امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت : ۷:۳۱ AM
گزارش اختصاصی عبارت
امام جمعه بابل رسما خواهان برکناری یکی از مدیران کل شد؛

آیا پایان «حیدر نوروزی» نزدیک است؟/راه و شهرسازی مازندران در انحصار احمدی نژادی ها!

حیدر نوروزی - سایت عبارت
    -     کد خبر: 1096
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۴/۲۶|۰۸:۵۵
برای بسیاری سوال است در وزارتخانه ای که وزیرش در انتخابات ۸۸ از اعضای اصلی ستاد یکی از نامزدهای اصلاح طلب بود چطور  در مازندران تسلیم نظر طرفداران احمدی نژاد شده است.

عبارت ـ گروه اقتصاد: کمتر کسی انتظار داشت «علی اسد» مدیرکل وفادار راه و شهرسازی مازندران به احمدی نژاد تا مدت ها بعد از انتخاب دولت یازدهم و تغییر استاندار سرجایش باقی بماند و النهایه با کلی سلام و صلوات عذرخواهی به جای اینکه او را برای استراحت به منزل بفرستند، فرمانداری یکی از مهمترین شهرستان های مازندران یعنی «بابلسر» را به او بدهند.

به گزارش عبارت؛بعد از برکناری یا بهتر است بگوئیم ارتقاء مقام «اسد» بازهم کمتر کسی فکرش را می کرد که برای استانی بسیار پررفت و آمد و استراتژیک مثل مازندران که از جاده های کشنده، راه های فرسوده و وضعیت مسکن و زمین بغرنج رنج می برد یک مدیر غیر بومی انتخاب کنند.

«حید نوروزی» مدیرکل راه و شهرسازی مازندران در دولت یازدهم به هیچ عنوان سابقه خوبی ندارد و متاسفانه تا به حال موفق نشده است آرامش را در فضای راه و شهرسازی مازندران برقرار کند.

از رودررو شدن با فرماندار نوشهر بر سر آزادراه تهران ـ شمال گرفته تا فشل بودن مطلق این اداره کل، همگی از نشانه های آشکار ضعف مدیرت حیدر نوروزی است.

او به شوخی در میان برخی از کارمندان راه و شهرسازی استان به «حیدر نیوجرسی» مشهور شده است چون هروقت رسانه های از او آمار و گزارش عملکرد می خواهند وی به ایجاد چند نیوجرسی و تعمیر چند دوربرگردان و تمیز کردن تابلوهای بین راهی اشاره می کند.

در دوران 2 ساله مدیریت «نوروزی» شاهد درجازدن در حوزه راه بودیم و متاسفانه هیچ ایده تازه ای در زمینه مسکن و شهرسازی نیز ارائه نشد.

راه های استان هنوز هم کشنده هستند و این نهاد راهبردی دچار روزمره گی شده است.

حالا کار به امام جمعه بابل هم رسیده است که عجیب است چرا در این مدت انتقاد نکرده، چون یکی از قدیمی ترین و بهتر است بگوئیم بامزه ترین آثار تاریخی مازندران «کمربندی بابل» است که حالا دیگر 20 سال از عمرش می گذرد و بابلی ها انتظار داشتند بعد از دو دهه بالاخره از شر ترافیک خسته کننده شرق به غرب که درست از قلب شهر بابل می گذرد راحت شوند.

امام جمعه بابل در خطبه های دیروز نمازجمعه با انتقاد ار عملکرد ضعیف مدیرکل راه و شهرسازی مازندران گفت: استاندار مازندران مدیرکل شایسته‌ای برای راه و شهرسازی استان انتخاب کند.

این عملا به معنای چراغ سبز نشان دادن بدنه روحانیت پرنفوذ مازندران به تغییر نوروزی است.

به گزارش عبارت؛ این نخستین بار است که یک امام جمعه مستقیم از استاندار می خواهد که یک مدیر خاص را عوض کند. پیش از این امامان جمعه از ترکیب «تغییر مدیران ضعیف» استفاده می کردند، اما هرگز نامی از یک مدیر خاص نمی بردند.

با توجه به همشهری بودن استاندار و امام جمعه بابل و با توجه به نفوذی که روحانیت در بدنه استانداری مازندران در این دولت دارد باید به زودی شاهد تغییر حیدر نورزی باشیم.

بسیاری معتقدند نوروزی لابی خواهد کرد و صندلی خود را در یکسال باقی مانده حفظ خواهد کرد. فراموش نکنیم که او سابقه معاونت عمرانی استانداری را در کارنامه دارد و شاید مدیریتش در مازندران ضعیف بوده باشد اما از راهروهای لابی گری خوبی برخوردار است و با توسل به همین لابی ها موفق شد به استانی مهم همچون مازندران بیاید. ضمن اینکه او نیز مانند «اسد» با احمدی نژادی ها روابط حسنه ای دارد و در دولت سابق نیز از پست های مدیریتی بی بهره نبوده است.

حالا برای بسیاری سوال است در وزارتخانه ای که وزیرش در انتخابات ۸۸ از اعضای اصلی ستاد یکی از نامزدهای اصلاح طلب بود چطور  در مازندران تسلیم نظر طرفداران احمدی نژاد شده است.

«عبارت» به زودی پرونده ای در باره عملکرد «راه و شهرسازی مازندران» در دولت یاطدهم منتشر خواهد کرد...

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

علي
دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۱:۵۵
اتفاقا مهندس نوروزي تنها شخصي است كه به هيچ وجه اهل لابي بازي نيست وجزو مديران كاربلد در زمينه راه و شهرسازي است
sss
چهارشنبه ۵ آیان ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۳
خاک تو سرتون حقتونه بیان بخورن ازتون ببرن نه مهندس نوروزی که خدایی کار می کنه
پربازدیدترین

عسگری نیکزاد از هفت خان گذشت و مدیرکل آموزش و پرورش مازندران شد

تسلیت گویی و همدردی مردم ساری و مسئولان استانی با بیت شهیدان عبوری به مناسبت درگذشت حاج حسن عبوری

آتش به اختیار با فریاد خاموش نمی شود/ آقای استاندار! برکناری فرماندار کمترین توقع است

هرگز از استیضاح کردان پشیمان نشدم/ گفتم شما پرونده داری فلان جا نامزد نشو/برای اولین بار در تاریخ مجلس به خاطر او ماده ۱۰۳ را تقاضا کردیم

میانگین حقوق کارمندان دولت اعلام شد

نگاهی به دلایل حمایت علی لاریجانی از حسن روحانی/ آیا پسر شیخ هاشم سودای ریاست جمهوری دارد؟

از کاخ جهان نما و پل تاریخی تا حمام صفوی/ نمونه بارزی از بی کفایتی مسئولان مازندرانی

از بی مسئولیتی مرگبار اوقاف تا بی خیالی میراث فرهنگی/ ساری به گورستان آثار ثبت ملی بدل شده است

بابل پیشتاز ولادت و ازدواج در استان/ ساری یکه تاز طلاق/۷۵ سالگی وقت مرگ در مازندران

شهردار سابق بابل به ۶ماه حبس تعلیقی محکوم شد/ تخریب دیوار، کار دست سردار داد!

آرشیو