امروز : یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت : ۹:۲۲ AM
آرشیو گفتگو
گلچوب+عبارت
۱۴۰۰/۱/۲۱ - ۱۰:۲۰
گفتگوی عبارت با مهدی گلچوب مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران؛
از هلدینگ ثروت آفرینی تا افزایش سرمایه گذاری صنعتی
درحال حاضر استان مازندران ۳۰ کالا و محصول را به سراسر جهان صادر می‌کند که این آمار درگذشته شاید ۵۰ درصد این میزان بود. اگر مرکبات و کیوی را که به ترتیب با رشد ۶۱ و ۹۸ درصدی صادرات در ۱۰ ماهه سال جاری مواجه بودند، از سبد صادراتی مازندران کنار بگذارید تولیدات چوبی مانند ام‌دی‌اف یکی از محصولات مهم صادراتی مازندران به‌شمار می‌رود.
حسین افضلی+عبارت
۱۴۰۰/۱/۱۶ - ۱۱:۰۲
گفتگوی عبارت با حسین افضلی؛ مدیرعامل شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان؛
روشن شدن چراغ امید در مازندران با سرمایه گذاری خارجی در صنعت برق استان
اهمیت تولید و تامین این انرژی در سراسر جهان بر کسی پوشیده نیست و مسئولیت این کار در استان ما بر ذمه شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان قرار گرفته است. جایی که حسین افضلی ۵۳ ساله و اهل ساری مدیریت آن را بر عهده دارد. به بهانه گذر از روزهای پایانی سال عبارت گفتگویی را با مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای مازندران و گلستان ترتیب داد که در ادامه آن را از نظر می‌گذرانید.
طهماسبی ساوانا+عبارت
۱۴۰۰/۱/۱۶ - ۰۹:۴۸
آشنایی با یکی از بزرگترین تولیدکنندگان گوشت مرغ کشور در گفتگوی عبارت با عبدالعلی طهماسبی؛
از مزرعه تا سفره با ساوانا / تامین نیاز ایران و حل چالش های صادراتی
گروه تولیدی ساوانا فعالیت خود را در نیمه دوم سال ۱۳۶۸ و با تأسیس یک داروخانه دامپزشکی آغاز کرد و اکنون با کمک اعضای خود و بیش از ۸۰۰ نفر پرسنل، سالانه حدود ۲۴ میلیون قطعه جوجه یکروزه گوشتی تولید می کند. اما با یک تفاوت.
فرزاد گوهردهی+عبارت
۱۴۰۰/۱/۱۵ - ۱۲:۴۰
گفتگوی عبارت با فرزاد گوهردهی مدیرکل بهزیستی مازندران؛
از تلخ و شیرین کرونا تا خاطرات خانه‌باغ پدربزرگ در نوروز
در مازندران سال‌هاست نام "بهزیستی" با نام محرومان و آسیب‌دیدگان جامعه گره خورده و این سازمان توانسته در سال‌های عمرش امید بسیاری از ناامیدان این استان باشد. از ایجاد اشتغال و تامین مسکن تا انواع حمایت‌های مادی و معنوی دیگر، یادگاری های بهزیستی مازندران برای مردم این سرزمین است که سبب خواهد شد تا همیشه نام نیک از این سازمان در ذهن مازندرانی‌ها نقش ببندد.
رازجویان+عبارت
۱۴۰۰/۱/۱۴ - ۱۱:۳۶
گفتگوی عبارت با مهدی رازجویان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران؛
از جان مایه گذاشتیم اما در برابر تحریم ها کوتاه نیامدیم
یکی از مهمترین دغدغه‌هایی که شخصا در ذهن داشتم راه‌اندازی زباله‌سوز در مازندران بود. یادم هست که در گذشته‌ها برای راه‌اندازی این پروژه‌ها افرادی از استانداری به چین سفر کردند اما با همه این اوصاف اتفاق خاصی در این طرح ها صورت نگرفت اما ما خوشبختانه توانستیم بدون سفر به چین این نیروگاه را در نوشهر راه‌اندازی کنیم و پروژه ساری نیز مراحل پایانی خود را طی می‌کند.
