امروز : جمعه ۲ آیان ۱۳۹۹ ساعت : ۲:۵۹ AM
آخرین اخبار:
با دستور رئیس جمهورصورت گرفت / اعمال محدودیت‌های شدید در ۴۳ شهر بحرانی/ کاهش ۵۰ درصدی حضور کارکنان دولت در تهران تا پایان آبان مهلت ۱۵ روزه حسین زادگان برای تعیین تکلیف معادن غیرفعال مازندران / سلب صلاحیت و واگذاری ۲۲ معدن در استان تداوم وضعیت قرمز کرونایی در استان / نماز جمعه این هفته تنها در یک شهر مازندران برگزار می‌شود سنگ‌ها همه شکستند اما، سرِ ما نه! بیش از ۱۲ هزار مازندرانی وارد سامانه طرح اقدام ملی مسکن شدند / پنج هزار و ۷۰۰ نفر واجد شرایط در انتظار تحویل مسکن / دولت چه تسهیلاتی برای مسکن ملی در نظر گرفته است؟ ماجرای مرگ خبرساز یک دانش‌آموز ۱۳ساله دیگر این بار در ارومیه / آموزش مجازی و حواشی آن همچنان ادامه دارد آیا روبات‌ها جایگزین قضات خواهند شد؟ آخرین جزئیات از پرداخت یارانه جدید به ۶۰ میلیون ایرانی جریمه ۱۰۰ هزار تومانی برای فیلمبرداری در هنگام رانندگی! روحانی: ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر یا مشکل دارد یا متقاضی ندارد / ادامه سیاست احیای بافت‌های فرسوده / ۵۲ هزار واحد مسکونی امروز تحویل داده شد / مسکن باید توسط مردم ساخته شود نه دولت
آرشیو پرونده ویِژه
 دکتر محسن کاکویی لاریمی
۱۳۹۵/۵/۱۱ - ۱۰:۲۳
رویای ناکام منطقه ‌آزادتجاری در مازندران[۶]
یادداشت یک اقتصاددان مازندرانی/ فردا دیر است...
نکند خدای ناکرده بجای اتحاد و هم افزایی در دریافت حق و سهم استان ، محلی و منطقه ای فکر کنیم که در صورت تبدیل این لایحه به قانون تا سالهاي سال جایی برای جبران نخواهیم داشت ؟!!
میران نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران-سایت عبارت
۱۳۹۵/۵/۱۱ - ۱۰:۰۹
رویای ناکام منطقه ‌آزادتجاری در مازندران[۴]
گفتگو با میران؛ نایب رییس اتاق مازندران: بخشی نگری برخی ‌آقایان در سفر رئیس جمهوری فرصت سوزی کرد
 سال گذشته و همزمان با سفر رییس جمهور و هیأت دولت به مازندران، متأسفانه با بخشی نگری برخی، این امتیاز بزرگ از مازندران سلب گردید.
عبدالله مهاجر دارابی ـ سایت عبارت
۱۳۹۵/۵/۱۱ - ۱۰:۰۵
رویای ناکام منطقه ‌آزادتجاری در مازندران[۳]
گفتگو با مهاجر؛ رئیس اتاق بازرگانی مازندران:صادرات در حرف ‌آسان و در عمل دشوار است
رییس اتاق بازرگانی مازندران همچنین گفت: یک سری از مشکلات را دولت ایران باید حل کند و شرایط را تسهیل کند و اگر صد جلسه داشته باشیم اما این مشکلات حل نگردد هیچ حاصلی نخواهد داشت.
ارتباط مازندران و کشورهای CIS
۱۳۹۵/۵/۱۱ - ۰۹:۴۴
رویای ناکام منطقه ‌آزادتجاری در مازندران[۲]
بازار ۲۲۰ میلیونی CIS و بیکاری افسارگسیخته در شرق مازندران/ انتظار افکار عمومی از استانداری و نمایندگان
هیچ کس منکر رونق اقتصاد مازندران، گردش پول و توسعه ی صادرات میوه و در رأس آن مرکبات، کیوی، هلو و شلیل در صورت گسترش مناسبات تجاری با کشورهای CIS نیست چون امروزه در تمام دنیا، رسیدن به استقلال اقتصادی – صنعتی به عنوان کلیدی ترین عامل توسعه شناخته می شود اما موانع عملی این کار واقعیتی غیرقابل انکار است که باید به شیوه های اصولی برداشته شود.
