امروز : جمعه ۲ آیان ۱۳۹۹ ساعت : ۲:۴۴ AM
آخرین اخبار:
با دستور رئیس جمهورصورت گرفت / اعمال محدودیت‌های شدید در ۴۳ شهر بحرانی/ کاهش ۵۰ درصدی حضور کارکنان دولت در تهران تا پایان آبان مهلت ۱۵ روزه حسین زادگان برای تعیین تکلیف معادن غیرفعال مازندران / سلب صلاحیت و واگذاری ۲۲ معدن در استان تداوم وضعیت قرمز کرونایی در استان / نماز جمعه این هفته تنها در یک شهر مازندران برگزار می‌شود سنگ‌ها همه شکستند اما، سرِ ما نه! بیش از ۱۲ هزار مازندرانی وارد سامانه طرح اقدام ملی مسکن شدند / پنج هزار و ۷۰۰ نفر واجد شرایط در انتظار تحویل مسکن / دولت چه تسهیلاتی برای مسکن ملی در نظر گرفته است؟ ماجرای مرگ خبرساز یک دانش‌آموز ۱۳ساله دیگر این بار در ارومیه / آموزش مجازی و حواشی آن همچنان ادامه دارد آیا روبات‌ها جایگزین قضات خواهند شد؟ آخرین جزئیات از پرداخت یارانه جدید به ۶۰ میلیون ایرانی جریمه ۱۰۰ هزار تومانی برای فیلمبرداری در هنگام رانندگی! روحانی: ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر یا مشکل دارد یا متقاضی ندارد / ادامه سیاست احیای بافت‌های فرسوده / ۵۲ هزار واحد مسکونی امروز تحویل داده شد / مسکن باید توسط مردم ساخته شود نه دولت
آرشیو پرونده ویِژه
دلشادی و ‌آذر محمودی سینما جوان ساری ـ سایت عبارت
۱۳۹۵/۳/۲۱ - ۱۳:۲۰
نقدی بر عملکرد حوزه هنری مازندران و سینمای جوان ساری؛
دلمان برای لبخند سینمای مازندران تنگ شده
سینما سپهر ساری به عنوان یکی از قدیمی ترین سینماهای استان در دستان حوزه هنری است که انتخاب فیلم هایش کاملا شخصی و بر اساس ایدئولوژی های سازمانی است. انجمن سینمای جوان ساری بعنوان اصلی ترین و قدیمی ترین تشکل مستقل سینمایی مازندران بعد از انقلاب راهش را کج کرده است به سمت هیچستان.
هشت نفرت‌انگیز ـ سایت عبارت
۱۳۹۵/۳/۲۱ - ۱۰:۵۰
درباره «هشت نفرت‌انگیز» ساخته کوئنتین تارانتینو:
دیوانه ها، خوب فیلم خوب می سازند!
بعید می‌دانم هیچ کارگردان عاقلی در دنیا باشد که جسارت داشته باشد، در عصر حاضر و برای مخاطبان کم‌حوصله، فیلم سه ساعتۀ بدون جذابیت‌های معمول امروز بسازد اما خب اینجا صحبت از تارانتینو است.
روسای مجلس شورای ملی ـ سایت عبارت
۱۳۹۵/۳/۱۵ - ۰۲:۰۱
نگاهی متفاوت به ۱۱۰ سال قانونگذاری در ایران؛
روسای مجلس شورای ملی؛ از صنیع‌الدوله تا جواد سعیدساروی / ماجرای بدشناس ترین سیاستمدار تاریخ معاصر مازندران
در این ۱۱۰ سال ۲۳ چهره به عنوان رئیس قوه مقننه پشت به تابلوی «و امرهم شوری بینهم» تکیه زده‌ و پارلمان ایران را هدایت کرده‌اند. از این ۲۳ نفر ۱۸ نفر پیش از انقلاب و ۵ نفر رئیسان مجلس بعد از انقلاب هستند.این نوشته نگاهی به ۱۸ منتخب مردم است که با رأی نمایندگان خانه ملت بر کرسی ریاست مجلس تکیه زده‌اند.
