امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت : ۱۱:۲۱ AM
اختصاصی عبارت
نگاهی به ‌آبگرفتگی «مرکز معلولین خیریه نوشیروانی بابل»

سهل انگاری شهرداری بابل و اقدام به موقع بهزیستی مازندران/ چگونه برخی از آبگرفتگی خانه معلولین، ماهی سیاست می گیرند/‌انتقام آبکی تیم احمدی نژاد

مرکز معلولین خیریه نوشیروانی بابل
    -     کد خبر: 17546
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۸/۵|۰۹:۴۴
عبارت: حال باید صبر کرد و دید آیا شهرداری بابل این کانال را منحرف کرده و جلوی تکرار وقایع بعدی را می گیرد یا اینکه همچنان به بی تفاوتی دردناکش در این حوزه ادامه می دهد.

عبارت ـ گروه جامعه: هفته پیش و بعد از بارندگی نسبتا شدید اما کوتاه مدت استان، مرکز خیریه معلولین نوشیروانی بابل مثل همه ادوار گذشته دچار آبگرفتگی شد. این البته موضوع تازه ای نبود اما برای آرام؛ مدیرکل بهزیستی مازندران دردسرساز شد و برخی از رسانه های وابسته به تیم قبلی مدیریت این مرکز که توسط مدیرکل بهزیستی مازندران برکنار شده بودند دست به کار شدند تا از آبگرفتگی بستر معلولان ماهی سیاسی و اقتصادی خود را بگیرند.

کاری که هم در آن استادند و هم فکر می کردند می توانند بدین وسیله تغییر در سیاست های بهزیستی استان ایجاد کنند. اشتباهی راهبردی که تنها نهشان داد قدرت و ثروت جایگاهی است که برای حفظ آن حتی بچه های مظلوم معلول ذهنی نیز بازیچه قرار می گیرند.

تیم قبلی این مرکز که از وابستگان فکری دولت سابق بودند و سالها این مرکز را در انحصار خود داشتند(بدون اینکه عملکرد قابل توجهی از آنها دیده شود) بعد از آنکه برخلاف انتظارشان با مقاومت «سعید آرام» ناچار شدند آن مسئولیت را ترک گویند همواره سعی می کردند نشان دهند بعد از خروج آنها این مرکز دچار گرفتاری خواهد شد چرا که این مرکز بعد از برکناری آنها توسط تیمی شامل نمایندگان چند دستگاه ذی ربط و با نظارت  ارشد بهزیستی استان اداره می شد. آنها اینبار می خواستند انتقامی آبکی بگیرند اما با شفاف سازی به موقع بهزیستی خود در چاه رسوایی افتائند و سرتا پا خیس شدند.

متاسفانه دلیل آبگرفتگی این مرکز ـ که به سریال تکراری فصل بارندگی تبدیل شده ـ به دلیل عبور یک کانال بزرگ شهری از میان آن است. کانالی که سال هاست در انتظار تدبیر شهرداری بابل برای منحرف شدن از این مرکز می باشد اما متاسفانه شهرداری نه تنها هیچ اقدامی نکرده، بلکه حتی بعد از بارندگی پاسخگو هم نیست. این بی تفاوتی در حالی است که بارها مکاتبات و مشست های فراوانی از طرف بهزیستی صورت گرفته اما حتی شهردار جدید بابل که در ابتدا با سروصدای زیادی آمده بود نیز برای منحرف کردن یک کانال آب ناکام مانده است.

بهزیستی اما فارغ از اینکه مسئولیت به دوش شهرداری است، بعد از آبگرفتگی همواره وارد کار شده و با تلاش فوری خود وضعیت را به شرایط عادی باز می گرداند. به همین دلیل اینبار برخی از خبرنگاران دیداری از این مرکز داشتند تا از نزدیک از فعالیت ها و مشکلات آن باخبر شوند.

مدیرکل بهزیستی فورا تیمی را متشکل از مدیران ذی ربط و اصحاب رسانه برای بررسی موضوع و راضی کردن شهرداری بابل به این شهر اعزام کرد.

 

سید یونس حسینی؛ مدیرعامل این مجموعه در حاشیه بازدید از مرکز خیریه معلولین نوشیروانی بابل در جمع خبرنگاران گفت: آب گرفتگی این مرکز ناشی از سهل انگاری نبوده ، بلکه یک حادثه طبیعی بوده است.

