امروز : سه شنبه ۴ آیان ۱۴۰۰ ساعت : ۱:۱۵ PM
آرشیو
سینما+عبارت
۱۳۹۹/۴/۱۱ - ۰۸:۵۷
بررسی سرانه فرهنگی در مازندران؛
تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل
طبق آخرین آمار سرشماری نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵ ، این استان با ۶۱/۹۷ درصد جمعیت باسواد ، بالاترین نرخ سواد را در کشور دارد.
دکتر علی کریمی مله و شریعتی+عبارت
۱۳۹۹/۳/۲۹ - ۱۴:۲۳
یادداشت عبارت به بهانه سالمرگ دکتر علی شریعتی؛
یادکردی از دکتر علی شریعتی، روشنفکری بااصالت و مسئولیت شناس
این یادداشت به بهانه ۲۹ خردادماه سالروز درگذشت دکتر علی شریعتی؛ معلم روشن اندیش و مصلح اجتماعی تاریخ معاصر ایران توسط دکتر علی کریمی مله استاد برجسته دانشگاه مازندران تقریر شده و در اختیار عبارت قرار گرفته است.
صندلی سینما+عبارت
۱۳۹۹/۲/۲۷ - ۱۰:۴۴
جامعه فرهنگی چشم به دهان ستاد ملی مبارزه با کرونا
با گذشت تقریبا سه ماه از اپیدمی این ویروس ، و با شروع یک دوره جدید از فعالیتهای کج دار و مریز اقتصادی ، بخش کوچکی از خسارتهای ناشی از این رکود جبران شد و بارقه های امید را در دل مردم روشن کرد. در طول این مدت رسانه ها با آنچه که در توان داشتند ، دلگویه های مردم و اصناف مختلف را انعکاس دادند و رنجهای زندگی شان را به تصویر کشیدند.
روابط عمومی+عبارت
۱۳۹۹/۲/۲۷ - ۰۹:۲۷
به بهانه ۲۷ اردیبهشت روز جهانی ارتباطات و روابط‌عمومی؛
حلقه مفقوده سازمان ها جا مانده در اتاق های کوچک
امروزه ارتباطات نقشی حیاتی در دوام و بقای سازمان‌ها داشته و سازمانی موفق‌تر است که با استفاده از ابزار و فنون نوینِ ارتباطی و اطلاعاتی، نقش خود را در جامعه پررنگ‌تر کند. با گسترش حوزه ارتباطات بشری و توسعه فن‌آوری‌های اطلاعاتی و همچنین ارتقای روز‌افزون و همه‌جانبه علوم و فنون نیاز به ساماندهی اطلاعات بیش از پیش احساس می‌شود.
دعا+عبارت
۱۳۹۹/۲/۲۷ - ۰۹:۰۱
ایمان امرِ غریبی‌ست!
ایمان امرِ غریبی‌ست؛ برایم عجیب است برخی با چه یقینی و با چه جراتی از پایانِ مذهب در ایران و یا هر کجایِ دنیا سخن می‌گویند.
حسین زادگان+عبارت
۱۳۹۹/۲/۱۶ - ۱۲:۱۳
تصویب منطقه آزاد مازندران و رکوردشکنی حسین‌زادگان؛
دیگو مارادونای بحران‌ها در مازندران
در روزهای ابتدایی کار بعنوان استاندار، شرایط مازندران مساعد بود. مشکلات برجام و تحریم ها هنوز تاثیرش را به این شکل بر جیب مردم نمایان نکرده و به نظر اتفاق خاصی هم در پیش نبود. اما ایام می و مطرب، چندان دوام نیاورد. ۳ ماه پس از انتخاب حسین زادگان به عنوان استاندار در اسفندماه ۹۷ بی‌سابقه ترین سیل و طوفان مازندران آغاز شد.
معلم+عبارت
۱۳۹۹/۲/۱۲ - ۱۴:۰۲
به معلم که می رسی داستان چیز دیگری می شود ...
چیزی در مایه های عرفان و معنویت که با چاشنی تعلیم و تربیت به نظام آموزشی کشور وصل می گردد. پای درد دل معلمها که می نشینی صحبت از همه چیز می کنند ، جز آن چیزهایی که نبودنشان طعم زندگی را به کامشان تلخ می کند!
شورای شهر+عبارت
۱۳۹۹/۲/۹ - ۱۹:۲۶
از ماجرای خانم فرزانه تا دوران پساعبوری
بر اساس اصل ۱۰۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی و اصول مبانی اسلامی و انقلاب مردم سالارانه دینی، هدف از تشکیل شورها، پیشبرد سریع برنامه های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، فرهنگی و آموزشی و سایر امور رفاهی از طریق همکاری مردم با توجه به مقتضیات محلی پیش بینی و شکل گرفت.
صداوسیما+عبارت
۱۳۹۹/۲/۹ - ۱۹:۱۹
صداوسیما عدالت رادر‌انعکاس خدمات گروه های مردمی مبارزه با کرونا رعایت نماید
در دو ماهه اخیر اقشار مختلف جامعه اعم از طلبه، دانشجو ودانش آموز، ورزشکار، هنرمند، خبرنگار، بازاری ، کارآفرین، بسیج ، دهیار وشورا، اداری و نظامی ، شهری و روستایی ، زنان و مردان همه و همه پای کار خدمت رسانی بی منت به هموطنان بودند و همچنان در حال کمک مومنانه هستند.
شورای شهر+عبارت
۱۳۹۹/۲/۹ - ۱۱:۴۳
به بهانه ۹ اردیبهشت، روز شورای اسلامی شهر و روستا؛
شورای اسلامی شهر و روستا؛ بودن یا نبودن مسئله این است
قرار بود این شورا در مردمی تر شدن اداره ی امور کشور و همچنین استفاده از ظرفیت های پنهان موجود در جامعه کمک حال حاکمیت باشد اما پس از بیست و اندی سال همچنان در تعیین وظایف خود و ارتباط گرفتن با مردم و حل مشکلات کسانی که به آن ها رای داده اند آنچنان که باید و شاید کارا ظاهر نشده.