امروز : پنج شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۴۷ AM
آرشیو
مجسمه آرش کمانگیر ساری
۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۰۹:۱۵
پایان تردیدها درباره محل پرتاب تیر ‌آرش؛
ساری؛شهرآرش+اسنادمنتشرنشده/ وقتی تاریخ «گورهای اشکانی» را به «زبان پهلوی» پیوند می زند
بر اساس معتبرترین و کهن ترین اسناد موجود؛ ساری؛ مرکز استان مازندران محل پرتاب تیر ‌آرش کمانگیر است.
دلاور بزرگ نیا - عبارت
۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۰۸:۵۰
اندر حواشی شایعه تغییر دلاور بزرگ نیا؛
اگر مارادونا را می برید، حداقل استاد اسدی را نیاورید!/ حاجی راضی، باجی راضی،لابی‌های اصولگرا هم که راضی،گور بابای ناراضی!
به خدا شایسته نیست رییس جمهوری در سخت ترین شرایط ۲۴ میلیون رای اعتنماد بگیرد اما اکثر تصمیمات و رفتارهای دولتش به سود ۱۶ میلیونی باشد که به رقیب بازنده رای داده اند.
زن زیبا - عبارت
۱۳۹۶/۷/۲۳ - ۰۷:۵۱
درباره‌ی وضعیت عجیب پسامدرنِ غربی در ایران؛
گوهر روح به یاقوت مذاب آلودن
بی‌شک صحبت از پسامدرن ایرانی بیشتر شبیه تعریف‌کردن لطیفه‌ای بی‌مزه و تکراری‌ است؛ اما نه لزوما بدین جهت که ما هنوز مدرن نشده‌ایم یا مدرنیته در ایران پروژه‌ای نیمه کاره است، بلکه به این دلیل که مدرنیته‌ی اروپایی با مدرنیته‌ای که ما از آن در ایران حرف می‌‌زنیم دو امر متفاوت است.
مداحی جواد مقدم در هیات غریب مدینه امیرکلا
۱۳۹۶/۷/۲ - ۰۸:۳۳
ضرورت پاسخگویی هیات غریب مدینه امیرکلا؛
آیا جواد مقدم برای ۱۰ شب مداحی ۱ میلیارد قرارداد بسته است؟+تصاویر
به گزارش عبارت سالهاست که اخبار تائید نشده‌ای از قیمت نجومی مداحان در محرم و صفر منتشر می شود که عموما یا تکذیب می‌گردد یا بی جواب می‌ماند، اما این مورد آخر، آنهم در یک شهرستان که ۳۰ سال است به خاطر بی پولی نتوانسته یک کمربندی برای مردمش بسازد مایه خجالت است.
هیدگر و هولدرلین - عبارت
۱۳۹۶/۶/۲۷ - ۰۹:۱۱
نگاهی به رابطه‌ی مارتین هیدگر و شعر فردریش هولدرلین
جنون و تفکر
هیدگر بر این باور بود که شعر در دهانه و مدخل ایستاده و بنابراین نخستین گوش برای شنیدن است و پس از آن هرچه شنیده می‌شود از دروازه‌ی این تاویلِ بنیادین گذشته است. برای هیدگر شعر هولدرلین همانند فواره‌ای‌ست که از خود در خود می‌ریزد و با این عملکرد منحصر به فرد نشان می‌دهد که زبان چگونه نمایشی لذت بخش را برمی‌سازد...
فلسفه فیثاغورث
۱۳۹۶/۶/۱۳ - ۱۹:۴۲
نگاهی به زمینه و زمانه فیثاغوریان؛
در جستجوی امر وحدانی با شمارش
فلسفه داروی شفابخش تمدن هاست چون عقل را به کار می اندازد. یونیانیان با همین اکسیر دشوارنوش توانستند بر عالم غرب چیره گی یابند و قدرت بالای آلمان ها در اروپا هم ریشه در فرهنگ فلسفی شان دارد.فشار حکومت های دیکتاتور برای محدود کردن فلسفه خود نشانه روشنی بر حقاینت این مسئله است که فلسفه به کار توسعه و روشنی می آید. اگرچه شاید در نگاه اول به نظر برسد کسی در مازندران دوستدار فلسفه نیست و حوصله نمی کند در یک رسانه مجازی تاریخ فلسفه را ورق بزند، اما گروه تحریریه «عبارت» این ضرورت را حس کرد و از این پس هر هفته یکبار در مجموعه مطالبی تحت عنوان «درسگفتارهای فلسفی عبارت» تاریخ فلسفه را با زبانی نه چندان دشوار مرور خواهیم کرد. از همه اساتید، علاقمندان و پژوهشگران دعوت می کنیم با ارائه مطالب خود به غنای این درسگفتارها بیافزایند. باشد که اینکار حداقل تاثیری هرچند کوچک بر رشد فرهنگی در مازندران بگذارد و علاقمندانی را مجذوب کند.
آرزو اردنی
۱۳۹۶/۶/۸ - ۱۰:۵۴
گزارش یک اکتشاف در بین کودکان بهزیستی ساری؛
با ‌«آرزو اردنی» آشنا شوید/ دختری که می تواند آینده داستان نویسی مازندران باشد
ترکیب بندی و فرم داستان های این دخترک آسیب دیده ۱۳ ساله آنقدر قدرتمند است که گویا از باختین تا تودوروف را دوره کرده و انگاری که سال‌ها در جنگ اصفهان پیش هوشنگ گلشیری تلمذ کرده است.
محسن محمدی ارشاد مازندران
۱۳۹۶/۶/۸ - ۰۹:۴۲
یک انتصاب دل خنک کن در اداره کل فرهنگ مازندران؛
«محسن محمدی» معاون شد/ بخش هنری به آقای سینمای ارشاد رسید
محسن محمدی دانش اموخته رشته سینما و دارای سالها تجربه در بخش های هنری ارشاد مازندران است و رابطه بسیار خوبی با هنرمندان مازندران دارد. انتخاب محمدی را باید یکی از بهترین انتخاب های احد جاودانی در ۲ سال گذشته دانست.
جیوردانو برونو
۱۳۹۶/۶/۸ - ۰۷:۵۸
یادداشتی درباره‌ی جیوردانو برونو و نظریه‌ی بی‌کرانگی جهان
شهید صلیب به دهان
برونو به ایتالیا آمد اما دیر رسیده بود؛ چون کرسی ریاضیات به جوانی به‌نام گالئو گالیله رسیده بود. جوانی که چند سال بعد همانند برونو به دادگاه تفتیش عقاید فراخوانده شد اما برخلاف برونو عقیده‌اش را انکار کرد و جان به‌در برد. برونو که کرسی ریاضیات را از داست داده بود به ونیز آمد اما در ۲۲ مارس ۱۵۹۳ و تنها چند روز پس از ورودش به ونیز دستگیر شد و...
سید عباس صالحی
۱۳۹۶/۵/۲۱ - ۱۰:۲۰
گفتگوی خواندنی با وزیر پیشنهادی فرهنگ در دولت دوازدهم/ ‌امیدواربودم قرعه وزارت به نامم نیافتاد
برنامه عملیاتی داریم که در همه این حوزه‌ها به صورت جداگانه و براساس نظر هنرمندان و معاونت‌های تخصصی در اولین فرصت تدوین و ارائه خواهد شد.
تلگرام سایت عبارت
ساری شناسی