 

وی افزود : متاسفانه مرکز معلولین خیریه نوشیروانی بابل چند متر پایین تر از سطح جاده قرار دارد و با توجه به بارش شدید باران که در شهرستان صورت گرفت ، دچار آبگرفتگی شد.
بارش رگباری و شدید 24 مهر ماه امسال سبب آبگرفتگی معابر و خیابان های شهر بابل شد و مرکز معلولین نوشیروانی این شهرستان را دچار آبگرفتگی کرد .
در پی این حادثه ، بلافاصله با هماهنگی های به عمل آمده با دستگاههای اجرایی شهرستان از جمله فرمانداری ، شهرداری و بهزیستی ، معلولان مستقر در این مرکز به مکان امن انتقال یافته و آب وارد شده به حیاط این مرکز هم تخلیه شد.
برابر اعلام مسئولان و دست اندرکاران مرکز خیریه نوشیروانی ، در این حادثه به هیچ یک از معلولان آسیبی وارد نشد.
مدیرعامل مرکز خیریه نوشیرانی بابل گفت : براساس وقف نامه ای که مرحوم نوشیروانی برای این مرکز نوشت ، هیات امنای جدید متشکل از 11 نفر است که پنج نفر افراد حقوقی شامل روسای دادگستری ، اداره اوقاف و امور خیریه ، آموزش و پرورش، بهزیسای، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی است و 6 نفر از افراد حقیقی و معتمدین شهر هم در آن حضور دارند .
وی افزود : خوشبختانه مقدمات احداث ساختمان جدید مرکز معلولین نوشیروانی که با استانداردهای خاصی به همراه است ، فراهم شده و در صورت تامین اعتبار و کمک خیرین عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
او ادامه داد : هیچ کدام از اعضای هیات امناء مرکز خیریه معلولین نوشیروانی بابل حقوقی دریافت نمی کنند و به صورت خیریه باید به این معلولین خدمت رسانی کنند.

 

مدیرکل بهزیستی فورا تیمی را متشکل از مدیران ذی ربط و اصحاب رسانه برای بررسی موضوع و راضی کردن شهرداری بابل به این شهر اعزام کرد.

 

مدیرعامل مرکز خیریه معلولان نوشیروانی بابل گفت : کارکنان دلسوز این مرکز با دریافت کمترین حقوق در حال ارائه خدمات به این معلولین است .
وی با قدردانی از مسئولان اداره کل بهزیستی مازندران و مسئولان شهری به خاطر کمک به مرکز خیریه معلولین نوشیروانی ، از خیرین خواست تا با نگاه ویژه ای به این مرکز توجه داشته باشند.
مرکز خیریه معلولان نوشیروانی بابل عنوان تنها مرکز نگهداری معلولان بالای 14 سال در استان مازندران است که 135 معلول ذهنی و جسمی به صورت شبانه روزی و ایزوله در آن نگهداری می شوند.
علاوه براین ، 300 معلول دیگر نیز در محلات مختلف شهرستان بابل توسط خانواده ها و تحت حمایت بهزیستی مازندران قرار دارند که امور مختلف این معلولان به عهده مرکز نوشیروانی است
این مرکز در سال 1344 توسط مرحوم نوشیروانی تاسیس شد و تا سال 1360 به عنوان پرورشگاه یتیمان فعالیت داشت و بعد از آن با نظارت سازمان بهزیستی کشور به عنوان مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی و امدادرسانی به این افراد شروع تغییر فعالیت داد .
مرکز خیریه نگهداری معلولان نوشیروانی بابل در حال حاضر دارای حدود 10 هزار حامی اعم از پزشکان عمومی و متخصص ، مهندسان ، معلمان، کارمندان، مسئولان و دیگر اقشار مردم است.

 

حال باید صبر کرد و دید آیا شهرداری بابل این کانال را منحرف کرده و جلوی تکرار وقایع بعدی را می گیرد یا اینکه همچنان به بی تفاوتی دردناکش در این حوزه ادامه می دهد. از آن طرف تیم برکنار شده نیز مثل همیشه ناکام ماند. آنها فکر کردند می توانند با توسل به برخی از رسانه های استان که مدتهاست حرف تازه ای برای گفتن ندارند و با کاهش فراوان مخاطب مواجه شده اندبه بهزیستی فشار واردکنند اما «آرام» مثل همیشه در برابر این فشارها ایستاده گی کرد و به نظر نمی رسد چیزی بتواند او را از شعارهای دولت منحرف نماید.

