امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۷:۵۴ AM
آرشیو
زن زیبا - عبارت
۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۰۷:۵۱
درباره‌ی وضعیت عجیب پسامدرنِ غربی در ایران؛
گوهر روح به یاقوت مذاب آلودن
بی‌شک صحبت از پسامدرن ایرانی بیشتر شبیه تعریف‌کردن لطیفه‌ای بی‌مزه و تکراری‌ است؛ اما نه لزوما بدین جهت که ما هنوز مدرن نشده‌ایم یا مدرنیته در ایران پروژه‌ای نیمه کاره است، بلکه به این دلیل که مدرنیته‌ی اروپایی با مدرنیته‌ای که ما از آن در ایران حرف می‌‌زنیم دو امر متفاوت است.
هیدگر و هولدرلین - عبارت
۱۳۹۶/۶/۲۷ - ۰۹:۱۱
نگاهی به رابطه‌ی مارتین هیدگر و شعر فردریش هولدرلین
جنون و تفکر
هیدگر بر این باور بود که شعر در دهانه و مدخل ایستاده و بنابراین نخستین گوش برای شنیدن است و پس از آن هرچه شنیده می‌شود از دروازه‌ی این تاویلِ بنیادین گذشته است. برای هیدگر شعر هولدرلین همانند فواره‌ای‌ست که از خود در خود می‌ریزد و با این عملکرد منحصر به فرد نشان می‌دهد که زبان چگونه نمایشی لذت بخش را برمی‌سازد...
علی کریمی مله
۱۳۹۶/۶/۲۵ - ۲۲:۴۶
برای پرفسور علی کریمی مله
بگذاریم علم سیاست، هوایی بخورد ...
اویی که منصف است و پاک دست و پاک اندیشه، به نگاه نگارنده "می داند و می تواند" از همه ی ظرفیت های فکری و انسانی و ساختاری بهره جوید و سرمایه های بر درگاه مانده را برای توسعه استان بکار بندد. چرا که به ظن وی، استانداری نه "صدارت" که امکانی برای "خدمت" بیشتر و پایدارتر است.
مرگ آتشنشان در پلاسکو
۱۳۹۵/۱۱/۲ - ۱۵:۰۴
به یاد شجاعت خفته‌ی یک آتشنشان؛
ایران بعد از «پلاسکو»
فکر می‌کنم اگر بعضی از ما فرصت کنیم و این گوشی‌های تلفن همراهم لعنتی‌مان را کنار بگذاریم و کمی در خلوتمان فکر کنیم امکان انجام خیلی کارها وجود دارد.
افخمی + فرهادی و هومن حکیمی
۱۳۹۵/۱۰/۳۰ - ۱۶:۲۵
در حاشیه تخریب اصغرفرهادی توسط مجری برنامه هفت؛
برایت متاسفم آقای بهروز افخمی/هجویه های تهوع‌آور را تمام کنید!
رسو قلمداد کردن، تقلب کردن برای ارسال «فروشنده» به اسکار، مخفی شدن فرهادی پشت مطرح کردن گورخواب‌ها و از این دست هجویه‌های مستعمل و تهوع‌آور چه ارتباطی با هویت هنری فرهنگی افخمی دارد؟
کارگر- سایت عبارت
۱۳۹۵/۱۰/۲۶ - ۱۹:۳۸
درباره کسانی که انقلاب کردند اما فراموش شدند؛
تعیین کنندگان بی بهره!/نگذاریم موتور توسعه کشور بسوزد
اینک اکثرسربازانی که وظیفه حراست ازخودکفایی واستقلال اقتصادی را دارند، درفقرمعیشت و فقرتوجهات به سرمی برند ودیگر مهم نیست که تعیین کننده وتاثیرگذار بر استقلال اقتصادی باشند یا نباشند!
یکساله شدن برجام-سایت عبارت
۱۳۹۵/۱۰/۲۶ - ۱۹:۱۸
در حاشیه یکسالگی برجام؛
کیکی که ‌آمریکا شمع هایش را دزدید/همیشه پای «محمود» در میان است
اگر احمدی‌نژاد جهانیان را به شکلی بی‌سابقه برعلیه ایران بسیج نمی‌نمود امروز دستاوردهای حاصل از برجام به مراتب بیشتر و ملموس‌تر بود. در واقع دولت قبل با انفعال در برابر هجمه‌های جهانی آنقدر چهره ایران را تخریب کرد که به دست آوردن اعتماد بین‌المللی برای «حسن روحانی» از آنچه فکرش را می‌کرد، دشوارتر شد.
مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی
۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۵:۳۰
در حاشیه درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی؛
مرگی چنانم آرزوست...
اینگونه مُردن شایسته هاشمی بود. مرگی فوری و ناگهانی که شوک نبودن او را یادآوری کند. حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع پیکر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام آبروی انقلاب را حفظ کرد و نشان داد برخلاف آنچه منتقدان آیت الله در یک دهه پایانی حیات او می‌گفتند، هاشمی محبوب بود.
مرد بی مورد
۱۳۹۵/۱۰/۱۹ - ۱۹:۲۸
یادداشت های روزانه«مرد بی مورد»
دلواپسی برای وضعیت سنگ قبر مادر چاوز
انگار شوهرخاله دلواپسم زده بود بیرون و حرف من را نشنید، که اگر می شنید باید خودم را برای دلواپسی وضعیت سنگ قبر مادر خدابیرمرز چاوز آماده می‌کردم.
اتحاد و همدلی
۱۳۹۵/۱۰/۱۹ - ۰۰:۳۷
در توضیح برخی انتقادها به لویی جرگه ساری؛
تو هرچه خواستی آن را بنام! اما بعد، به جای حاشیه برمتن التفاتی کن!
در قابل نقد بودن بودن این انتقادها همین کافی است که دعوا را بر سر واژه «لویی جرگه» متمرکز کرده اند و به جای اینکه به کیفیت چشم نگاهی بیاندازند موهای ابرو را شمرده‌اند.
تلگرام سایت عبارت
ساری شناسی
کارگاه اتفاق