امروز : سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت : ۹:۲۳ AM
کد خبر: 52523
تاريخ انتشار: ۱۳۹۹/۴/۵|۱۳:۳۰
عکاس: عکس: محدرضا نجاتی-عبارت
در سال گذشته ۴۸ هزار خدمت آستان قدس به محرومان مازندران اجرایی شد؛

گزارش تصویری عبارت از نشست خبری مدیر آستان قدس رضوی مازندران

محمد اسماعیل امامزاده با بیان اینکه متاسفانه فقر نشات گرفته از ساختار اقتصاد کلان و اقتصاد دولت‌ها است و از روزی که دفاتر آستان تاسیس شد با اولویت دغدغه جامعه یعنی امر معیشت فعال شد، افزود: امسال که طبق فرمایش مقام معظم رهبری سال جهش تولید نامگذاری شد و آستان قدس در نقاط مختلف کشور به بحث اشتغال توجه دارد و رویکرد اشتغال از اهمیت فراوانی برخوردار است که باید دربحث آموزش ورود پیدا کنیم.

عبارت: امامزاده گفت: از سال 95 سامانه  خادمیاران تعریف شده و افراد علاقه‌مند فرآیند جذب وجود داشت که اسفند97 برای سازماندهی سامانه اجرایی و 246 هزار نفر ثبت نام کردند که 15 هزار نفر از مازندران بود که شش ساعت در هفته متناسب با سطح تحصیلات  و مهارت در 25 کانون موضوعی خدمات ارائه می‌دهند.

این مسئول آستان قدس رضوی مازندران ادامه داد: 200 کانون محله‌ای داریم که ساختار خاصی دارند و  خادمیاران در کانون محلی فعالیت می‌کنند که محرومان را شناسایی، نیازها را ثبت و متناسب با کانون تخصصی به رفع نیاز محرومان می‌آیند.

وی با بیان اینکه 9 واحد مسکن محرومان در استان دست ساخت است و  ساخت سه مسکن سیل‌زدگان در شهرستان سیمرغ به متقاضیان تحویل می‌شود، افزود:  29 هزار سبد کالا به ارزش هر سبد 280 هزار تومان که پنج میلیارد و 700 میلیون پرداخت شد. یک میلیارد و 200 میلیون  تومان به نیازمندان کمک شد.

امامزاده افزود: دربخش تامین جهیزیه 480 مورد یک  میلیارد و 400 میلیون تومان هزینه شد و هزار و 900 زائر اولی به مشهد اعزام شدند و اردوی جهادی از 15 گروه جهادی در زمینه ساخت خانه محروم خدمات ارائه دادندو برای 48 هزار و 328 نفر، 15 میلیارد و 320 میلیون تومان هزینه شد.

این مسئول آستان قدس رضوی در مازندران گفت: 25 هزار سبد کالا در رزمایش کمک مومنانه میان نیازمندان توزیع شد. نسیم مهر رضوی تجلیل از مدافعان حوزه سلامت برگزار و شش هزار غذای متبرک حضرت میان بیماران کرونایی توزیع شد.

دریافت تمام تصاویر
تصاویر مرتبط

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال