امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت : ۱۲:۰۷ PM
آرشیو
داریوش شایگان تشییع جنازه + عبارت
۱۳۹۷/۱/۶ - ۱۳:۵۷
اندوه فرهیختگان در سوگ داریوش شایگان؛
مردی که از دنیای واقعیت گریخت و به آسمان حقیقت پیوست
آسمان شایگان بسیار صاف و شفاف بود. او برای همه ما نعمتی بود. الهام‌بخش بود و امیدوارم در پیشگاه الهی علو درجات داشته را داشته باشد و مورد رحمت الهی قرار گیرد.
داریوش شایگان در فرانسه+عبارت
۱۳۹۷/۱/۲ - ۱۳:۱۶
به یاد پروفسور داریوش شایگان
معمار گفتگوی تمدن ها رفت/ مردی برای تمام فصول / از چاپ آثار در کتب درسی ۲۱کشور جهان تا گمنامی در سرزمین پدری / مرا ببخش که هیچ گُهی نشدم
⁩متاسفانه شایگان در ایران درک نشد و مقامش آنچنان که بود به مردم معرفی نشد. مردی که رمانش به زبان فرانسوی برتر از همه فرانسوی ها کتاب سال شد در ایران کم مانده بود به جاسوسی متهم شود.
رحیم پور ازغدی +عبارت
۱۳۹۶/۱۲/۱۸ - ۲۱:۳۸
به بهانه‌ی انتخاب نامی نامناسب برای یک برنامه در شبکه ۴سیما؛
⁩اگر ازغدی متفکر است پس شایگان چیست؟/ چرا صداوسیما در قبضه امثال ازغدی است؟ / «از شومن تلویزیونی» تا «متفکر» هزاران سال نوری فاصله است!
عالین نجاتی:اگر آقای ازغدی متفکر هستند پس امثال شایگان و نصر و فکوهی و امیرمعزی و جواد طباطبایی و علامه طباطبایی و... کیستند؟
شب سوم فیلم فجر در سینما سپهر ساری+عبارت
۱۳۹۶/۱۱/۱۷ - ۱۲:۱۶
گزارش تصویری؛
آغوش باز ساروی ها به دعوت سیمرغ/ برخی ایستاده فیلم دیدند
عبارت ‌ـ گروه فرهنگ و هنر: وقتی اولین شب و افتتاحیه جشنواره فیلم فجر در ساری را پشت سرگذاشتیم عدم استقبال مسئولان کمی دستمایه نگرانی بود که نکند مردم هم استقبال کافی نکنند؟ مخصوصا اینکه تقاضای بلیت رایگان توسط نهادهای دولتی و خصوصی و شبه خصوصی و ... تهدیدی برای سرمایه گذار و همکار خصوصی این دوره بود که تمام امیدش به گیشه سینما سپهر است. اما از شب دوم استقبال بی نظیر ساروی ها آغاز شد و در شب سوم کار به جایی رسید که برخی ایستاده فیلم دیدند و این نشان داده که ساری به عنوان مرکز استان مازندران تا چه اندازه نیازمند حداقل یک سینمای دیگر در اندازه و موقعیت مکانی سینما سپهر است. موضوعی که باید اداره کل ارشاد و فرمانداری ساری درباره آن اقدامی عاجل کنند. مخصوصا اینکه شهرداری ساری همواره به موضوعات فرهنگی و هنری توجهی جدی داشته است. این استقبال نوید بخش سالی خوب برای اکران در ساری خواهد بود. خبرهای رسیده از نوشهر هم حکایت از استقبال بالای غرب نشینان از فجر امسال دارد. در ادامه برخی از تصاویر شب سوم جشنواره فجر در سینما سپهر ساری و استقبال مردم را می بینید. با تشکر از مارال نژاد آذر و عباس مهدوی.
دومین شب جشنواره فیلم فجر در ساری+عبارت
۱۳۹۶/۱۱/۱۶ - ۱۰:۳۰
دیدنی های روز
دومین شب جشنواره فیلم فجر در ساری
جشنواره فیلم فجر امسال برای نخستین بار به میزبانی دو شهر ساری و نوشهر در مازندران برگزار شد. در شب دوم دو فیلم سینمایی دارکوب و امیر به نمایش در آمد که تا حدودی موجب رضایت تماشاگران شد. به ویژه دارکوب که تشویق آنها را هم به همراه داشت.
احدجاودانی+عبارت
۱۳۹۶/۱۱/۱۶ - ۰۹:۴۹
احد جاودانی؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران:
چرا مازندران یک استثنا را در جشنواره فیلم فجر است/برگزاری نخستین جشنواره تجسمی فجر مازندران در ساری/اهدای نشان نیما به «سیروس شمیسا»/ مازندران رکورددار کنسرت در ایران است
قول می دهم که پایان سال ۱۳۹۷ تالار مرکزی ساری که بزرگترین مجتمع فرهنگی هنری شمال ایران و سومین تالار مرکزی بزرگ کشور است را افتتاح کنیم.
تلگرام+عبارت
۱۳۹۶/۱۰/۲۳ - ۲۱:۵۲
تلگرام رفع فیلتر شد
برخی کاربران اعلام کردند که دسترسی آن‌ها از طریق اینترنت خانگی به پیام‌رسان تلگرام بدون استفاده از فیلترشکن ممکن شده است.
نقاشی نامی پتگر و مقاله عالین نجاتی+عبارت
۱۳۹۶/۱۰/۶ - ۰۸:۵۹
نامه‌ای در باب سنت و سواد بصری در غزل
تحیّرِدیدن و تفکر‌‌درناظر
این نامه قصدی جز خودش ندارد، قصدِ او خودِ اوست؛ چنانکه قصد شعر خودِ شعر است و قصد مقصد در قصور تلف نخواهد شد. اما بیهوده نیز تحریر نشده، درد و دل نیست، درد مغز است.
فیلم سینمایی فرزندان یاسر طالبی+عبارت
۱۳۹۶/۱۰/۳ - ۱۲:۳۹
ادامه درخشش جهانی یاسرطالبی فیلمساز جوان ساروی؛
جوایز«فرزندان» در تایوان دورقمی شد/ ادامه دوئت موفق طالبی و روحی منش
فرزندان جوایزی را از فستیوال‌های آمریکایی مثل رویال استار میشیگان (بهترین فیلم) پمبروک تاپارلی (بهترین فیلم)، ریل روز آواردز (بهترین فیلم)، آکولید گلوبال (بهترین فیلم)، فرانکلین کانتی (بهترین بازیگر)، لانگ لیف کارولینا آمریکا (بهترین فیلم) و کارولینای شمالی (بهترین کارگردانی) و نیز دومین فستیوال فیلم یاس (بهترین بازیگر)، بهترین کارگردانی و بهترین فیلم بخش ویدیویی را از ششمین جشنواره فیلم شهر دریافت کرده است
موسیقی لیلم+عبارت
۱۳۹۶/۹/۱۰ - ۲۰:۰۹
برگزیدگان دومین جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان لیلم معرفی شدند
درخشش موسیقیدان های مازندرانی
امشب آیین اختتامیه دومین جشنواره موسیقی البرزنشینان لیلم با معرفی برگزیدگان به شرح زیر به کار خود پایان داد
تلگرام سایت عبارت
ساری شناسی
کارگاه اتفاق