امروز : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت : ۴:۱۴ PM
آرشیو
کاریکاتور+عبارت
۱۴۰۰/۱/۱۰ - ۰۸:۵۰
ساختارهای شاخدار و مسئولان همیشه طلبکار؛
رجل سیاسی ایران و سندروم خاله جمیله / بیا منو بخور!
بابت چهل سال ضعف مدیریت و سردرگمی، دریغ از استعفای ۴۰ نفر. دریغ از اینکه حداقل ۴۰ مقام مسئول عذرخواهی یا ابراز پشیمانی کنند.
شورای شهر ساری+عبارت
۱۴۰۰/۱/۸ - ۱۲:۳۶
چرا نامزدهای شورای شهر ساری، برای ساروی‌ها مهم نیستند؛
قحطی آدم‌حسابی در شهر آدم‌حسابی‌ها / آیا در بزرگراه عبوری - حسین‌زادگان، تصادف خواهد شد
اگرچه نامزدها با شعارهای رنگارنگ همیشگی به میدان آماده‌اند، اما خودشان نیز به خوبی می‌دانند جلب اعتماد مردم سخت‌تر از هر زمان دیگری است.
جهان بدون خشونت + عبارت
۱۴۰۰/۱/۲ - ۱۶:۴۷
یادداشت نوروزی سردبیر
به‌امید جهانی که به‌جای بمب‌های خوشه‌ای، خوشه‌های گندم بکارد
«کرونا» اگرچه در ظاهر بحرانی بهداشتی به‌نظر می‌رسد اما درحقیقت «بحرانی اخلاقی» است. در سایه‌ی این بحران؛ مفاهیمی همچون جهان‌وطنی، بهداشت عمومی، عدالت توزیعی و حقوق بشر در معرض مخاطراتی جدی قرار گرفتند.
شاد+دانش آموزان+عبارت
۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۹:۲۹
۷۲ هزار دانش آموز مازندرانی تا کنون در «شاد» احراز هویت نشدند؛
غم انگیز مثل «شاد»
اگر از آموزش‌وپرورش سوال کنید به شما خواهند گفت که مدرسه تلویزیونی که صداوسیما هرروز آن‌را پخش می‌کند برای استفاده این افراد است اما شک نکنید خودشان هم می‌دانند که مدرسه تلویزیونی یک شوخی هم زمان با تلویزیون و مدرسه بیشتر نیست.
اولین فیلم رنگی جهان+عبارت
۱۳۹۹/۱۲/۷ - ۱۰:۳۶
به بهانه پنجمین سالروز کشف اولین فیلم رنگی جهان؛
ترنر و مساله‌ی گل‌های آفتابگردان
چند صحنه از سه کودک در حالی که هریک به شکل بی‌ملاحضه‌ای مشغول به‌خود هستند با گُلی آفتابگردان در دست و اصلا توجه مظفرالدین‌شاهی به دوربین ندارند. یک تنگ با ماهی‌ قرمز و چند تصویر کوتاه از چند شی رنگارنگ، فیلم کوتاه ترنر را می‌سازند. به عبارتی دیگر نخستین فیلم رنگی جهان تنها برای رنگ ساخته شده است...
سمیرا زرگری+عبارت
۱۳۹۹/۱۲/۳ - ۱۱:۴۶
چند نکته درخصوص یک ممنوع الخروجی
برابر قانون، دختری که به سن قانونی رسیده می تواند بدون اذن پدر، سفر خارجی داشته باشد اما یک مربی ۳۸ ساله در کلاس بین المللی، درصورت نداشتن اجازه همسر از خروج از کشور و انجام چنین تکلیف مهمی، محروم می شود و این تعارض حقوقی باید اصلاح شود.
سرویس بهداشتی+عبارت
۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۹:۱۴
نگاهی به معضل کمبود توالت های عمومی در شهر ساری؛
بحران سرویس بهداشتی در مرکز استان مازندران
شاید دانستن این‌که هر انسانی به‌طور متوسط سه سال از عمرش را در توالت می‌گذارند بتواند میزان اهمیت توجه به سرویس بهداشتی را بیشتر به ما یادآوری کند.
میناوند+عبارت
۱۳۹۹/۱۱/۹ - ۱۲:۲۷
شب گذشته ستاره سال های نه چندان دور تیم ملی براثر کرونا درگذشت؛
میناوند رفت تا شاید کرونا جدی گرفته شود
این ماجرای تلخ اما واکنش بسیاری در جامعه به دنبال داشت. عده‌ای به مسئله واکسن کرونا اشاره کردند و برخی نیز انگار بعد از یک سال کرونا تازه برای‌شان تبدیل به یک خطر جدی شده.
کرونا+عبارت
۱۳۹۹/۱۱/۵ - ۱۰:۲۰
مردم و مسئولان در کنار هم با کم توجهی کرونا را بازهم به مازندران دعوت می کنند؛
پشت دیوار بی خیالی
بدون شک همه‌ی ما در یک آزمون بسیار سخت قرارگرفته‌ایم، در آزمونی که عیار انسانیت، ازخودگذشتگی، فداکاری و مسئولیت پذیری‌مان بیش از هر زمانی مشخص می‌شود.
خاموشی+عبارت
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۲:۵۱
رنج مردم از خاموشی های پیاپی برق در مازندران؛
مگر ما از شما چه می خواهیم؟
عده زیادی از مردم هنوز مجبورند که دورکاری کنند و تمام دانش‌آموزان و دانشجویان استان، که تقریبا یک سوم جمعیت مازندران را تشکیل می‌دهند در حال آموزش به اصطلاح آنلاین! در سامانه‌های عجیب و غریب آموزش‌وپرورش و وزارت علوم هستند. از آن بدتر این‌که درست در زمان امتحانات این نسل فلک زده، دوستان تصمیم به قطع برق مناطق آن‌هم بدون اطلاع رسانی قبلی می‌گیرند!