امروز : شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۹:۰۶ PM
اختصاصی عبارت
افزایش فشار «تلکه بگیران» بر مدیران دولت تدبیروامید در مازندران

«پول زور» یا «امتیاز زور» وده، وگرنه.../ ضرورت هوشیاری و شجاعت دولت

تلکه گیری - سایت عبارت
    -     کد خبر: 1373
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۵/۶|۱۰:۱۰
سرویس : سیاست >> دولت
 متاسفانه در چندماه اخیر خبرهای ضدونقیضی از تولد گروهی از «تلکه بگیران» به گوش می رسد که با روش های مختلف سعی در فشار به مدیران کل دستگاه های اجرایی دارند.

عبارت ـ گروه سیاسی: فضای این روزهای مازندران، مثل آب تجن بعد از سیلاب حسابی گل آلود است. کمتر از یکسال به انتخاب رئیس جمهور بعدی مانده و طرفین سیاسی کشور سعی دارند فشار را بر هم افزایش دهند.

یکی از روش های کثیف افزایش فشار سیاسی، حمله های پشت سرهم از طریق پرونده سازی، تهدید رسانه ای و نفوذ در سطح بالای سیستم اداری یا پراکندن شایعات مختلف است. متاسفانه در چندماه اخیر خبرهای ضدونقیضی از تولد گروهی از «تلکه بگیران» به گوش می رسد که با روش های مختلف سعی در فشار به مدیران کل دستگاه های اجرایی دارند.

به گزارش عبارت؛تولد این گروه در مازندران با آغاز موضوع فیش های حقوقی همزمان شده است و به نوعی اثرگذار بر محافظه کاری مدیران دولت یازدهم در استان افزوده است. در میان این «تلکه بگیران» گروه های شاخص سیاسی نیز حضور دارند که برخی از لحاظ گفتمانی خود را  به رئیس جمهور سابق منتسب می کنند و گروهی به کارتل های اقتصادی و برخی دیگر نیز به دنبال موقعیت سازی برای خود هستند و خلاصه روش همه آنها یک چیز است کوه ساختن از کاه و همه چیز ساختن از هیچ!

این البته حرف تازه ای نیست. در گذشته نیز شاهد این امر بوده ایم که گروه های فشار سیاسی و اقتصادی برای به کرسی نشاندن درخواست هایشان از رسانه ها، شب نامه ها، نفوذ و تخریب، شایعه پراکنی و اقداماتی از این دست بهره برده اند اما اینبار موضوع جدی تر است و به نظر می رسد دست شبکه ای سازمان یافته در کار باشد تا با کاهش قوت قلب مدیران دولت روحانی را ناکارآمدتر کند.

با توجه به حساسیت فضای فعلی کشور و قرار گرفتن دولت در گردنه ای خطرناک و دشوار برای خروج از رکود تثبیت شده، افزایش فشارها می تواند سرعت قطار اعتدال را کم کند. این مسئله البته مربوط و مختص به این دولت نیز و در همه دولت ها وجود داشته است، اما با وجود پدیده هایی نظیر شبکه های اجتماعی ، سرعت و قدرت صدچندانی پیدا کرده است. شاید در گذشته می شد با تیزهوشی جلوی چاپ یک شایعه را در روزنامه فردا گرفت اما امروز با وجود شبکه های اجتماعی عملا چنین امکانی از بین رفته است.

نمونه هایی از این فشارها نیز در حوزه شهری دیده می شود که پراکنش آن در نقاط مختلف مازندران متفاوت است. شایسته است مدیرانی که تحت این فضارها هستند با حفظ روحیه خود و با توسل با مدیریت جهادی هراسی از تهدیدها و شایعات نداشته باشند و از طرفی دیگر نیز دولت نیز حمایت بیشتری از مدیران خود داشته باشد تا آنها از روی ضعف یا اجبار تسلیم برخی از فشارها نشوند.

«عبارت» در هفته آینده در گزارشی تحلیل به واکاوی بیشتر این مسئله خواهد پرداخت.

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو