امروز : یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت : ۲:۴۴ AM
آرشیو
پوستر+عبارت
۱۴۰۰/۷/۱۲ - ۲۳:۲۰
عواقب نگاه سنتی مازندرانی‌ها به اقتصاد؛
شکاف بزرگ دارایی و درآمد / با پول‌های زیر تشک مازندرانی‌ها چه می‌توان کرد؟
اصلی‌ترین بهره‌برداران از سرمایه‌های خدادادی مازندران، تاجران و سرمایه‌گذارانی غیربومی هستند و نکته عجیب‌تر اینکه بسیاری از سرمایه‌داران بونبع، ثروت خود را به خارج از کشور و استان منتقل کرده‌اند. این رفتار اقتصادی ریشه در دیدگاه سنتی و محافظه‌کاری تاریخی مازندرانی‌ها دارد.
شفاخانه+عبارت
۱۴۰۰/۷/۱۲ - ۲۳:۰۱
بسته ویژه دانستنی های روز سلامت در عبارت؛
روش جسورانه و جدید برای کاهش وزن / فواید جالب ریش که شاید مردان آن را ندانند / تکنیکی برای خواب راحت در عرض یک دقیقه! / خداحافظی با سردرد با چند توصیه خوراکی
«شفاخانه عبارت» بسته ویژه خبری حوزه ی سلامت است که به صورت یک روز در میان توسط تحریریه عبارت تهیه و منتشر می شود. با خواندن این ستون شما از به روزترین مطالب مرتبط با سلامت در مازندران و کشور مطلع خواهید شد.
دستگیری مهدی عبوری شهردار ساری + عبارت
۱۴۰۰/۷/۱۲ - ۱۱:۲۰
به بهانه داغ شدن دوباره ماجرای شهردار سابق ساری؛
آیا مهدی عبوری بازداشت شده است؟/ از استوری های مخالفان تا سکوت موافقان
عبوری که روزگاری جوان اول شهر و لوکوموتیو عملگرایی در ساری به شمار می‌آمد و می‌توانست نتیجه انتخابات شورای شهر را به سود خود رقم بزند با قدرت گرفتن منتقدان جدی‌اش، به مرور ضعیف تر شد و نهایتاً تصمیم‌ به ترک طبقه هفتم عمارت شهرداری ساری گرفت و همراه با محمد اسلامی که در دوران استانداری اش در مازندران رفاقتی نزدیک میانشان شکل گرفته بود به وزارت راه و شهرسازی رفت. اما ترک ساری موجب پایان حرف و حدیث ها درباره‌ی وی نشد.
رضا حاجی پور+عبارت
۱۴۰۰/۷/۱۲ - ۱۱:۰۲
نماینده آمل خبر داد:
ممنوعیت تأسیس و اداره مدرسه غیردولتی توسط مسئولان و بستگان درجه یک آنان
سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری از تصویب موادی از طرح اصلاح موادی از قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی خبر داد و گفت: براساس مصوبه امروز کمیسیون تاسیس و اداره مدرسه غیردولتی از سوی مسئولان و بستگان درجه یک آنان ممنوع است.
علی سلاجقه
۱۴۰۰/۷/۱۱ - ۱۱:۳۹
علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست شد + سوابق
رئیس جمهور با صدور حکمی علی سلاجقه را به سمت «معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست» منصوب کرد.
پوستر+عبارت
۱۴۰۰/۷/۱۱ - ۱۱:۰۵
استاندار بعدی مازندران کیست؟ / یکی از این ۳نفر یا هیچکدام
گروه چندرسانه‌ای عبارت در این گزارش ویدئویی به آنچه در چند هفته‌ی اخیر پیرامون انتخابات استاندار بعدی مازندران گذشته پرداخته است. از مهمترین گزینه‌های مطرح شده تا سرنوشت آنها و از همه مهمتر شیوه‌ی دولت جدید در انتصاب ده استاندار جدیدش. آیا یکی از سه گزینه مطرح فعلی استاندار بعدی خواهد بود یا دولت ابراهیم رئیسی، مانند خوزستان همه را شگفت‌زده خواهد کرد؟
کرونا+قارچ سیاه+عبارت
۱۴۰۰/۷/۱۱ - ۱۰:۲۳
روز بدون مرگ کرونایی در مازندران
مازندران پس از موج های مرگبار کرونایی، امروز را بدون ثبت فوتی کرونایی سپری کرد.
قدرت خرید مردم + عبارت
۱۴۰۰/۷/۱۱ - ۰۹:۴۱
وضعمان از آبان ۹۸ چقدر بدتر شده است؛
یارانه امشب مازندرانی ها ۳۵ هزار تومان ارزش دارد
مثلا زوجی جوان که تازه چند سالی است زندگی مشترک خود را آغاز کرده‌اند و یارانه‌ی ۱۰۳ هزار تومانی دریافت می‌کنند، درواقع معادل ۶۰هزار تومان در آبانماه ۹۸ قدرت خرید دارند. آبان ۹۸ از این جهت برای مقایسه انتخاب شده که حکم گسلی بزرگ در اقتصاد ایران را دارد و بسیاری از خانوارهای ایرانی بعد از گران شدن بنزین، یک شبه فقیر شدند.
پوستر+عبارت
۱۴۰۰/۷/۱۰ - ۲۰:۱۱
بلایی که کرونا بر سر فرهنگ‌وهنر مازندران آورد
عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در گفتگوی اختصاصی با عبارت: همه‌ی فعالیت‌های فرهنگی و هنری استان متوقف شد l حدود ۹۰ درصد اصحاب فرهنگ و هنر استان بیکار شدند l بیش از ۷۰۰ خبرنگار و هنرمند مازندرانی تابحال واکسینه شده‌اند
علامه حسن حسن زاده آملی+عبارت
۱۴۰۰/۷/۴ - ۱۰:۲۴
علامه حسن زاده آملی دارفانی را وداع گفت
شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل فوت علامه حسن حسن زاده آملی ، فیلسوف و عارف مشهور را تایید کرد.