امروز : جمعه ۹ آیان ۱۳۹۹ ساعت : ۲:۲۷ PM
آرشیو
احمد حسین زادگان+عبارت
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ - ۱۶:۱۷
به بهانه‌ی روز جهانی سازمان‌های مردم‌نهاد؛
درباره مردی که به‌جای حرف زدن عمل کرد / نتایج پافشاری استاندار مازندران بر گسترش کمی و کیفی سمن‌ها / از تشکیل اولین سمن روستایی در ایران تا نقش اثرگذار سمن‌ها در ماجرای کرونا
یکی از مهمترین تجلیات "همکاری عمومی"، سازمان‌های مردم‌نهاد هستند که علیرغم اهمیت بالایی که دارند، در سال‌های اخیر کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند.
علیرضا سعدی پور+عبارت
۱۳۹۸/۱۲/۸ - ۲۱:۴۵
یادداشت مدیرکل آموزش و پرورش مازندران به بهانه آغاز هفته گرامیداشت تربیت اسلامی؛
دست کشیدن از تولید انسان تک بعدی و حرکت به سمت مهارت زندگی
زندگی در دهکده جهانی که تمامی ملت‌ها در کمتر از چند ثانیه از اتفاقات آن‌سوی کره زمین باخبرند و یکدیگر را می‌بینند، با مخاطرات عدیده‌ای همراه است. امروز انسان به قله‌های علم و دانش دست یافته و طبیعت را به تسخیر خود درآورده؛ ولی در کنترل و به زنجیر کشیدن خوی نفسانی خود تا حد زیادی عاجز مانده و سررشته تمام شرور از همین نشأت می‌گیرد. از این رو است که اغلب صاحبنظران، دهه‌های آینده را سال‌هایی برای تغییر گفتمان بشر نسبت به زندگی بی‌هویتی می‌دانند که زندگی را از معنا و هدف تهی ساخته است.
خانه احزاب+عبارت
۱۳۹۸/۱۲/۴ - ۰۹:۱۶
یتیم خانه احزاب !
حزب، متشکل از مجموعه افرادیست که بر اساس نگرشهای مشترک و بر پایه اساسنامه و مرامنامه ای مشخص و مدون به دنبال دستیابی به قدرت سیاسی و حفظ قدرت مذکور از طریق ساز و کارهای انتخاباتی می باشند.
کوروش جعفری+عبارت
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۳:۳۵
به احترام کوروش جعفری‌؛
مردی با چمدانی از صداقت و امید
هرچند سابقه نمایندگی مجلس را ندارد اما بیش از یک دهه در ارتباطی ارگانیک با مجلس ایران و پارلمان‌های بیش از ۵ کشور توسعه یافته دنیا بوده و به همین خاطر با ساختار قانونگذاری آشنایی کامل دارد.
نیکزاد+سعدی پور+عبارت
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۲۱:۳۷
بازگشت آرامش به آموزش و پرورش مازندران با حضور سعدی‌پور
با اینکه دوره‌های قبل همیشه شایعاتی از تخلف و دخالت فرهنگیان یا امکانات آموزش و پرورش در انتخابات مطرح می‌شد، اینبار از ضعف مدیریت ارشد این نهاد مهم تربیتی در کنترل فضای انتخاباتی و جلوگیری از سیاسی شدن این مرجع تخصصی هیچ خبری نیست.
آبرسانی+عبارت
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۰۱:۱۳
مشکلِ آب شرب در استانی که ۹۰ درصد آب‌های سطحی اش هدر می‌رود / وقتی مربی روی سکوی تماشاچی می‌نشیند
یک راه‌حل ساده برای حل مشکل آب شرب مازندران وجود دارد که همه هم آن را بلدند اما از همان مواردی است که معلوم نیست چرا کسی کاری نمی‌کند و از صندلی تماشاچی بلند نمی‌شود!
نیکزاد+سعدی پور+عبارت
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ - ۱۱:۱۳
تحلیلی بر عملکرد مدیریت آموزش و پرورش مازندران؛
سرمایه اجتماعی؛ فرصت سوزی یا فرصت سازی؟
مدیر آموزش و پرورش بیش از مدیران دیگر دستگاه‌ها باید مولفه‌های سرمایه اجتماعی، کاربرد، جذب و ساختن آنها را شناخته و بتواند از آنها برای پیشبرد هرچه بهتر اهداف تعلیم و تربیت بهره‌گیری کند. چه آنکه آموزش و پرورش نهادی بسیار فراگیر به شمار آمده و تقریبا با تمامی اقشار جامعه سروکار دارد. برخی از مدیران این ظرفیت بالقوه را به خوبی شناخته و درک درستی از آن دارند؛ برخی به طور پیش‌فرض واجد مولفه‌های حمایتی سرمایه اجتماعی هستند؛ و برخی نیز در طول دوره فعالیت در دستگاه و ارتباط با ذینفعان به افزایش و غنی‌سازی مولفه‌های سرمایه اجتماعی در سازمان و مخاطبان کمک می‌کنند.
احسان شریعت+عبارت
۱۳۹۸/۱۱/۱۰ - ۰۸:۱۰
واکاوی اصلی‌ترین شکاف‌های اجتماعی مازندران
شکاف‌ نسلی، قومی، مذهبی، جنسیتی، طبقاتی، زبانی و نژادی از جمله مهم‌ترین شکاف‌های جوامع به شمار می‌آیند که به دلیل ذات متکثر و مرجعیت‌زدایی از قدرت در جوامع جدید، برخی از این شکاف‌ها فعالتر و برخی غیرفعالتر می‌شوند.
ایران و آمریکا+عبارت
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ - ۱۰:۳۱
مروری بر آینده تنش ایران و آمریکا بعد از ترور شهید سلیمانی؛
مثلث برمودای ما به کار خواهد افتاد / ایران چه بلایی بر سر آمریکا خواهد آورد
به احتمال زیاد این انتقام در سه حوزه سیاسی، نظامی و اقتصادی به صورت همزمان رخ خواهد داد و مثلث برمودایی به راه خواهد انداخت که آمریکا و منافع آن را به شکل برگشت ناپذیری خواهد بلعید.
قرص برنج+عبارت
۱۳۹۸/۱۰/۹ - ۰۸:۲۴
افزایش مرگ با قرص برنج در مازندران تیتر رسانه‌های بین‌المللی شد؛
دم کشیدن مرگ بر اجاق ناامیدی / آبان؛ ستمگرترین ماه‌هاست[۱]
برکت سفره شمالی ها، حالا دیگر تنها تداعی کننده خاطرات خوش نیست و چه بسا یکی از همین جانباختگان، فرزند یا برادر شالیکاری قدیمی باشد و حتی خودش تا زانو برای زمین‌گیر کردن خوشه‌های سبز در آب و گل فرو رفته باشد.