امروز : دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت : ۷:۲۲ PM
آرشیو
انتقال آب خزر+عبارت
۱۳۹۸/۷/۲۲ - ۱۴:۰۱
به بهانه جدی شدن دوباره طرح انتقال آب خزر به سمنان؛
از پارتی بازی تا قرتی بازی / سه سوال جدی از دولت دوازدهم
نامه اخیر عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور به رضا اردکانیان وزیر نیرو مبنی بر موافقت این نهاد با انتقال آب خزر به سمنان و بی خطر بودن این پروسه برای محیط زیست، بار دیگر سر این زخم کهنه را باز کرد.
آمریکا+پوستر+عبارت
۱۳۹۸/۷/۲۱ - ۱۴:۵۱
به بهانه ی سالروز تصویب قانون مصونیت قضایی برای آمریکایی ها در سال ۴۳ ؛
کاپیتولاسیون ،دیروز برای خارجی ها، امروز برای خودی ها
اگر مردی با دل شیر در آن زمان نبود شاید اکنون نیز همچنان سربازان آمریکایی از سرهنگ های ایرانی ارج و قرب بالاتری می داشتند. اما مشکل اصلی این قانون آمریکایی بودن یا اصولا ملیت کسی که قانون برایش اجرا نمی شود نیست و نبود، معضل واقعی این است که قوانین به صورت سلیقه ای برای عده ای خاص تعدیل یا به دلیل ملیت، مسئولیت، خویشاوندی و نزدیکی با افراد راس حکومت از جرائمشان چشم پوشی شود.
مقبره حافظ در شیراز+عبارت
۱۳۹۸/۷/۲۰ - ۱۳:۰۱
به بهانه روز حافظ؛
از خواجه شمس الدین محمد تا رائفی پور
بی شک اگر محققی بی طرف و مصلح، ایران را در ۴ دهه اخیر کاوش کند، حسرت فراوان خواهد خورد که چطور ایرانی ها با داشتن شاعری چنین برجسته و با نفوذ تا این اندازه در ارتباط های انسانی و اجتماعی خود درمانده هستند.
مرزبان نامه+عبارت
۱۳۹۸/۷/۱۸ - ۲۲:۱۵
یادداشت؛
قضیه هنبوری و جهان پیش رو
در داستان هنبوري و ضحاك در مرزبان نامه می خوانیم : ... در عهد ضحاك که دو مار از هر دو کتف او بر آمده بود، هر روز تازه جوانی بگرفتندي و مغز سر او طعمه آن ماران ساختندي. زنی بود هنبوري نام. روزي قرعهء قضاي بد، بر پسر و برادر و شوهر او افتاد. هر سه را بگرفتند و بازداشتند، تا آن بیداد معهود بر ایشان برانند.
تبرستان+عبارت
۱۳۹۸/۷/۱۸ - ۱۳:۴۹
به بهانه دعوای نمایندگان اصفهان و چهارمحال برسر خط مرزی؛
مروری بر آب رفتن مازندران با دور تند / کم مانده روس‌ها شمال استان را ببرند
از دیرباز تا کنون وسعت و مساحت مازندران همواره مورد بحث قرار داشته و در گذر این سال ها نیز رفته رفته از مساحتش کاسته و استان های جدید از قبل آن به وجود آمدند. از سمنان و تهران و کاشان در گذشته گرفته تا گلستان در همین سالهای معاصر.
مازندران+عبارت
۱۳۹۸/۷/۱۵ - ۱۴:۱۷
نگاهی به وضعیت گردشگری در استان مازندران و آمار و ارقام آن؛
گنجینه ای پنهان در پیش چشمانمان / اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم!
هر وقت صحبت از تعطیلات ، سفر و تفریح باشد، شمال کشور همواره مقصد جذابی برای گردشگران داخلی و خارجی محسوب می شود. این منطقه از کشور به دلیل داشتن آب و هوای دلپذیر و طبیعت زیبا مورد توجه خیل عظیم گردشگران قرار گرفته است.
غلامرضا ظریفیان + عبارت
۱۳۹۸/۷/۱۳ - ۱۳:۱۲
غلامرضا ظریفیان استاد دانشگاه؛
تأملی در نامه خاتمی به دبیرکل سازمان ملل
رئیس جمهوری اسبق ایران به وضوح در دنیا شخصیتی ضد جنگ و خواستار گفت‌وگو و مصالحه شناخته می‌شود و از این منظر دارای اعتباری جهانی است.
آتشسوزی جنگل+عبارت
۱۳۹۸/۷/۱۲ - ۰۰:۴۴
گزارش‌ آتش سوزی تابستانه جنگل‌های کشور؛
خروج مازندران بعد از بیست سال از لیست سیاه / تلاش‌های مشترک دولت و مردم جواب داد
دلایل مختلفی در آتش سوزی جنگل ها نقش دارند. از عوامل انسانی مثل بی احتیاطی و آتش روشن کردن در جنگل ها، آتش‌زدن جنگل و مرتع به دلیل افزایش اراضی زراعی و آتش زدن بقایای گیاهان زراعی در اراضی مجاور جنگل گرفته تا عوامل غیر انسانی مانند رعد و برق و خشکسالی. اما با این حال نیز می توان با افزایش توان مقابله و به کارگیری امکانات پیشرفته از حجم اینگونه خسارت ها کاست.
فرونشست + عبارت
۱۳۹۸/۷/۱۰ - ۱۲:۴۳
فرونشست در راه مازندران...
واژه فرونشست چند سالی بیشتر نیست که به اخبار راه پیدا کرده و هر از گاهی این لغت در تیتر اخبار و گزارش ها برجسته می شود اما سوال اینجاست آیا فرونشست به مازندران نیز رسیده و اگر وجود دارد راه حل آن چیست؟ فرونشست در واقع همان گودال یا حفره‌های ناگهانی ایجاد شده در سطح زمین بوده که ممکن است مساحت آن به چند صد متر مربع نیز برسد. به عقیده کارشناسان این اتفاق در اثر برداشت بی رویه آب از سفره‌های زیر زمینی و افت سطح آب در این ذخایر اتفاق می‌افتد.
۱۳۹۸/۷/۶ - ۲۳:۴۹
آغاز به کار دور جدید شورای اطلاع رسانی مازندران؛
از ماجرای ایسنا و بی بی سی تا لو دادن مديران بی عرضه در شورای اداری استان / حسن نژاد: رسانه‌ها تحلیل کنند/ زارع: قرار نیست دخالت کنیم
مراسم افتتاحیه دبیرخانه و نشست شورای اطلاع رسانی استان مازندران ظهر امروز ۶ مهرماه، به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران برگزار شد. اطلاع رسانی صحیح می تواند اولین گام در جهت ایجاد شفافیت بین مردم و دستگاه های دولتی و از این جهت حائز اهمیت فراوانی باشد.