امروز : سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت : ۱:۲۴ AM
آرشیو آخرین اخبار سایت
رضا شاه و احمدشاه-سایت عبارت
۱۳۹۵/۸/۸ - ۱۰:۴۷
بمناسبت تصویب انقراض سلسله قاجار توسط مجلس موسسان؛
پایان ۱۵۰ سال حکومت بلامنازع تُرک ها و آغاز ۵۳ سال حکومت مازندرانی ها بر ایران
عبارت:مجلس شورای ملی به نام سعادت ملت ایران انقراض سلسله قاجاریه را اعلام کرده و حکومت موقتی را در حدود قانون اساسی و قوانین موضوعه مملکتی به شخص رضاخان پهلوی واگذار می‌نماید. تعیین حکومت قطعی موکول به نظر مجلس موسسان است که برای تغییر مواد ۳۶ و ۳۷ و ۳۸ و ۴۰ متمم قانون اساسی تشکیل می‌شد
بهروز بایی لاشکی؛ رئیس اداره منابع طبیعی نوشهر ـ رویان
۱۳۹۵/۸/۲ - ۲۰:۲۹
گفتگوی عبارت با بهروز بایی لاشکی؛ رئیس اداره منابع طبیعی نوشهر ـ رویان:
خودمان هم فکرش را نمی کردیم/منابع طبیعی پیشگام بود
بایی لاشکی گفت: به عقیده من با موج مثبت ایجاد شده، تجربه کارکنان منابع طبیعی و ادامه تلاش های فرمانداری می توانیم همه ۵۰ کیلومتر نوارساحلی نوشهر را آزاد کنیم.
آزادسازی سواحل نوشهر
۱۳۹۵/۸/۱ - ۰۰:۵۶
غوغای فرمانداری که قرار بود برکنار شود؛
ماجرای لوکس ترین بازپس گیری سواحل بعد از انقلاب در نوشهر/«شادمان» و عملیات غیرممکن
عبارت: این اتفاق حاصل کاری گروهی و رهبری بی پیرایه و عادلانه شادمان بود و نشان داد که اگر بتوان مرکز ثقلی یافت اتحاد حاصل خواهد شد و ناممکن ها ممکن.
علی شادمان
۱۳۹۵/۷/۳۰ - ۲۳:۳۴
گفتگوی «عبارت» با علی شادمان فرماندار نوشهر:
آزادسازی ۴کیلومتر از گرانترین سواحل نوشهر/از اتاق خواب با جت اسکی مستقیما به دریا می رفتند/ساخت هتلی که سرمایه اش از بودجه عمرانی استان بیشتر است
عبارت: همه می گفتند نمی شود، چون سال ها بود که شعارش را می دادند ولی کسی نمی توانست آن را عملی کند. به هرحال کسانی که در این منطقه ویلا ساخته اند پشتشان به جایی گردم بوده.
علی اکبر علیزاده؛ دادستان نوشهر
۱۳۹۵/۷/۳۰ - ۲۳:۳۴
گفتگوی «عبارت» با علی اکبر علیزاده؛ دادستان نوشهر:
این ‌آزادسازی در کل کشور بی نظیر بود/حتی یک ساعت کسی را بازداشت نکردیم!
عبارت: این موضوع اتفاق بسیار بزرگی است که با این وضعیت و موقعیت در کل کشور بی نظیر است و من حداقل نمی توانم مشابهی برای آن پیدا کنم. از موارد نادر و منحصر به فرد این آزادسازی این است که در قلب شهر رخ داد و با اینکه با ۱۲۰ مالک طرف شدیم هیچ شخصی بازداشت نشد
بی حجاب
۱۳۹۵/۷/۸ - ۱۲:۵۱
مانتو جلو باز بازيگر زن سریال پایتخت صدای اصولگرایان را درآورد+عكس
لیندا کیانی تصویری از خود منتشر کرد که باعث شد اعتراض از سمت برخی نیروهای سیاسی و مذهبی به شیوه پوشش بازیگران بالا بگیرد. آنها معتقدند برای اینکه جلوی چنین پوششی در جامعه گرفته شود باید فرهنگسازی کرد و برخی بازیگران کارهای ضدفرهنگی می کنند.
گردشگری مازندران-سایت عبارت
۱۳۹۵/۶/۲۶ - ۲۲:۴۴
نگاهی به ناکامی مازندران در توسعه راه های چهارگانه در پیش و پسابرجام؛
از ادامه دربه دری جاده ها تا شکست مفتضحانه در گردشگری دریایی/آفتابه لگن هفت دست، شام و نهار هیچی
آرمین کشمیری: حمل و نقل، کشاورزی و گردشگری مهمترین و بهترین بخش ها برای جذب سرمایه گذار خارجی در مازندران است.گروه اقتصادی عبارت در سه گزارش که یک پرونده ویژه را تشکیل خواهند داد به بررسی میزان موفقیت مازندران در جذب سرمایه گذار، به ویژه سرمایه گذاری خارجی در هر یک از این حوزه ها خواهد پرداخت.
لانتوری هومن حکیمی_ سایت عبارت
۱۳۹۵/۶/۷ - ۲۱:۱۰
درباره «لانتوری»
بغض و عصبانیت و عصیان/یک فرصت از دست رفته
مقدمه خوب فیلم و به‌خصوص سکانس قصاص هم قربانی ژست گرفتن نویسنده و کارگردان می‌شوند و فیلم، تبدیل می‌شود به یک فرصت طلایی که از دست رفته است.
ارتباط مازندران و کشورهای CIS
۱۳۹۵/۵/۱۱ - ۰۹:۴۴
رویای ناکام منطقه ‌آزادتجاری در مازندران[۲]
بازار ۲۲۰ میلیونی CIS و بیکاری افسارگسیخته در شرق مازندران/ انتظار افکار عمومی از استانداری و نمایندگان
هیچ کس منکر رونق اقتصاد مازندران، گردش پول و توسعه ی صادرات میوه و در رأس آن مرکبات، کیوی، هلو و شلیل در صورت گسترش مناسبات تجاری با کشورهای CIS نیست چون امروزه در تمام دنیا، رسیدن به استقلال اقتصادی – صنعتی به عنوان کلیدی ترین عامل توسعه شناخته می شود اما موانع عملی این کار واقعیتی غیرقابل انکار است که باید به شیوه های اصولی برداشته شود.
پیمان امنیتی سعدآبادـ عبارت
۱۳۹۵/۴/۱۷ - ۱۵:۵۸
۷۹ سال از «پیمان امنیتی سعدآباد» گذشت؛
معاهده سعدآباد چه می گفت و چه می خواست؟/ همیشه پای یک انگلیسی در میان است!
 مجلس شورای ملی عهدنامه عدم تعرض را بین دولت شاهنشاهی ایران و دولت پادشاهی افغانستان و دولت جمهوری ترکیه و دولت پادشاهی عراق را که مشتمل بر ده ماده بود، در تاریخ ۱۷ تیرماه (۱۳۱۶) مطابق با ۸ ژوئیه ۱۹۳۷ در قصر سعدآباد به امضاء رسیده بود، را تصویب کرد. این قانون که مشتمل بر یک ماده و متن عهدنامه ضمیمه بود، در جلسه بیست و پنجم اسفندماه ۱۳۱۶ به تصویب مجلس شورای ملی رسید.
123
سایت عبارت