امروز : چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ ساعت : ۱:۱۴ AM
آرشیو
ساری ۲۰۲۲+عبارت
۱۳۹۸/۱۰/۴ - ۱۱:۴۲
عبارت نگاهی دارد به لوگوی رونمایی شده برای ساری ۲۰۲۲؛
ماجرای لوگوی ساری ۲۰۲۲ / لیوان پر از خالی لوگویی که بویی از طراحی نبرده است
اگر تا کنون این لوگو را ندیده اید با این تعاریف حتما طرحی که درذهنتان نقش می بندد بسیار زیبا و جذاب خواهد بود اما می توان گفت به هیچ وجه اینگونه نیست!
روحانی+عبارت
۱۳۹۸/۸/۱۷ - ۱۸:۲۴
چرا روحانی بدشانس ترین رئیس‌جمهور ایران است؛ دولت «مصیبت و امید»
اگر حسن روحانی می‌دانست دولتش قرار است هر ۵۰ روز یکبار با بلایای طبیعی - بعضا بی‌سابقه - مواجه شود، به جای ترکیب "تدبیروامید" از "مصیبت و امید" استفاده می‌کرد و به جای "کلید"، "آژیرخطر" را بعنوان نماد برمی‌گزید. البته روحانی شانس آورده علی برکت الله را انتخاب کرده، وگرنه خدا می‌داند اگر تقاضای برکت نمی‌کرد چه بلایی سرش می‌آمد.
لائینی + عبارت
۱۳۹۸/۸/۱۶ - ۱۲:۰۳
مازندران درعصر آیت الله محمدی لائینی؛ انتظارات و مطالبات
انتظار مردم مازندران این است که نماینده ولی فقیه نخ تسبیح همه جریان های سیاسی وفادار به انقلاب و ساحل امن آحاد افراد جامعه باشد و ایضا بتواند مجموعه نیروهای های سیاسی و اجتماعی را پدرانه مدیریت نماید.
مازندران+عبارت
۱۳۹۸/۸/۱۳ - ۱۸:۴۸
قابل توجه آقايان احمدی لاشکی و شریعت نژاد؛
لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد
طرح تشکیل استان مازندران غربی به مرکزیت نمک آبرود در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد. این خبری بود که به سرعت در فضای مجازی سروصدا به پا کرد و مخالف و موافقینش هرکدام واکنش مختص به خودشان را به این مسئله نشان دادند. اما واقعیت چیست؟
ایرج نیاز آذری+عبارت
۱۳۹۸/۸/۱۱ - ۱۶:۵۰
در پی خطبه های دهم آبان حجت الاسلام مجتبی روحانی؛
دو پرسش از امام جمعه بابل
برادر نماینده بابل در یادداشتی که در اختیار عبارت قرار داده اظهارات پوپولیستی امام جمعه بابل را مورد انتقاد قرار داده و از وی دو سوال منطقی پرسیده است. در ادامه متن یادداشت ایرج نیاز آذری را میخوانید
نیچه+عبارت
۱۳۹۸/۷/۲۳ - ۱۸:۵۴
به بهانه سالروز میلاد فردریش نیچه؛
ایران امروز و اراده معطوف به قدرت
امروز پانزدهم اکتبر برابر است با زادروز فیلسوف و شاعر شیدای آلمانی " فردریش نیچه" مردی که در کنار مارکس و فروید از اضلاع درخشان مثلث نبوغ اروپایی در جهان اندیشه بود.
حسین آخانی+عبارت
۱۳۹۸/۷/۲۳ - ۱۳:۲۶
یادداشت؛
پسته آب خزر کیلو چند؟
ده روزی است که من در سفر علمی در جنوب ایتالیا هستم کشوری اروپایی با پول قدرتمند یورو. در این چند روز به چندین هتل و رستوران و سوپر مارکت رفتم. دوشنبه چهارده اکتبر صبح سر راه دانشگاه سری به یک بازار محلی تره بار زدم.
انتقال آب خزر+عبارت
۱۳۹۸/۷/۲۲ - ۱۴:۰۱
به بهانه جدی شدن دوباره طرح انتقال آب خزر به سمنان؛
از پارتی بازی تا قرتی بازی / سه سوال جدی از دولت دوازدهم
نامه اخیر عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور به رضا اردکانیان وزیر نیرو مبنی بر موافقت این نهاد با انتقال آب خزر به سمنان و بی خطر بودن این پروسه برای محیط زیست، بار دیگر سر این زخم کهنه را باز کرد.
آمریکا+پوستر+عبارت
۱۳۹۸/۷/۲۱ - ۱۴:۵۱
به بهانه ی سالروز تصویب قانون مصونیت قضایی برای آمریکایی ها در سال ۴۳ ؛
کاپیتولاسیون ،دیروز برای خارجی ها، امروز برای خودی ها
اگر مردی با دل شیر در آن زمان نبود شاید اکنون نیز همچنان سربازان آمریکایی از سرهنگ های ایرانی ارج و قرب بالاتری می داشتند. اما مشکل اصلی این قانون آمریکایی بودن یا اصولا ملیت کسی که قانون برایش اجرا نمی شود نیست و نبود، معضل واقعی این است که قوانین به صورت سلیقه ای برای عده ای خاص تعدیل یا به دلیل ملیت، مسئولیت، خویشاوندی و نزدیکی با افراد راس حکومت از جرائمشان چشم پوشی شود.
مقبره حافظ در شیراز+عبارت
۱۳۹۸/۷/۲۰ - ۱۳:۰۱
به بهانه روز حافظ؛
از خواجه شمس الدین محمد تا رائفی پور
بی شک اگر محققی بی طرف و مصلح، ایران را در ۴ دهه اخیر کاوش کند، حسرت فراوان خواهد خورد که چطور ایرانی ها با داشتن شاعری چنین برجسته و با نفوذ تا این اندازه در ارتباط های انسانی و اجتماعی خود درمانده هستند.