/۱/۱۲ - ۰۲:۴۶
گلایه‌ای از یک دست‌کاری بی‌شرمانه‌؛
این زمستان هم می گذرد....
ترانه ای از دهه پنجاه ایران که بارها پس از انقلاب ۵۷ بی ذکر نام و یاد سازندگانش از تلویزیون پخش شد، جالب آنکه امروز خواننده اش به خاک غربت خفته است و آن دو استاد جان به جبر تیغ استبداد دور از وطن.
چهارشنبه سوری+عبارت
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۲:۵۴
چهارشنبه‌سوری‌هایِ پشتِ راه‌آهن
چهارشنبه‌سوری‌هایِ پشتِ راه‌آهن مثلِ عیدهایش خاطره‌انگیز بود. از چند روز قبل همه در فکرِ چهارشنبه‌ی آخرِ سال بودند و آن روزها چهارشنبه‌سوری واقعاً جشن بود، نه مثلِ این سال‌ها جنگ!!
دیوید کاپرفیلد+عبارت
۱۳۹۸/۱۲/۲۳ - ۱۳:۳۶
ماجرای سفر بی‌سروصدای دیوید کاپرفیلد به گیلان
چه معجزه‌ای در این ۴ روز توسط مسئولان این استان رقم خورده که در کمتر از یک هفته میزان مبتلایان جدید از بیش از ۱۰۰ نفر به ۵ نفر کاهش پیدا می کند؟
کارگران فضای سبز+عبارت
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۲۳:۰۵
یادداشت عبارت به بهانه‌ی پیام‌های فراوان کارگران شهرداری؛
لباس نو بر تن شهرهای خالی از مسافر / دوراهی سخت نان و جان !
نوروز امسال با تمام سالیان گذشته متفاوت است. در آستانه سال جدید قسمت اعظمی از بازارها در استان مازندران نیمه تعطیل است. یعنی یا کرکره ها را پایین کشیدند و یا مشتری آنچنانی ندارند و از روی اجبار در مغازه نشسته اند. ادارات، بانک ها و شرکت ها نیز یا ساعات کاری شان کم شد و یا اغلب مانند گذشته ارباب رجوع ندارند و محیط کارشان خلوت تر از قبل است.
کمال رستمعلی+عبارت
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۲۲:۲۵
خوانش کمال رستمعلی از اشعار امام خمینی
دل آرا در شعر امام راحل، بسته‌ی هوا و خواهش‌های امروز و فردا نیست، دل‌آرا در اشعار آن پیر فرزانه، محصور و محدود در تمناهای ناپایدار نمی‌ماند، دل‌آرای شعر امام دستت را می‌گیرد و با تو هم‌مسیر و هم‌سفر می‌شود
مهدی معلمی+عبارت
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۲۲:۱۰
بیانیه رئیس اتحادیه طلا و جواهر ساری در حمایت از کادر درمانی و استاندار مازندران
بر خود لازم می‌دانم صمیمانه ترین درودها را به استاندار خستگی ناپذیر و پرتلاش مازندران حاج احمد حسین‌زادگان نثار کنم و با آرزوی سلامتی و خسته نباشید برای ایشان و تمامی مسئولان پرتلاش استان اعلام نمایم اصناف شهرستان ساری همچون همیشه آماده هرگونه همکاری برای ایجاد شرایطی پایدار در کنترل و مقابله با شیوع کرونا می‌باشد.
حسین زادگان+عبارت
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۲۱:۰۰
خط حمله به کرونا در مازندران را تضعیف نکنیم!
در محورهای پنج گانه فوق، دانشگاه علوم پزشکی وکادر درمانی مراکز بیمارستانی، نیروی انتظامی، بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، هلال احمر، منتخبین مردم در مجلس یازدهم، رسانه ها، نخبگان و عموم مردم با تشکیل سپر دفاعی چند لایه، در مقابل این ویروس ایستادگی کردند.
پارازیت+عبارت
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ - ۰۹:۴۰
کرونا با چاشنی پارازیت؛ غذای مخصوص سرآشپز
تنها یکی دو روز بعد از شیوع کرونا و اعلام رسمی نخستین جان باختگان بود که تازه آقایان در مملکت به فکر افتادند که مسئله جدی است.