امروز : یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت : ۷:۱۱ PM
پرونده ویژه آزادسازی سواحل نوشهر
گفتگو با «بنی شیخ الاسلامی» شهردار نوشهر:

برگزاری بزرگترین همایش پیاده روی همراه با جشن آزادسازی در کپورچال

شهردار نوشهر شیخ الاسلامی
    -     کد خبر: 17427
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۷/۳۰|۲۳:۳۴
سرویس : پرونده ویژه
عبارت:یک اتفاقی جالب هم این بود که ۳۰ مالک در این حوزه خود از پیمانکاران قوی بودند و ما اول از همه ملک آنها را تخریب کردیم و ۳قرارداد به ارزش ۲میلیارد برای اجرا، آزادسازی و تخریب با آنها منعقد کردیم.

عبارت ـ پرونده ویژه: شهرداری نوشهر بعد از آزادسازی انقلابی سواحل این شهر توسط فرمانداری و منابطع طبیعی وارد کار شده و برای ساخت منطقه ای توریستی در کپورچال عملیات عمرانی اش را آغاز کرده است. به همین بهانه و برای آگاهی از تلاش های این شهرداری ساحلی به سراغ «فرهادبنی شیخ الاسلامی» شهردار نوشهر آمدیم.

در ادامه گفتگوی «عبارت» با وی را از نظر می گذرانید:

 

در آغاز لطفا کمی از سابقه خود در شهرداری نوشهر بگوئید تا به سراغ موضوع اصلی در «کپورچال» برویم؟

من دانشجوی دکترای برنامه ریزی شهری هستم و 3سال پیش دقیقا در ماه مهر و در چنین روزهایی بعنوان شهردارنوشهر انتخاب شدم.

 

ساخت منطقه گردشگری کپورچال از چه زمانی در دستور کار بود و نقش شهرداری در ساخت این مجموعه چیست؟

زمزمه کپورچال از 5 یا 6 سال پیش مطرح شد اما چون عزمی جدی برای آزادسازی نبود، گردشگران نمی توانستند از منظره دریا در ورودی شهر بهره لازم را ببرند. تا اینکه در اوائل سال 95 بود که طرح آزادسازی ساحل با همکاری هم دستگاه ها و مدیریت فرمانداری آغاز شد و شورا نیز علی رغم اینکه در بودجه اش پیش بینی نشده بود با حمایت اعضای شورای شهر کار را در کپورچال آغاز کرد.

الان 121 مالک شخصی در مساحت 4کیلومتر عقب نشینی کرده اند و فقط 15 ملک مانده است. این اتفاق منظره بسیار بی بدیلی به مرکز نوشهر می دهد.

یک اتفاقی جالب هم این بود که 30 مالک در این حوزه خود از پیمانکاران قوی بودند و ما اول از همه ملک آنها را تخریب کردیم و 3قرارداد به ارزش  2میلیارد برای اجرا، آزادسازی و تخریب با آنها منعقد کردیم.

من باید از همه به خاطر این آزادسازی تشکر کنم. از فرمانداری و منابع طبیعی و شورا و دادستانی، همه تلاش کردند و مخلصانه پای کار آمدند.

 

الان تمرکز اصلی شما در کپورچال است. دقیقا قرار است چه کاری در این نقطه صورت بگیرد؟

کپورچال محل اصلی آزادسازی و سرآغاز آن بود و الان یک طرح بسیار زیبای معماری برایش تهیه کردیم و کار عمرانی اش هم آغاز شده. دو نیم دایره زیبا ایجاد می شود و حوضچه ای به وجود می آید و ... طرح جزئیات بسیار خاصی دارد. در مورد مبلمان و روشنایی این منطقه نیز شهرداری وارد کار شده و فاز اول آن به طول 1 کیلومتر تا 2 ماه دیگر مورد بهره برداری قرار می گیرد. در این مسیر اجازه تردد خودرو داده نمی شود.

 

پس حتما برنامه ویژه ای برای افتتاح آن دارید؟

بله. به امید خدا بعد از پایان ماه صفر از همه استان برای جشن آزادسازی مهمان به نوشهر می آید و بزرگترین همایش پیاده روی همزمان با این جشن آزادسازی برگزار خواهد شد.

 

 

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال