امروز : دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت : ۶:۳۲ PM
آرشیو
بریدن گوش الاغ در بهشهر+عبارت
۱۳۹۸/۶/۳۰ - ۱۵:۰۰
درحاشیه بریدن گوش یک الاغ در بهشهر؛
ای کاش به اندازه الاغ، انسان بودیم/ بی توجهی خطرناک به ریشه های حیوان آزاری در مازندران
گاهی باید ترسید، ترس خوب است، وقتی آدم میترسد راه حل مشکل را با خلاقیت و سرعت بیشتری می یابد. هراس این است که ما مردم مازندران که روزی حیوانات در زندگی ما نقش کلیدی داشتند به اینجا رسیده ایم که برای سرگرمی این زبان بسته ها را سلاخی می کنیم و ازآن منزجر کننده تر اینکه از فتوحاتمان فیلم می گیریم و پخش می کنیم تا همه بدانند ما چه آدم قدرتمند و نترسی هستیم!
لوازم التحریر+عبارت
۱۳۹۸/۶/۲۶ - ۱۸:۳۳
گزارش ویژه عبارت از بازار لوازم التحریر در آستانه بازگشایی مدارس؛
آخرین وضعیت بازار از زبان مسئولان نظارتی مازندران / گرانی کاغذ‌؛ بلای جان یار مهربان
اگر در این روزها سری به یک لوازم التحریری زده باشید یا حتی از کنارش رد شده باشید متوجه سرد بودن بازارش خواهید شد. در گفت و گوی خبرنگار عبارت با یک فروشنده ی لوازم التحریر در ساری، او وضعیت بازار را اینگونه توصیف کرد: در سال های قبل وقتی به این روز ها می رسیدیم دیگر بدون اغراق وقت سر خاراندن هم نداشتیم اما امسال طور دیگریست...
سینما فرهنگ+عبارت
۱۳۹۸/۶/۲۲ - ۰۰:۲۶
به بهانه ی روز سینما؛
سینماهای شهر من، روحتان شاد!
عده ای از ما بخش بزرگی از خاطرات کودکی مان با این واژه گره خورده بود. از آنها که آخر هفته ها دست در دست خانواده وارد این ساختمان جادویی می شدند وغرق در رویا، روی صندلی های مخملی اش تصویر خود را روی آن تصور می کردند ، تا آنها که طعم خنده های از ته دل دسته جمعی در آن فضای تاریک هنوز لبخند را به روی لبشان می آورد. برای عده ای یادآور اولین قرار با معشوقه است، وقتی با تیتراژ پایانی اشک بود که چون آب روان غم های به جای مانده را می شست و می برد تا جایی در عمق قصه ها مدفون کند ، برای بعضی ها هم یاور روز های تنهایی. هرچه که بود خوب بود، جذاب ، پرهیاهو، پر از رنگ و نور و موسیقی.
موبایل+عبارت
۱۳۹۸/۶/۲۰ - ۱۳:۰۲
نگاهی به تاریخچه ورود موبایل به ایران و معایب و مزایای این وسیله به بهانه سالروز اختراع آن؛
یاری در جیب یا ماری در آستین؟
موبایل یا تلفن همراه امروزه به عضو جدا نشدنی زندگی بشر تبدیل شده ، به طوری که برای خیلی ها حتی فکرکردن به زندگی بدون موبایل امری محال به نظر می آید. امروز ۱۱ سپتامبر روزی است که در سال ۱۹۴۶، دو مهندس روس به نام شاپیرو و زاهاروچنکو موفق شدند تلفن رادیویی بسازند که می توانست از فاصله ۲۰ کیلومتری به شبکه محلی تلفن متصل شود واینگونه موبایل به وجود آمد...
صیغه حشدالشعبی+عبارت
۱۳۹۸/۲/۱۰ - ۱۱:۱۲
ماجرایی دروغ؛ یک روحانی مازندرانی را وایرال کرد؛
حُقه ای جهانی از واشنگتن تا آمل/ «دریاباری» چگونه «حجازی» شد
متنی از من با اسم مستعار حجازی در فضای مجازی منتشر شده که دروغ محض است و من اصلا توئیتر ندارم. این فیلم را برای کسانی منتشر کردم که مرا نمی شناسند تا دچار سوتفاهم و گمراهی نشوند
محمود شالویی+عبارت
۱۳۹۷/۱۰/۲۸ - ۱۷:۴۳
بحران در ارشاد مازندران و غیبت ۱۵ روزه مدیرکل؛
نمونه آشکار یک مدیر اشتباهی/ ضرورت واکنش استانداری و وزارتخانه/پایان این فیلم خوش نیست
نکته جالب درباره تغییر در اداره کل ارشاد استان این است که جاودانی مایل به حضور در انتخابات مجلس است و از آن طرف شالویی نیز قصد همین کار را در خوزستان دارد.
مسئولیت اجتماعی+عبارت
۱۳۹۷/۱۰/۳ - ۰۰:۲۸
در استقبال از اهمیت استاندارمازندران به مسئولیت اجتماعی؛
به جای سوراخ کردن جای خود در کشتی، بادبان برافرازیم
من نیز بر این عقیده ام که «مسئولیت اجتماعی» به مثابه تکلیف شهروندان برای پاسداشت آزادی، انصاف، عشق، همدلی، برکت و اخلاق، ضروری ترین نیاز امروز مازندران است.
احمد حسین زادگان+عبارت
۱۳۹۷/۹/۱۶ - ۲۰:۰۵
نامه ای به نشانی احمدحسین زادگان؛ استاندار جدید مازندران
ترکیب را عوض کن، سرمربی!
اجرای این شعارها نیاز به «انتخاب درست نیروی انسانی» دارد. جنگجوی ترسویی که دل در گرو بازگشتن به خانه دارد نمی تواند جلودار لشگری باشد که باید به جنگ انواع مشکلات برود.
خامنه ای+عبارت
۱۳۹۷/۸/۲۸ - ۰۹:۴۹
یادداشت عبارت
به جای دکارت، آیت‌الله خامنه‌ای را الگو کنید / نامه ۲۶آبانم آرزوست!
اگر یک/هزارم این ترتیبات اداری و دقتی که برای پرداخت بخش کوچکی از مطالبات به حق کارگران زحمتکش به کار گرفته می‌شود، برای امثال بابک زنجانی و امیرخسروی و رحیمی و مرتضوی و خاوری و... رعایت می‌شد امروز شاهد چنین بحران هایی نبودیم که وزیر خارجه و مخالفان دولت بر سر مدارک پولشویی جدال کنند، درحالیکه که کارگران از گرسنگی سنگ به شکم بسته‌اند.
اشتغال زنان سرپرست خانوار مازندران+عبارت
۱۳۹۷/۸/۹ - ۰۸:۲۶
مقدمه ای بر وضعیت اشتغال زنان سرپرست خانوار مازندران+ آمارها
افزایش رانندگان اسنپ از میان زنان سرپرست خانوار/ کمرهای خم شده دارند می شکنند!
اصل کلام اینکه حضور زنان سپرست خانوار مازندرانی در عرصه های اجتماعی بیشتر شده اما تاثیرشان نه. هیچ سندی از آمایش جمعیتی زنان سرپرست خانوار شاغل در مازندران وجود ندارد. نه مدیرکل سابق و نه مدیرکل فعلی بانوان استانداری کوچکترین اشاره ای به این مسئله نکرده و اصلا جای خالی چنین داده حساسی را روی میز تصمیم گیری هایشان احساس نکردند.