امروز : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت : ۴:۱۱ PM
آرشیو
مراسم عزاداری دهه آخر صفر+عبارت
۱۳۹۹/۶/۱۸ - ۱۱:۱۲
هر جا دلت گرفت بگو جان! بگو حسین!
در روزهایی که شرکت در محافل عزاداری سخت شده و گذاشتن دیگ غذای نذری و پخش شربت و شیرینی و خرما ، به یک آرزو تبدیل شده ، روضه خانگی تنها چیزی بود که دل بی قرارش را آرام می کرد.
روحانی+عبارت
۱۳۹۹/۶/۱۲ - ۱۵:۱۷
تحلیلی بر چرایی ناکامی دولت روحانی در بیان دستآوردهایش و افزایش اعتماد عمومی؛
سیاهچاله عمیق بین حقیقت و واقعیت / منتقدان قدرتمند و حامیان متزلزل
برخلاف منتقدان و مخالفان دولت که از روز نخست انتخاب روحانی تابحال به شکلی منظم بر سر مبانی و اعتراضات خود اصرار می‌ورزند، هواداران روحانی هر روز در حال بدل شدن به مخالفان وی هستند.
عزاداری+عبارت
۱۳۹۹/۶/۴ - ۱۰:۰۹
آیین‌های عزاداری محرم در مازندران
داخل کوزه را آب می‌ریزند و آن را به درختان آویزان می‌کنند روستاییان با سنگ یا به‌ وسیله تیراندازی آن را می‌شکنند تا مطابق با باور‌های این ناحیه از ایران خجالت آب را نشان دهند و بدین ترتیب ارادت خود را نسبت به «امام حسین (ع)» بیان می‌کنند.
کنکور+عبارت
۱۳۹۹/۶/۱ - ۱۱:۱۷
به بهانه روز پایانی عجیب ترین کنکور نیم قرن اخیر؛
کنکور که تمام زندگی نیست
تقصیر این ماجرا اما بیش از دانش‌آموز بر گردن خانواده و نظام آموزشی و اجتماعی ما است. سیستمی که ۱۲ سال تحصیل را با آزمونی یک روزه تعویض می‌کند بی آنکه برایش مهم باشد شاید یک نفر ۱۲ سال بهترین بود اما در آن روز موعود به هر دلیلی تمرکز کافی نداشت و همین مسئله باعث شد تمام رویاهایش نقش بر آب شود.
قاسمعلی ایرانمنش+عبارت
۱۳۹۹/۵/۲۶ - ۱۰:۰۵
سه، دو، یک تمام...
قرار بود با اجرای برنامه‌های‌ تابستان شاد ساری دوباره لبخند بزند، اعتقاد داشت کهن شهرِ ساری باید مقصد گردشگری شود، طرح و برنامه ارائه کرد، اما مردم کال‌پرست‌ به او اعتماد نکردند، شاید فکر می‌کردند دوره اصلاحات به سرآمده و قاسم یک مهره سیاسی‌ست!
مسیر سبز+عبارت
۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۱۴:۵۱
«داغونم رییس داغون»
این فیلم بر اساس رمانی از «استیون کینگ» به کارگردانی «فرانک دارابونت» ساخته شد تام هنکس در نقش «پل اجکام» و مایکل کلارک در نقش «جان کافی» بازی کردند.
مهتاب مظفری+عبارت
۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۰۹:۵۱
به بهانه روز خبر و رسانه؛
روزمرگی رسانه ای / تحمیل به جای دریافت
بدون شک همه ما روزنامه نگاران در این چرخه معیوب مقصریم.
عباس موسوی+عبارت
۱۳۹۹/۴/۲۹ - ۱۴:۴۴
دکتر عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران؛
ماسک نزدن ضد ارزش اجتماعی است
اگر ورود مسافران به استان مازندران همچنان ادامه یابد و دستور های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی رعایت نشود ما العملشاهد افزایش بیشتر بیماران کرونایی خواهیم بود.
علیرضا سعدی پور+عبارت
۱۳۹۹/۴/۲۹ - ۱۴:۴۱
علیرضا سعدی پور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران؛
فرصتی به نام آموزش مجازی
تغییر دیگر در آموزش مجازی، تحول نقش معلم به عنوان صحنه پرداز یادگیری است. معلم در سیستم پیش از کرونا بیشتر به شیوه آموزش مستقیم عمل می کرد و داده های مختلف علمی و آموزشی را به دانش آموزان یاد می داد، اما در شرایط پسا کرونا معلم به دانش آموز یاد می دهد که چگونه یاد بگیرد. معلم در این فضا تسهیل کننده امر یادگیری است.
حسین زادگان+عبارت
۱۳۹۹/۴/۲۹ - ۱۴:۳۸
احمد حسین زادگان استاندار مازندران؛
جان خود و همشهریانتان را جدی بگیرید
اولین کار رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط خود ادارات، دستگاه‌ها و کارکنان دولت است که محل رجوع مردم هست و احتمال برزو مشکل نیز بیشتر است بنابراین هم مردم که برای انجام کاری اداری مراجعه می‌کنند با ماسک وارد شوند و هم خود کارکنان در سطح ادارات باید با ماسک و رعایت اصول بهداشتی عمل کنند.