امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۷:۱۲ PM
اختصاصی عبارت
واکنش ها به انتقاد امام جمعه قائمشهر از بیت امام(ره)

مخالفت استانداری با اظهارات آیت الله معلمی در تماس با سیدعلی خمینی/حمایت گسترده مردم از بیت امام در شبکه های اجتماعی

برادران خمینی-سایت عبارت
    -     کد خبر: 1452
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۵/۹|۱۶:۵۲
واکنش دوم از سمت سایت نزدیک به بیت امام یعنی جماراه بود. این سایت با انتخاب تیتر «ناکامی پروژه تخریب بیت امام/ دفاع محکم سید علی خمینی از یادگار گرامی امام/ استقبال پرشور مردم قائم شهر از نوه امام» سعی کرد اظهارات ایت الله معلمی را در نظر نگیرد و در عوض استقبال پرشور مردم از یادگار امام راه پررنگ کند.

عبارت ـ گروه سیاسی: از او دعوت شده بود تا در مزاسم یادبود یک روحانی انقلابی و ذی نفوذ شرکت کند اما سخنرانی آیت الله معلمی؛ امام جمعه قائمشهر مسیر این مراسم را به سمت دیگری برد. او با به میان کشیدن موضوع انتخابات خبرگان رهبری به شکلی علنی از سیدحسن خمینی به دلیل قرار ندادن نام آیت الله سیفی مازندرانی در لیست حمایتی اش در انتخابات خبرگان انتقاد کرد و از وی خواست تا پاسخگوی این عمل خود نزد روح امام خمینی (ره) باشد!

 

گزارش مفصل خبرگزاری نزدیک به سپاه از انتقادهای آیت الله معلمی

اگرچه بسیاری از حاضران در این سخنرانی با شعارهایی مخالفت خود را با اظهارات آیت الله معلمی اعلام کردند اما بی شک سیدعلی باخود خاطره تلخی را از مازندران به بیت امام خواهد برد. خاطره ای که سوال های فراوانی ار پیش رو قرار می دهد.

به گزارش عبارت؛ این مراسم بلافاصله واکنش های فراوانی را به همراه داشت. نخستین واکنش از سمت خبرگزازی فارس بود که با انتشار دقیق و موبه موی این مراسم و انتخاب تیترهای مناسب مخاطبانش انتقاد آیت الله معلمی را بسیار پررنگ کرد و هیج اشاره ای به استقبال پرشکوه مردن از یادگار امام نداشت. اما این خبر تنها در صفحه استان های فارس منتشر شد و با احتیاط سردبیران این خبرگزاری اصولگرا تنها اظهارات سیدعلی خمینی به صفحه اصلی این خبرگزاری راه یافت.

 

مخالفت استانداری با اظهارات آیت الله معلمی در تماس با سیدعلی خمینی

به گزارش عبارت؛ واکنش دوم از سمت سایت نزدیک به بیت امام یعنی جماراه بود. این سایت با انتخاب تیتر «ناکامی پروژه تخریب بیت امام/ دفاع محکم سید علی خمینی از یادگار گرامی امام/ استقبال پرشور مردم قائم شهر از نوه امام» سعی کرد اظهارات ایت الله معلمی را در نظر نگیرد و در عوض استقبال پرشور مردم از یادگار امام راه پررنگ کند.

جماران عملا آیت الله معلمی رادر پروژه ای تعریف کرد که قصد تخریب بیت امام را دارد و نوشت:  در پی سخنان امام جمعه قائم شهر؛ مردم این شهر، روحانیون و همچنین آقایان یونسی معاون سیاسی- امنیتی استانداری مازندران، هاشم زاده مدیرکل حوزه ریاست دفتر استاندار، محمدی فرماندار قائم شهر طی تماس تلفنی ضمن ابراز مخالفت جدی با سخنان امام جمعه از بیانات سید علی خمینی تقدیر کردند.

رسانه بعدی سایت تلویزیون فارسی بی بی سی بود که اندکی بعد از پایان سخنرانی دست به انتشار آن دست زد و هم بخش هایی از سخنان آیت الله معلمی را مورد توجه قرار داد و هم پاسخ های سیدعلی خمینی را انعکاس داد.

این اظهارات البته بیشترین واکنش ها را در شبکه های اجتماعی به همراه داشت و بلافاصله گروه هایی در حمایت از سیدعلی خمینی و بیت امام در تلگرام درست شد و نام سیدعلی خمینی در صدر جستجوهای گوگلی قرار گرفت. اکثر کاربران به شدت از اظهارات امام جمعه قائمشهر انتقاد کرده و برخی دیگر نیز ضمن حمایت از این اظهارات مراوده بیت امام با رئیس جمهور دولت اصلاحات را نشانه بی بصریتی و اشتباه راهبردی خواندند و خواستار توبه و استغفار آنها شدند.

شاید کمتر کسی در بیت آیت الله صالحی فکر می کرد که این مراسم دستمایه فوران آتش زیرخاکستری شود که بعد از شکست اصولگرایان در دو انتخابات مجلس و خبرذگان هرلحظه در آستانه انفجار بود. به یاد داشته باشیم که ۵ سال پیش سخنرانی آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز در مراسم سالگرد آیت الله صالحی مازندرانی با حاشیه هایی همراه شده بود.

 

 

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۱
آقای معلمی نظر خودش رو گفت نه نظر مردم مازندران رو
رضایی
پنج شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۶
درود برشیر بیشه شمال حضرت آیت الله معلمی
خانه دوست
شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۶
اینجا خانه دوست است، نظر همه مردم قائمشهر به شما نظر معلمی نیست. ما شما را دوست داریم انشالله خاره بد نبری از قائمشهر
یاسر
شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۹
شما فتنه گرا نمی خواد هوای همدیگه رو داشته باشین.
چهارشنبه ۲۶ آیان ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۹
درودبرمواضع انقلابی آیت الله معلمی
پربازدیدترین

میانگین حقوق کارمندان دولت اعلام شد

نگاهی به دلایل حمایت علی لاریجانی از حسن روحانی/ آیا پسر شیخ هاشم سودای ریاست جمهوری دارد؟

از کاخ جهان نما و پل تاریخی تا حمام صفوی/ نمونه بارزی از بی کفایتی مسئولان مازندرانی

از بی مسئولیتی مرگبار اوقاف تا بی خیالی میراث فرهنگی/ ساری به گورستان آثار ثبت ملی بدل شده است

بابل پیشتاز ولادت و ازدواج در استان/ ساری یکه تاز طلاق/۷۵ سالگی وقت مرگ در مازندران

شهردار سابق بابل به ۶ماه حبس تعلیقی محکوم شد/ تخریب دیوار، کار دست سردار داد!

کسانی که همه امکانات کشور دستشان هست یا بوده حق ندارند نقش اپوزیسیون بازی کنند/ نمی‌شود انسان یک‌ دهه همه‌کاره کشور باشد و دهه بعد مخالف‌خوان شود

بابلی و ساروی بازی درنمی آورم/نه یارانه می گیرم، نه حقوق نجومی/در حوزه پرونده های کار بسیار موفق بودیم/ زیراب علی بابایی را نمی زنم

از حمله گازانبری و همه جانبه به «مظفری» تا انتقاد از فساد اداری/ اعتراض شدید خبرگزاری تسنیم/ اظهارات عجیب خبرگزاری مهر

هم اندیشی جمعی از هنرمندان شاخص مازندران در ساری

آرشیو