امروز : دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت : ۸:۱۱ PM
آرشیو
قرص برنج+عبارت
۱۳۹۸/۱۰/۹ - ۰۸:۲۴
افزایش مرگ با قرص برنج در مازندران تیتر رسانه‌های بین‌المللی شد؛
دم کشیدن مرگ بر اجاق ناامیدی / آبان؛ ستمگرترین ماه‌هاست[۱]
برکت سفره شمالی ها، حالا دیگر تنها تداعی کننده خاطرات خوش نیست و چه بسا یکی از همین جانباختگان، فرزند یا برادر شالیکاری قدیمی باشد و حتی خودش تا زانو برای زمین‌گیر کردن خوشه‌های سبز در آب و گل فرو رفته باشد.
 دن کورلئونه+عبارت
۱۳۹۸/۱۰/۸ - ۲۰:۲۳
بنا به گفته صداوسیما، ایران در حال بدل شدن به سیسیل است؛
وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم
خلاصه هر گوشه اقتصاد کشور را که دست می‌گذاری، پای یک سلطان درمیان است. جنبه طنزآلود و تلخ ماجرا این است که سررشته ها و شبکه های این مافیا برای همگان آشکار است اما معلوم نیست چرا کسی کاری نمی‌کند.
احمد حسین زادگان+ عبارت
۱۳۹۸/۱۰/۸ - ۰۷:۵۵
زمینه و زمانه احمد حسین زادگان در نخستین سالگرد استانداری اش؛
یک درخت، یک صخره، یک ابر
ایران بر نوار باریکی از تاریکی و شک تلوتلو می خورد و سینه دلیرانش آغشته به تردید است. ایران من، مازندران من، استاندار مورد علاقه من، دوستان دوران سربازیِ نرفته ام، همسایگان عزیزتر از جانم، کوچه های کودکانه زادگاهم، طعم برنج و مرکبات و چای، رنگ آسمانم، رویاهای جوانم و در یک کلام انسانم از آنچه باید به آنچه شاید در افتاده و نمی دانم چرا دیگر جفت شش نمی آوریم.
ساری ۲۰۲۲+عبارت
۱۳۹۸/۱۰/۴ - ۱۱:۴۲
عبارت نگاهی دارد به لوگوی رونمایی شده برای ساری ۲۰۲۲؛
ماجرای لوگوی ساری ۲۰۲۲ / لیوان پر از خالی لوگویی که بویی از طراحی نبرده است
اگر تا کنون این لوگو را ندیده اید با این تعاریف حتما طرحی که درذهنتان نقش می بندد بسیار زیبا و جذاب خواهد بود اما می توان گفت به هیچ وجه اینگونه نیست!
روحانی+عبارت
۱۳۹۸/۸/۱۷ - ۱۸:۲۴
چرا روحانی بدشانس ترین رئیس‌جمهور ایران است؛ دولت «مصیبت و امید»
اگر حسن روحانی می‌دانست دولتش قرار است هر ۵۰ روز یکبار با بلایای طبیعی - بعضا بی‌سابقه - مواجه شود، به جای ترکیب "تدبیروامید" از "مصیبت و امید" استفاده می‌کرد و به جای "کلید"، "آژیرخطر" را بعنوان نماد برمی‌گزید. البته روحانی شانس آورده علی برکت الله را انتخاب کرده، وگرنه خدا می‌داند اگر تقاضای برکت نمی‌کرد چه بلایی سرش می‌آمد.
لائینی + عبارت
۱۳۹۸/۸/۱۶ - ۱۲:۰۳
مازندران درعصر آیت الله محمدی لائینی؛ انتظارات و مطالبات
انتظار مردم مازندران این است که نماینده ولی فقیه نخ تسبیح همه جریان های سیاسی وفادار به انقلاب و ساحل امن آحاد افراد جامعه باشد و ایضا بتواند مجموعه نیروهای های سیاسی و اجتماعی را پدرانه مدیریت نماید.
مازندران+عبارت
۱۳۹۸/۸/۱۳ - ۱۸:۴۸
قابل توجه آقايان احمدی لاشکی و شریعت نژاد؛
لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد
طرح تشکیل استان مازندران غربی به مرکزیت نمک آبرود در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد. این خبری بود که به سرعت در فضای مجازی سروصدا به پا کرد و مخالف و موافقینش هرکدام واکنش مختص به خودشان را به این مسئله نشان دادند. اما واقعیت چیست؟
ایرج نیاز آذری+عبارت
۱۳۹۸/۸/۱۱ - ۱۶:۵۰
در پی خطبه های دهم آبان حجت الاسلام مجتبی روحانی؛
دو پرسش از امام جمعه بابل
برادر نماینده بابل در یادداشتی که در اختیار عبارت قرار داده اظهارات پوپولیستی امام جمعه بابل را مورد انتقاد قرار داده و از وی دو سوال منطقی پرسیده است. در ادامه متن یادداشت ایرج نیاز آذری را میخوانید
نیچه+عبارت
۱۳۹۸/۷/۲۳ - ۱۸:۵۴
به بهانه سالروز میلاد فردریش نیچه؛
ایران امروز و اراده معطوف به قدرت
امروز پانزدهم اکتبر برابر است با زادروز فیلسوف و شاعر شیدای آلمانی " فردریش نیچه" مردی که در کنار مارکس و فروید از اضلاع درخشان مثلث نبوغ اروپایی در جهان اندیشه بود.
حسین آخانی+عبارت
۱۳۹۸/۷/۲۳ - ۱۳:۲۶
یادداشت؛
پسته آب خزر کیلو چند؟
ده روزی است که من در سفر علمی در جنوب ایتالیا هستم کشوری اروپایی با پول قدرتمند یورو. در این چند روز به چندین هتل و رستوران و سوپر مارکت رفتم. دوشنبه چهارده اکتبر صبح سر راه دانشگاه سری به یک بازار محلی تره بار زدم.