حسین قربانی+عبارت
۱۴۰۰/۱/۱۰ - ۱۳:۰۴
گفتگوی عبارت با حسین قربانی فعال رسانه ای و مدیر خبرگزاری تسنیم در مازندران؛
کوچ مطالبه گری از رسانه های مازندران / شفافیت و اطلاع رسانی باید پیش از وقوع فساد صورت بگیرد / بهانه تراشی ادارات برای عدم ارتباط با رسانه ها / در انتخابات آینده شوراها چهره تکراری نخواهیم دید
متاسفانه در سال‌های اخیر به بهانه‌های گوناگون، رسانه‌ها در برنامه‌های ادارات ما دیده‌ نشده‌اند. از یک سو وظیفه مهم رسانه پیگیری موضوعات و مشکلات مردمی است که متاسفانه رسانه‌های استان ما در این زمینه عملکرد قابل قبولی ندارند و از سوی دیگر اگر هم کسی بخواهد گفتگویی متفاوت و چالشی با مسئولی داشته باشد و یا پیگیر مسئله مهمی شود با یک بروکراسی عجیب روبرو خواهد شد.
محمد نظری+عبارت
۱۴۰۰/۱/۱۰ - ۱۰:۴۴
گفتگوی عبارت با مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران؛
نظری: می‌توان به عملکرد راه و شهرسازی در سال ۹۹ بالید / چالش تامین قیر همچنان پابرجاست / آخرین وضعیت آزادراه ساری-قائمشهر / اسلامی را یک وزیر مازندرانی می‌دانیم
۱۰ درصد تردد کل کشور در استان مازندران اتفاق می‌افتد و میانگین کشوری این میزان برای استان‌های دیگر ۳ درصد است. یعنی در استان ما ترافیک و عبورومرور بیش از ۳ برابر میانگین کشوری است. بنابراین می‌طلبد ما در حوزه‌های زیرساختی به ویژه افزایش راه‌ها توجه بیشتری به این استان استراتژیک داشته باشیم.
آرزو ولیپور+عبارت
۱۴۰۰/۱/۸ - ۱۲:۵۳
آرزو ولی‌پور، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران در گفتگو با عبارت؛
از بهترین و بدترین اتفاق سال ۹۹ برای کتابخانه‌های مازندران تا چالش خانم مدیرکل با شهرداری‌ها
بزرگ‌ترین چالش ما در تمام این سال‌ها مشکل شهرداری‌ها است. میزان طلب ما از شهرداری‌ها درحال حاضر مبلغ قابل توجهی است و قانون‌هم برای ما راهکاری تعیین کرده و می‌توانیم تمام حساب‌های شهرداری را تا دریافت طلبمان مسدود کنیم.
عباس زارع ارشاد مازندران+ سایت عبارت
۱۴۰۰/۱/۶ - ۱۸:۱۳
گفتگوی عبارت با جوان‌ترین مدیرکل ادارات فرهنگ‌وارشاد اسلامی در کشور؛
روایتی از موفقیت‌های فرهنگی مازندران با بودجه ۵۰۰ میلیون تومانی! / به رسانه‌های مکتوب استان در دوران کرونا سخت نگذشت / اردیبهشت ۱۴۰۰ زمانی برای طلسم شکنی / ماجرای سفر مشهد آقای مدیرکل با پیکان
عباس زارع؛ جوان‌ترین مدیرکل فرهنگ و ارشاد در سراسر کشور، از معدود مدیران محبوب دولتی در میان افکار عمومی و اهالی زیرمجموعه کاری خود است و همین محبوبیت کار او را دشوارتر نیز می‌سازد. وی در همین مدت توانسته علی‌رغم مشکلات اقتصادی و شرایط ناشی از کرونا تا حد مناسبی وضعیت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد استان را با ثبات نگه دارد و از بروز اتفاقات تلخ‌تر در جامعه فرهنگی هنری مازندران جلوگیری به عمل آورد.
ابراهیمی کارنامی + سایت عبارت
۱۴۰۰/۱/۵ - ۱۲:۱۰
گفتگوی چالشی عبارت با مدیرکل محیط زیست مازندران درباره چالش‌های سال ۹۹
ابراهیمی: علت قتل عام میانکاله جلوی چشم ماست / جهادکشاورزی به روی خودش هم نمی آورد/ لابی مجتمع‌های تفریحی برای ریختن فاضلاب به دریا / مازندران در حال خفه شدن است/رانت خواران بلای جان محیط زیست استان
حسینعلی ابراهیمی کارنامی مدیرکل محیط زیست استان مازندران متولد سال ۱۳۵۱ در بخش چهاردانگه ساری‌‌ است. وی لیسانس خود را در رشته منابع طبیعی از دانشگاه چالوس گرفت و دارای مدرک کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری نیز هست. ابراهیمی تجربه کار در بسیاری از سطوح مدیریتی را در کارنامه خود دارد. از کارشناس شهرداری چالوس گرفته تا مدیر کل محیط زیست استان مرکزی.
سایت عبارت
کد اعلام وصول عبارت