امروز : جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت : ۵:۰۲ PM
آرشیو گفتگو
احمدی فولادی+عبارت
۱۴۰۰/۲/۴ - ۰۹:۴۲
گفتگو با مهدی احمدی فولادی / قسمت دوم
از دستگیری توسط ساواک تا فعالیت مجاهدین خلق در ساری
در دهه‌ی چهل پای منبر آیت‌الله نظری، بیش از سیصد جوان ساروی نماز می‌خواندند l مجاهدین خلق و مارکسیست‌ها در ساری فعال بودند l در برابر چپ‌ها، اولین انجمن اسلامی معلمان ایران را در ساری تشکیل دادیم.
آمل کلوچه+عبارت
۱۴۰۰/۲/۱ - ۱۱:۰۲
گلایه های حسین هدایتی؛ تولیدکننده با سابقه مازندرانی در گفتگو با عبارت؛
خوشه طلایی و کلوچه آمل، نیازمند حمایت جدی / از معضلات تامین مواد اولیه تا سود سرسام آور برخی بانک‌ها
اگر بخواهم به صورت خلاصه اشاره کنم می‌توانم بگویم سودهای نامتعارفی که بانک‌ها از ما طلب می‌کنند اصلی‌ترین مشکل بازگشت رونق به واحدهای تولیدی ما است. در برخی موارد حتی بعضی بانک‌ها طلب سود ۳۷ درصدی برای بازپرداخت وام‌شان دارند و علاوه بر آن جریمه دیرکرد و هزار چیز دیگر نیز از ما می‌خواهند که اگر همه را با هم در نظر بگیریم سودی که باید پرداخت کنیم به چیزی حدود ۶۰ درصد می‌رسد.
عباس صالح زاده+عبارت
۱۴۰۰/۱/۳۰ - ۱۱:۰۹
گفتگوی عبارت با عباس صالح زاده شهردار قائمشهر؛
قائمشهــر ۳ هزار هکتار بزرگ تر شد / از پارک جنگلی آماده افتتاح تلار تا ساماندهی پسماند به یک روش مدرن
وی افزود: این نوید را به شهروندان و فعالان حوزه ساخت‌وساز در شهر قائمشهر می‌دهم که در شرایط و ضوابط ساخت نیز قوانین جدیدی مصوب شود تا در زمینه تراکم و طبقات مجاز دست سازندگان را بیشتر از قبل باز بگذاریم. این اتفاقات برای شهر قائمشهر که دومین شهر متراکم کشور در حوزه مرکزی است یک امر ضروری محسوب می‌شود که شهرداری قائمشهر مجدانه آن را پیگیری می‌کند.
رضا حسین زاده+عبارت
۱۴۰۰/۱/۳۰ - ۱۰:۵۵
گفتگوی عبارت با یک حقوقدان درخصوص بیانیه گام دوم انقلاب و استفاده از ظرفیت جوانان؛
حضور جوانان، مردم را به آینده امیدوار می کند
در طول تاریخ انقلاب اسلامی همواره مرهون اعتماد به نفس عمومی و جوانان خود بود و حالا هم انقلاب با راهی به غیر از جهاد و همت به پیش نخواهد رفت و این جاست که جوانان را باید وارد این موضوع کرد.
هانا دانه+عبارت
۱۴۰۰/۱/۲۹ - ۱۱:۳۷
گفتگوی عبارت با محمد ذهبی مالک جوان کارخانه "هانا دانه" بهشهر؛
معضلات یک کارخانه تازه تاسیس در شرق مازندران / از قوانین دست و پاگیر تولید تا حمل و نقل پر دردسر
متاسفانه یکی از مسائل و چالش‌های جدی واحدهای تولیدی‌ استان مازندران مشکلاتی است که در حوزه حمل‌ونقل کالا وجود دارد. در حال حاضر هر راننده‌ای یک قیمتی را برای خودش اعلام می‌کند و اوضاع نرخ حمل هیچ سامانی ندارد.
غلام عسگر بهزاد+عبارت
۱۴۰۰/۱/۲۸ - ۱۰:۵۱
گفتگوی عبارت با مدیرعامل کارخانه آرد نمونه جویبار و عضو هیات مدیره انجمن آرد مازندران؛
«آزادسازی» راه اصلی ایجاد رونق در صنعت آرد
مجموعه‌های تولیدی آرد در کشور درحال حاضر با ۴۰ درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کنند و ۶۰ درصد توان آن‌ها دست‌نخورده باقی می‌ماند. اگر راه خرید و صادرات باز شود تولیدی‌ها می‌توانند از این ظرفیت بسیار زیاد به خوبی استفاده کنند.
دکتر رسول ظفرمند+عبارت
۱۴۰۰/۱/۲۶ - ۱۱:۰۰
گفتگوی عبارت با دکتر رسول ظفرمند؛ مدیرکل بیمه سلامت استان مازندران؛
مانند کشتی های قاره پیما از موج های بزرگ به آسانی عبور می کنیم
کرونا در کنار تمام بدی‌هایی که داشت یکی از معدود خوبی‌هایش این بود که به ما فرصت داد تا روش‌های نو و جدید را امتحان کنیم و از آزمون شیوه‌های تازه ترسی نداشته باشیم. این بهترین درس برای من بود که با وجود محدودیت‌ها همیشه به دنبال راهکاری نو برای حل مشکلات باشم.
عباسعلی وفایی نژاد+عبارت
۱۴۰۰/۱/۲۵ - ۱۳:۳۸
گفتگوی عبارت با عباسعلی وفایی نژاد؛ مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران؛
از افزایش کیفیت نان تا جنگ تخم مرغ ها به جای شرط بندی مجازی
من از گذشته این باور را داشتم که پتانسیل مازندران در چنین مسائلی بسیار زیاد است و همان ۱۰ سال قبل که رئیس سازمان بازرگانی استان بودم گفتم که این استان باد سایت اصلی غله در کشور باشد. اما همچنان این سوال برایم باقی‌مانده که چرا به ظرفیت‌های شمال آنگونه که باید و شاید توجهی نشده؟
علیرضا سعدی پور+عبارت
۱۴۰۰/۱/۲۴ - ۱۱:۲۵
گفتگوی عبارت با علیرضا سعدی پور؛ مدیرکل آموزش و پرورش مازندران؛
آرزو می کنم هیچ فرزندی از آموزش محروم نشود
سال تحصیلی ۹۹-۱۴۰۰ به دلیل همه‌گیری کرونا متفاوت‌ترین سال آموزش‌وپرورش بود و متاسفانه این اتفاق تاثیرات جدی بر روند تعلیم و تربیت در سراسر جهان گذاشت. مدت‌هاست که دانش‌آموزان و آموزگاران از حضور در کلاس‌های درس محرومند اما خوشبختانه آموزش تعطیل نشده و همکاران عزیز ما با تلاش بیشتر کارها را در فضای مجازی و اینترنتی دنبال می‌کنند.
گلچوب+عبارت
۱۴۰۰/۱/۲۱ - ۱۰:۲۰
گفتگوی عبارت با مهدی گلچوب مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران؛
از هلدینگ ثروت آفرینی تا افزایش سرمایه گذاری صنعتی
درحال حاضر استان مازندران ۳۰ کالا و محصول را به سراسر جهان صادر می‌کند که این آمار درگذشته شاید ۵۰ درصد این میزان بود. اگر مرکبات و کیوی را که به ترتیب با رشد ۶۱ و ۹۸ درصدی صادرات در ۱۰ ماهه سال جاری مواجه بودند، از سبد صادراتی مازندران کنار بگذارید تولیدات چوبی مانند ام‌دی‌اف یکی از محصولات مهم صادراتی مازندران به‌شمار می‌رود.