امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت : ۱۲:۰۵ PM
پرونده ویژه آزادسازی سواحل نوشهر
غوغای فرمانداری که قرار بود برکنار شود؛

ماجرای لوکس ترین بازپس گیری سواحل بعد از انقلاب در نوشهر/«شادمان» و عملیات غیرممکن

آزادسازی سواحل نوشهر
    -     کد خبر: 17433
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۸/۱|۰۰:۵۶
سرویس : پرونده ویژه
عبارت: این اتفاق حاصل کاری گروهی و رهبری بی پیرایه و عادلانه شادمان بود و نشان داد که اگر بتوان مرکز ثقلی یافت اتحاد حاصل خواهد شد و ناممکن ها ممکن.

عبارت ـ پرونده ویژه: تا نوشهری نباشید و شرایط حاکم بر آن را ندانید نمی توانید به اهمیت کاری که «علی شادمان» به عنوان فرماندار در این شهرستان انجام داده پی ببرید. شادمان را در نوشهر می پرستند. در هر راهی که به او می رسند از خودروهایشان پیاده می شوند و او را می بوسند، زن ها دعایش می کنند و جوان ها با احترام گرامی اش می دارند. محبوبیتش عجیب و فروتنی اش عجیب تر است. کارمندان فرمانداری می گویند بیش از 80 درصد زمان روزانه اش را در ساحل می گذراند.

منطقه ای در نوشهر به نام «شیخ موسی آباد» را که به دلیل وضعیت معماری نادرست ترافیکی سالیانه جان بسیاری را می گرفت سامان داده است و در آن زیرگدری احداث کرده که حالا جلوی تمام تصادف های منجر به فوت را گرفته است.

از طرفی دیگر موفق به جذب سرمایه گذاری 400 میلیاردی شده که حجم آورده اش از بودجه عمرانی استان هم بیشتر است. این سرمایه گذار بعد از سه سال تلاش و ناکامی در حال ترک نوشهر بود که فرمانداری موفق شد در عرض 6 روز مجوزش را صادر کند و حالا بیش از 200 کارگر به صورت روزانه در آن مشغول کارند تا بزرگترین و لوکس ترین هتل مازندران را که در طبقه بیست و چهارمش قابلیت میزبانی از رئیس هر دولتی را دارد بسازند. هتلی که به آخذرین امکانات روز مجهز است و بهترین در نوع خود در شمال کشور است.

اول فکر می کردم که آزادسازی ساحل به تخریب تعدادی آلاچیق و قطع چند درخت آنهم در 100 متر محدود است اما وقتی 1 ساعت تمام در ساحل نوشهر و آنهم در لوکس ترین منطقه ساحلی این شهر پیاده روی کردم، تازه فهمدیم که چه کار دشوار و غیرممکنی صورت پدیرفته است.

بی شک این اتفاق بزرگترین دستاورد دولت روحانی در طرح آزادسازی سواحل در کل کشور است و تا به حال این مقدار زمین با این قیمت یکجا آزاد نشده بود. آزادسازی و عقب نشینی بیش از 121 ملک به طول 4 کیلومتر کار اصلا ساده ای نیست.

آنهم در حالیکه بسیاری از مالکان غیربومی هستند و هنگام خرید ویلاها قیمت آن را کاملا پرداخته اند و این یعنی عملا زمینی غیرقانونی که اصلا وجود نداشته به آنها فرخته شده و حالا اصلا کار ساده ای نیست که این افراد را قانع کنید تا با دست خودشان میلیون ها تومان از اموالشان را به دولت بازگردانند و تخلف صاحبان قبلی ملک را به جان بخرند.

به جز این گروه،  بومیان مقاومتی جدی تر دارند و سعی می کنند با استفاده از لابی ها و پارتی هایشان خود را مستثنی کنند. به عنوان نمونه من خود شاهد بودم که یکی از اعضای هیات حل اختلاف نوشهر که به قول دادستان وقتی کار شروع شد مدام می گفت "نباید ترسید و باید جلو رفت"، وقتی کار به ویلای خودش رسید مانع اجرای قانون شد و جلوی بولدوزر ایستاد و نهایتا دادستان را مجبور به صدور حکم تخریب و صدور حکم بازداشت در صورت مقاومت و سرپیچی صاحب ملک کرد.

به همین خاطر ضروری بود که پرونده ای ویژه در این باره ترتیب داده شود تا از زوایای گوناگون به آن نظر کند.«عبارت» امیدوار است استانداری مازندران به عنوان نماینده عالی دولت به این پرونده توجهی ویژه کرده و طرح فرمانداری نوشهر را که بر پایه شعار تدبیروامید موفق شد، به عنوان الگو در دیگر مناطق استان اجرا کند.

با این حال عجیب است که چرا می خواستند شادمان را از فرمانداری نوشهر برکنار کنند و البته حالا مشخص شد که دلیل جمع کردن آنهمه امضا برای یک مدیر غیربومی در نوشهر چه بود. ماحرای شادمان و محبوبیت وی در نوشهر نمونه موفقی از عدم اجرای تصمیمات شتابزده و بی تدبیر سیاسی است که منافع عمومی را قربانی امیال شخصی و گروهی می کند.

این اتفاق حاصل کاری گروهی و رهبری بی پیرایه و عادلانه شادمان بود و نشان داد که اگر بتوان مرکز ثقلی یافت اتحاد حاصل خواهد شد و ناممکن ها ممکن.

برای مطالعه دیگر مطالب این پرونده ویژه که تحت عنوان «پرونده ویژه آزادسازی سواحل نوشهر» تهیه شده است می توانید با کلیک روی هر یک از تصاویر یا تیترهای زیر متن کامل آنها را مشاهده کنید.

 

گفتگوی «عبارت» با علی شادمان فرماندار نوشهر

 

 
 
 
 
 
 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

عسگری نیکزاد از هفت خان گذشت و مدیرکل آموزش و پرورش مازندران شد

تسلیت گویی و همدردی مردم ساری و مسئولان استانی با بیت شهیدان عبوری به مناسبت درگذشت حاج حسن عبوری

آتش به اختیار با فریاد خاموش نمی شود/ آقای استاندار! برکناری فرماندار کمترین توقع است

هرگز از استیضاح کردان پشیمان نشدم/ گفتم شما پرونده داری فلان جا نامزد نشو/برای اولین بار در تاریخ مجلس به خاطر او ماده ۱۰۳ را تقاضا کردیم

میانگین حقوق کارمندان دولت اعلام شد

نگاهی به دلایل حمایت علی لاریجانی از حسن روحانی/ آیا پسر شیخ هاشم سودای ریاست جمهوری دارد؟

از کاخ جهان نما و پل تاریخی تا حمام صفوی/ نمونه بارزی از بی کفایتی مسئولان مازندرانی

از بی مسئولیتی مرگبار اوقاف تا بی خیالی میراث فرهنگی/ ساری به گورستان آثار ثبت ملی بدل شده است

بابل پیشتاز ولادت و ازدواج در استان/ ساری یکه تاز طلاق/۷۵ سالگی وقت مرگ در مازندران

شهردار سابق بابل به ۶ماه حبس تعلیقی محکوم شد/ تخریب دیوار، کار دست سردار داد!

آرشیو