منطقه ‌آزادتجاری در مازندران-سایت عبارت
۱۳۹۵/۵/۱۱ - ۰۹:۳۳
رویای ناکام منطقه ‌آزادتجاری در مازندران
تقصیر«مقیمی» بود یا «استانداری»؟/ نیاز «روحانی» به رای مازندرانی ها
اینکه چرا در سفر دکتر روحانی در سال گذشته موضوع منطقه آزاد مطرح نشد از جمله سوالات بی جواب برای افکار عمومی در مازندران است. 
احمد شاملو-سایت عبارت
۱۳۹۵/۵/۲ - ۱۳:۲۶
سخنرانی «محسن عمادی» در نودمین سالگرد تولد شاملو در نیویورک
ترجمعه و تعهد/ شاملو چگونه دیلماجی بود؟
محسن عمادی (متولد ۱۳۵۵ در ساری) شاعر ایرانی مقیم مکزیک است. او جایزهٔ بین‌المللی شعر آنتونیو ماچادوی اسپانیا را در سال ۲۰۱۱ برد.در سال ۲۰۰۴ محسن عمادی نماینده شعر ایران در نشست بین‌المللی شعر مونکایوی اسپانیا بود.
سفر شاملو سه ساری
۱۳۹۵/۵/۲ - ۱۲:۳۷
گزارش تصویری سفرهای شاملو به مازندران
«بامداد» عاشق «ساری» بود/ شاملو وقتی به ساری می آمد کجا می رفت؟
 بامداد هرگاه به مازندران می آمد یکراست به دارابکلا و کلبه پاشایی می رفت. او حتی برخی از مهمترین مهمانانش نظیر «کلارا خانس» شاعر برجسته اسپانیایی را نیز به ساری آورد که حاصل سفر «خانس» به مرکز استان مازندران همان شعر مشهور «خانه مازندران» است که جوایزی را نیز برای او به ارمغان آورد.
پیمان امنیتی سعدآبادـ عبارت
۱۳۹۵/۴/۱۷ - ۱۵:۵۸
۷۹ سال از «پیمان امنیتی سعدآباد» گذشت؛
معاهده سعدآباد چه می گفت و چه می خواست؟/ همیشه پای یک انگلیسی در میان است!
 مجلس شورای ملی عهدنامه عدم تعرض را بین دولت شاهنشاهی ایران و دولت پادشاهی افغانستان و دولت جمهوری ترکیه و دولت پادشاهی عراق را که مشتمل بر ده ماده بود، در تاریخ ۱۷ تیرماه (۱۳۱۶) مطابق با ۸ ژوئیه ۱۹۳۷ در قصر سعدآباد به امضاء رسیده بود، را تصویب کرد. این قانون که مشتمل بر یک ماده و متن عهدنامه ضمیمه بود، در جلسه بیست و پنجم اسفندماه ۱۳۱۶ به تصویب مجلس شورای ملی رسید.
پیمان سنتو-سایت عبارت
۱۳۹۵/۴/۱۷ - ۱۴:۵۲
۷۹ سال از «پیمان امنیتی سعدآباد» گذشت
كارايي پيمان هاي دفاع جمعي در خاورميانه/ از «سعدآباد و سنتو»  تا «شوراي همكاري خليج فارس»
 با گسترش سيستم بين المللي و فراتر رفتن از مرزهاي اروپا، خاورميانه نيز وارد معادلات بين المللي گرديد كه يكي از نتايج آن در يك قرن اخير ، پديدار شدن پيمانهاي نظامي سعد آباد، بغداد، سنتو و شوراي همكاري خليج فارس است.
پیمان سعدآباد-سایت عبارت
۱۳۹۵/۴/۱۷ - ۱۴:۳۱
۷۹ سال از «پیمان امنیتی سعدآباد» گذشت
بده ـ بستانِ سیاسی در عصر رضاخانی/بررسی جزئیات و عوامل زمینه ساز پیمان سعدآباد
دیری نگذشت که بیهودگی پیمان سعد آباد بر همگان آشکار شد چرا که با وقوع جنگ جهانی دوم و اتحاد شوروی و انگلیس برای اشغال ایران در شهریور ۱۳۲۰ نه تنها هیچ یک از متعاهدین این پیمان به یاری ایران نشتافتند بلکه حتی دولت عراق خاک خود را پایگاه حمله انگلستان به ایران قرار داد