امروز : سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت : ۱۲:۲۰ AM
آرشیو آخرین اخبار سایت
روسای مجمع تشخیص مصلحت نظام
۱۴۰۰/۱۱/۱۷ - ۱۲:۱۹
گزارش ویژه عبارت به بهانه بیست و چهارمین سالگرد تشکیل مجمع تشخیص مصلحت نظام؛
نگاهی به ادوار و اعضای مجمع از بدو تأسیس / از ماجرای احمدی نژاد و هاشمی تا بلاتکلیفی FATF
در این گزارش نگاهی انداخته ایم به تاریخچه مجمع تشخیص مصلحت نظام. مجمعی که در دوران ریاست هاشمی رفسنجانی بر آن به ویژه بعد از وقایع پس از انتخابات جنجالی ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ به سر خط اخبار رسیده بود. جدال هاشمی بعنوان رییس مجمع و احمدی نژاد به عنوان رییس قوه مجریه باعث شد که توجه عمومی به سوی این نهاد بسیار مهم جلب شود.
عجیب ترین فسادهای مازندران + سایت عبارت
۱۴۰۰/۱/۶ - ۱۷:۵۰
مهمترین و جنجالی ترین پرونده فساد اقتصادی مازندرانی ها در دهه ۹۰
کثافت کاری با پول های کثیف
از مورد عجیب طبری تا انفجار فساد در شهرداری ها به بهانه پایان سال پرهیاهوی ۹۹ و اتمام دهه ۹۰، مروری داریم بر بعضی از مهمترین فساد‌های اقتصادی و مالی که در یک دهه اخیر از مدیران و مسئولان دولتی مازندران کشف و منجر به دستگیری یا زندانی شدن آنها شده است . گفتنی است استناد عبارت به اخبار رسمی منتشر شده می‌باشد و نتیجه برخی از پرونده‌هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود مشخص و برخی همچنان نامشخص است.
روسای مجالس پس از انقلاب ـ سایت عبارت
۱۳۹۹/۱۰/۸ - ۱۲:۰۰
نگاهی متفاوت به بیش از ۱۱۴سال قانونگذاری در ایران؛
روسای مجالس پس از انقلاب چطور انتخاب شدند؟/ اولین تصمیمی که مجلس بعد از انقلاب گرفت/ از رکوردشکنی هاشمی و لاریجانی تا دردسرهای ناطق و کروبی
صادق خلخالی از همان جلسه اول خواسته بود که اسم مجلس از «شورای ملی» به «شورای اسلامی» تغییر یابد. او وقتی هاشمی بر کرسی ریاست نشست، امان نداد و دوباره پیشنهادش را تکرار کرد و این شد اولین تصمیم اولین رئیس موقت اولین مجلس پس از انقلاب.
روسای مجلس شورای ملی ـ سایت عبارت
۱۳۹۹/۱۰/۸ - ۱۱:۱۵
نگاهی متفاوت به ۱۱۴ سال قانونگذاری در ایران؛
روسای مجلس شورای ملی؛ از صنیع‌الدوله تا جواد سعیدساروی / ماجرای بدشناس ترین سیاستمدار تاریخ معاصر مازندران/ از شیرمرغ تا جان ‌آدمیزاد
در این ۱۱۴ سال ۲۳ چهره به عنوان رئیس قوه مقننه پشت به تابلوی «و امرهم شوری بینهم» تکیه زده‌ و پارلمان ایران را هدایت کرده‌اند. از این ۲۳ نفر ۱۸ نفر پیش از انقلاب و ۵ نفر روسای مجالس بعد از انقلاب هستند.این نوشته نگاهی به ۱۸ منتخب مردم است که با رأی نمایندگان خانه ملت بر کرسی ریاست مجلس شورای ملی تکیه زده‌اند. مجالس قبل از انقلاب آنقدر آبستن حوادث مختلفی بوده که می توان گفت از شیر مرغ تا جان آأمیزاد را تجربه کرده است.
اینترنت+عبارت
۱۳۹۹/۱۰/۴ - ۱۳:۱۰
رکورد سرعت اینترنت در ایران شکسته شد + عکس
دکتر بیژن عباسی‌آرند، مدیرعامل ایرانسل با انتشار تصویری از یک تست سرعت اینترنت‌همراه، در صفحۀ خود در اینستاگرام، از دستیابی ایرانسل به رکورد بیش از ۲.۵ گیگابیت بر ثانیه در شبکۀ ۵G خبر داد.
رضاخان و احمد شاه + عبارت
۱۳۹۹/۸/۹ - ۱۳:۵۰
۴ گزارش به بهانه تصویب انقراض سلسله قاجار و جایگزینی پهلوی
پایان ۱۵۰ سال حکومت بلامنازع تُرک ها و آغاز ۵۳ سال حکومت مازندرانی ها بر ایران
عبارت: مجلس شورای ملی در ۹ آبان ۱۳۰۴ به نام سعادت ملت ایران انقراض سلسله قاجاریه را اعلام کرده و حکومت موقتی را در حدود قانون اساسی و قوانین موضوعه مملکتی به شخص رضاخان پهلوی واگذار می‌نماید. تعیین حکومت قطعی موکول به نظر مجلس موسسان است که برای تغییر مواد ۳۶ و ۳۷ و ۳۸ و ۴۰ متمم قانون اساسی تشکیل می‌شد
نیما یوشیج
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۲۰:۰۰
به بهانه صدویازدهمین سالروز تولدنیما یوشیج؛
تصاویر نایاب از لحظه های نایاب نیما
در این گزارش تصاویر کمتر دیده شده از نیما یوشیج را مشاهده می کنید. تصاویری که علاقه پیرمرد به شکار، فرزندش و زندگی وحشی طبیعی را نشان می دهد.
اختلال خواب+عبارت
۱۳۹۷/۸/۲۱ - ۱۰:۰۱
خواب کمتر از ۶ ساعت بدن را کم‌آب می‌کند
کم‌خوابی در شب می‌تواند مشکلات زیادی برای سلامت انسان ایجاد کند. یکی از این مشکلات، خستگی و کسالت روز بعد است که در یک مقاله‌ی علمی به بررسی علت آن پرداخته شده است.
تصاویر محمد علی فروغی+عبارت
۱۳۹۶/۹/۵ - ۰۹:۰۸
به بهانه هفتادوپنجمین سالمرگ «محمدعلی فروغی»
آلبوم تصاویر محمد علی فروغی
در این گزارش نگاهی می اندازیم به برخی تصاویر تاریخی ثبت شده از فروغی
محمد جواد ظریف و محمدعلی فروغی+ عبارت
۱۳۹۶/۹/۵ - ۰۸:۵۰
به بهانه هفتادوپنجمین سالمرگ «محمدعلی فروغی»
سیم ارتباط ظریف و فروغی/ کتابی که باید خواند!
یادداشت‌های فروغی علاوه بر توصیفات دقیق از طبیعت مسیر سفر، معاشرت‌هایش با زنان و مردان فرنگی و روایت دقیق از اقدامات هیات در پاریس، لندن و سایر شهرهای اروپایی برای احقاق حقوق ایران حاوی نکات جالب تاریخی از نوع مناسبات رجال سیاسی آن دوران با یکدیگر است.
123
سایت عبارت