امروز : پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۱۷ PM
پرونده ویژه آزادسازی سواحل نوشهر
گفتگوی «عبارت» با علی اکبر علیزاده؛ دادستان نوشهر:

این ‌آزادسازی در کل کشور بی نظیر بود/حتی یک ساعت کسی را بازداشت نکردیم!

علی اکبر علیزاده؛ دادستان نوشهر
    -     کد خبر: 17430
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۷/۳۰|۲۳:۳۴
سرویس : پرونده ویژه
عبارت: این موضوع اتفاق بسیار بزرگی است که با این وضعیت و موقعیت در کل کشور بی نظیر است و من حداقل نمی توانم مشابهی برای آن پیدا کنم. از موارد نادر و منحصر به فرد این آزادسازی این است که در قلب شهر رخ داد و با اینکه با ۱۲۰ مالک طرف شدیم هیچ شخصی بازداشت نشد

عبارت ـ پرونده ویژه: علی اکبر علیزاده؛ دادستان نوشهر نقشی کلیدی در آزادسازی سواحل در این شهر داشت و توانست با استفاده از قاطعیت و نرمش توامان بدون کمترین آسیبی این عملیات بزرگ اجتماعی ـ طبیعی را رقم بزند.

وی در حاشیه بازید از روند آزادسازی سواحل نوشهر در گفت و گو با خبرنگار عبارت گفت: این مسئله از سال ها پیس مطرح بود و حتی مناطقی هم آزاد می شد اما به همان اندازه تصرف تازه صورت می گرفت و خلاصه اینکه کار پیش نمی رفت اما این روندی که فرماندار فعلی نوشهر آقای شادمان با کمک و حمایت  همه دستگاه ها  آغاز کردند و در حال پیشروی است  پدیده تازه و بدیعی است که امیدواریم ادامه پیدا کند.

علیزاده افزود: این موضوع  اتفاق بسیار بزرگی است که با این وضعیت و موقعیت در کل کشور بی نظیر است و من حداقل نمی توانم مشابهی برای آن پیدا کنم. از موارد نادر و منحصر به فرد این آزادسازی این است که در قلب شهر رخ داد و با اینکه با  120 مالک طرف شدیم هیچ شخصی بازداشت نشد و تنها  دو پرونده در این خصوص آنهم در مورد اختلاف متراژ رفع تصرف شده تشکیل شد و مابقی با حضور همه مسئولین بخصوص منابع طبیعی، شهرداری و شورای شهر حل و فصل شد و این امر اتفاق بزرگی بود که باعث شد بتوانیم به هدفمان نزدیک شویم.

دادستان نوشهر تصریح کرد: در گذشته تنها عده خاصی  از دریا استفاده می کردند و اراده ای برای آزاد سازی  وجود نداشت و امروز این اراده با حضور فرماندار نوشهر به عنوان شخص اول هماهنگ کننده بین همه ارگان های دولتی و نیز دستگاه قضایی به وجود آمد و باعث شد این پروژه انجام شود. والی کار تازه شروع شده چون  از نظر ما آزاد سازی شده  اما از نظر مردم تخریب صورت گرفته و می گویند چیزی که خراب کردید منتظریم آباد شود تا برای استفاده در اختیار مردم گذاشته باشد.

وی افزود: قبلا از آذسازی همه می گفتند به به! بروید جلو و از هیچ جیز هم نترسید، ولی وقتی نوبت به ویلای خودشان رسید جلوی بولدوزر را می گرفتند و التماس می کردند، ولی ما هرگز تفاوتی میان افراد قائل نشدیم.

دادستان نوشهر با قدردانی از خبرگزاری عبارت، به خاصر پوشش دقیق این اتفاق، حضور رسانه ای به این شیوه را بی سابقه دانست و تصرح کرد: امیدواریم این سفر و زحمتی که شما متحمل شدید به نتیجه خوبی بیانجامد و صدای این اتفاق بزرگ به مرکز استان و همه کشور برسد. مخصوصا اینکه آزادسازی در نوشهر مثلا با بهشهر فرق می کند، زیرا در شرق استان  املاک و سواحلی که از قبل آزاد شده بود کمتر مورد تجاوز قرار می گیرد .ضمن اینکه آنجا ساحل آزاد  است فقط باید کاری کنند که تجاوز نکنند اما در ساحل نوشهر باید کاری کنیم که تجاوز نکنند و بعد هم برای رفع تصرف اقدام کنیم و به همین دلیل باید گفت این اقدام در کل کشور بی نظیر بوده است.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال