امروز : پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت : ۴:۲۵ PM
آرشیو
صیادی+عبارت + ماهی
۱۳۹۹/۹/۲ - ۱۱:۳۸
کاهش ۵۰ درصدی صید ماهیان استخوانی از دریای خزر؛
قـهر دریـا
در سالهای اخیر بسیاری از صیادان به دلیل مناسب نبودن شرایط شغلی دست به تغییر کارشان زدند و عطای صیادی را به لقایش بخشیدند اما این نه تنها چاره این اتفاق نیست بلکه خود به تنهایی برای استانی که سابقه صیادی در آن به ابتدای حضور انسان‌ها در این منطقه برمی‌گردد، فاجعه محسوب می‌شود.
قاچاق خاک+عبارت
۱۳۹۹/۹/۲ - ۱۱:۲۹
بعد از قاچاق چوب نوبت به قاچاق خاک از جنگل های هیرکانی رسید؛
ارزان؛ مثل خاک چندهزار ساله جنگل های مازندران
جدا از عوامل دیگر مانند آتش سوزی یا برداشت بی‌رویه از چوب های جنگلی یکی از عامل نصف شدن مساحت جنگل‌های شمال کشور در ۴۰ سال گذشته همین مسئله قاچاق خاک است که اگر برایش چاره‌ای اندیشیده نشود می‌تواند سرعت بیشتری به نابودی جنگل‌های‌مان بدهد.
فیلترشکن+عبارت
۱۳۹۹/۹/۲ - ۱۱:۱۶
شصت و ششمین بسته ویژه خبری عبارت؛
ماجرای فیش حقوقی ۱۲ میلیونی برای طلبه معلم چالوسی / افشای شرط‌‌بندی های رسمی در فوتبال مازندران توسط مدیرعامل سابق نساجی! / نماینده رامسر و تنکابن از ساختار اصلی تولید رانت در کشور می گوید / جریمه ۲ میلیاردی در انتظار شکارچیان پرندگان مازندران
فیلترشکن عبارت بسته ویژه خبرهای مهم کمترشنیده شده و جذاب مازندران است که به صورت روزانه توسط تحریریه عبارت تهیه شده و منتشر می‌شود. این ستون قرار است به ما بگوید پشت اخبار رسمی و روزمره چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.
روحانی+عبارت
۱۳۹۹/۹/۱ - ۱۳:۳۶
در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شد؛
آخرین خبرها درباره یارانه ۱۰۰ هزار تومانی، وام یک میلیونی و ورود به موج سوم کرونا از زبان رئیس جمهور / روحانی: مردم پروتکل‌های بهداشتی را مراعات کنند تا فشار اقتصادی کم شود
رئیس‌جمهور گفت: ما باید همه اصول را مراعات کنیم تا علاوه بر فشار بر کادر درمان، فشار اقتصادی بر کسب و کارها و فعالیت‌های اقتصادی هم کم شود.
عباس آباد بهشهر+عبارت
۱۳۹۹/۹/۱ - ۱۱:۳۳
مشکلات باغ جهانی عباس آباد همچنان ادامه دارد و خطر خروج از لیست یونسکو این اثر تاریخی را تهدید می کند؛
جواهـری در جنـگل
میراث فرهنگی استان مازندران در این شرایط از تنها باغ ثبت شده غیر کویری ایران در یونسکو خلع ید شده آن هم به خاطر ماهانه یک میلیون تومان بهره مالکانه!
کشاورزی+عبارت
۱۳۹۹/۹/۱ - ۱۰:۰۱
بیش از ۱۵ هزار فارغ التحصیل بیکار کشاورزی در استان وجود دارند؛
افزایش بیکاری کشاورزان تحصیل کرده در مازندران / چالش علم و سنت یا عدم توان مدیریت؟
در کشورهایی مانند آلمان، وقتی فارغ‌التحصیلی با لیسانس زراعت از دانشگاه بیرون می‌آید ساعت‌های بسیاری را در مزرعه گذرانده است و فقط کیسه‌ای از مفروضات نیست. ولی فارغ‌التحصیل رشته‌های مشابه در ایران برای کسب مهارت‌های لازم باید خیلی خوش‌شانس باشند تا بتوانند بعد از اینکه از دانشگاه بیرون آمدند، بدون اینکه بتوانند سوریس مناسبی ارائه دهند، مدتی را در واحدهای تولیدی بچرخند و دوره‌ای را به عنوان کار‌آموزی بگذرانند و به توانمندی برسند.
نزاع +عبارت
۱۳۹۹/۹/۱ - ۱۰:۰۰
مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران خبر داد؛
افزایش نزاع و درگیری در مازندران / ساری ومیاندرود پُر زد و خورد ترین شهرهای استان
مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران از افزایش یک درصدی نزاع در این استان خبر داد.
فیلترشکن+عبارت
۱۳۹۹/۹/۱ - ۰۹:۵۸
شصت و پنجمین بسته ویژه خبری عبارت؛
از شایعه تا واقعیت فروش مرغ‌های تاریخ گذشته در بابل / ماجرای اختلاف برسر آقمشهد و دماوند دوباره بالا گرفت / نماینده سابق ساری و میاندرود معاون وزیر صمت شد / گزینه های احتمالی بخشداری مرکزی قائمشهر؛ بومی یا غیربومی؟
فیلترشکن عبارت بسته ویژه خبرهای مهم کمترشنیده شده و جذاب مازندران است که به صورت روزانه توسط تحریریه عبارت تهیه شده و منتشر می‌شود. این ستون قرار است به ما بگوید پشت اخبار رسمی و روزمره چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.
گوسفند + دام + دامداری + عبارت
۱۳۹۹/۸/۲۹ - ۱۰:۱۴
گزارش عبارت از افزایش ۱۳ برابری قاچاق دام در سال جاری؛
ردپای قاچاق دام زنده در مازندران / ویروسی که از جنوب به شمال رسید
ابتدا این موضوع بیشتر به استان‌های غربی و گاها جنوبی کشور مرتبط بود اما کشف ۲ محموله قاچاق دام زنده در طی ۶ روز در مازندران، نشان داد که گستره فعالیت این قاچاقچیان بیشتر شده و اگر برخورد جدی با آنان صورت نگیرد مانند ویروس در تمام کشور پخش خواهند شد.
لایروبی+عبارت
۱۳۹۹/۸/۲۹ - ۰۹:۴۸
ساماندهی یک هزار کیلومتر از رودخانه های مازندران ظرف ۵ سال؛
فرار از سیلاب؛ ماموریت جدید برای مازندران
در سال‌های اخیر بی‌اعتنایی به لایروبی رودخانه هاو از بین بردن پوشش گیاهی در بالا دست استان مازندران سبب شد تا با کمترین بارندگی سیلاب به بار اید،معضلی که همه ما از آن اگاه هستیم چراکه نسبت به قواعد و مقررات حریم رودخانه ها، نریختن انواع زباله به ویژه نخاله های ساختمانی به داخل رودخانه و برداشت بی رویه شن و ماسه از بستر رودخانه ها بی توجهی کرده و در واقع اصلا رعایت نکرده‌ایم.