روسای مجالس پس از انقلاب ـ سایت عبارت
۱۳۹۵/۳/۱۵ - ۰۱:۳۴
نگاهی متفاوت به ۱۱۰ سال قانونگذاری در ایران
روسای مجالس پس از انقلاب چطور انتخاب شدند؟/ اولین تصمیمی که مجلس بعد از انقلاب گرفت (تصاویر)
صادق خلخالی از همان جلسه اول خواسته بود که اسم مجلس از «شورای ملی» به «شورای اسلامی» تغییر یابد. او وقتی هاشمی بر کرسی ریاست نشست، امان نداد و دوباره پیشنهادش را تکرار کرد و این شد اولین تصمیم اولین رئیس موقت اولین مجلس پس از انقلاب.
نمایندگان مازندران در مجلس دهم ـ سایت عبارت
۱۳۹۵/۳/۱۰ - ۲۳:۰۹
نمایندگان مازندران در مجلس دهم 
برخاستن راست از دنده چپ
 این گزارش به درخواست بسیاری از مخاطبان پیشتر برای معرفی اجمالی هر دوازده نماینده منتخب و گرایش سیاسی آنها تهیه شده بود که اینک مجددا بازنشر داده می شود .
مجسمه ‌آرش کمانگیر ساری ‌ـ سایت عبارت
۱۳۹۵/۳/۱۰ - ۲۲:۴۱
 بررسی دلایل موفقیت متوالی ساری در حوزه گردشگری+ اینفوگرافی 
معجزه برنامه ریزی و اعتقاد به هدف
ساری تا پیش از انقلاب، شهری به مراتب شناخته شده تر بود. رجال قدرتمند سیاسی و اقتصادی این شهر سال ها در اکثر نقاط مازندرانِ بزرگ صاحب نفوذ و ذی نفع بودند و شهرهایی نظیر چالوس و بابلسر و نوشهر و شهسوار(تنکابن) مقصد دوم گردشگری پس از ساری بشمار می آمدند. به این معنا که مسافران ابتدا به ساری می آمدند و از آنجا سفر خود را پی می گرفتند.
دکتر سیداحمدصدرحاج سیدجوادی ـ سایت عبارت
۱۳۹۵/۳/۱۰ - ۲۲:۳۷
سومین سالمرگ دکتر سیداحمدصدرحاج سیدجوادی
حقوقدان انقلابی/ از «وکالت آیت الله خامنه ای» تا «به ارث بردن عصای آیت الله طالقانی»
برای او که پیش از انقلاب حنجره اش را در کاخ دادگستری به پشتیبانی از آیت الله خامنه ای، علی شریعتی و مرحوم آیت الله منتظری به لرزه در می آورد، دشوار بود که بعد از انقلاب یاران نزدیکش چون اختران سوخته چندان برخاک تیره فروبریزند سرد، که گفتی دیگرزمین، همیشه شبی بی ستاره ماند!
مطبوعات-سایت عبارت
۱۳۹۵/۳/۲ - ۲۱:۲۳
به مناسبت صدوهشتیمن سال تصویب اولین قانون مطبوعات در ایران[۱]
حکم توهین به مقام سلطنت: یکسال حبس + سيصد تومان دادني
پرونده نخست «عبارت» با موضوع سالگرد تاسیس «مجمع تشخیص مصلحت نظام» با استقبال خوب و دور از انتظاری روبرو شد که تا حد زیادی تصور اولیه ما از قلّت مخاطبان خاص را تغییر داد
قانون مطبوعات در ایران-سایت عبارت
۱۳۹۵/۳/۲ - ۱۹:۴۵
به مناسبت صدوهشتیمن سال تصویب اولین قانون مطبوعات در ایران[۴]
 از رئیس ایتالیایی شهربانی تهران تا شیخ علی اکبرناطق نوری
 جالب است بدانید که نخستین آیین‌نامه ناظر بر مطبوعات ایران به دست یک مستشار ایتالیایی به نام «کنت دمونت فرتِ» ـ که در آن زمان، ریاست اداره پلیس تهران بود نوشته شد.