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

دارا و ندارا
چهارشنبه ۵ آیان ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۵
لطفا از معلولان استفاده ابزاری نشود. اینجا زمین سیاست نیست. اختلاف سطح و کانال نما بهنگام. چقدر این مشکلات آشنا و قدیمی هستند. چقدر ما هنوز در گیر کوچکترین چیزها هستیم . اصلا این وضعیت رو دوست ندارم
تازیانه
چهارشنبه ۵ آیان ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۶
آقایانی که دستشان از بخور بخورهایشان کوتاه شده حالا دارند سروصدا می کنند. اینهمه سال آنجا دست شما بود اگر راست می گوئید اسناد کمک های مالی را منتشر کنید . آقای دکتر آرام به نظر من باید یک نماینده از سازمان بازرسی و یک نماینده از بهزیستی مشترکا حساب ها و مراورات مالی گروه قبلی را بررسی کنند تا رسوا شوند آنهایی که 8 سال آبگرفتگی این مرکز را ندیدند اما آبگرفتگی اخیر را که بعد از چند ساعت توسط خود مدیران بهزیستی شهرستان جمع شد ندیدند. ضمنان آن کسی که آن عکس ها را گرفت و فرستاد برای بعضی مثلا رسانه ها که هروقت چیزی می خواهند یک مطلب می زنند( ماجرای دکتر خورشیدی؛ معاونت درمان تامین اجتماعی را هنوز یادمان نرفته) فکر نکند شخصیتش مجهول است و نمی دانیم از طرف چه کسی در خود اداره کل شارژ می شود.
کردتبار
چهارشنبه ۵ آیان ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۹
حیف مدیری مثل دکتر آرام که آرامش را به بهزیستی برگردانده است. خدا را شکر دکتر محسنی از ایشان حمایت ققاطع می کند. دکتر آرام جان! در غرب استان طرفدار کم نداری
میلاد
چهارشنبه ۵ آیان ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۸
شهردار بابل فقط نشسته ببینه شهردار ساری چیکار میکنه از دستش کپی کنه. اونم چه کپی مسخره و ضایعی. از اون کاری بر نمیاد خود مدیر کل بهزیستی باید کارشو بکنه
چهارشنبه ۵ آیان ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۷
دکتر آرام یکی از لایق ترین مدیران استان که چه عرض کنم کشور هست. اینو بدون هیچ اغراقی میگم . چون از نزدیک شاهد زحمت و تلاشش برای جامعه بهزیستی استان بودم. مخالفین این مرد بزرگ فقط خودشون رو کوچیک میکنن چون مردم همه ازش راضین. دکتر آرام جان ته خسته تنه بلاره
دومیری
چهارشنبه ۵ آیان ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۳
خدایا میشه روزی برسه دیگه اسسسسسم احمدی نژاد و احمدی نژادی رو نشنویییییممممم؟؟؟؟؟؟؟
رضایی. مهرداد
چهارشنبه ۵ آیان ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۰
خب خیرین هم دست بجنبونن دیگه مدیر کل که با اون بوجه ناچیز نمیتونه جور همه رو بکشه. اخرشم جواب تهمت ها و نامردی ها رو بده
چهارشنبه ۵ آیان ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۹
به عنوان یک بابلی ممنونم از مدیر بهزیستی که نشون داد فقط ساری مهم نیست .
ساروی فهیم
چهارشنبه ۵ آیان ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۷
مهم مردم هستند که همه چیز رو میدونن. باقیش حرف مفته
ترابی
چهارشنبه ۵ آیان ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۶
چون معلول هستن ینی آدم نیستن؟ اینا از خیلیا ادم ترن خییییلیا
چهارشنبه ۵ آیان ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۲
به ولله خجالت داره. اینا به زن و بچه خودشون هم رحم نمیکنند. خدا جای حق نشسته
کلانتری
چهارشنبه ۵ آیان ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۷
خداوند حافظ تو باشد مرد.
یک مازندرانی
چهارشنبه ۵ آیان ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۷
ما کاری به درست یا غلط بودن هیچ چیزی نداریم. برای ما که از خانواده بهزیستی هستیم و بچه معلول داریم ارام آرامش زندگی ماست
شکیبافر
چهارشنبه ۵ آیان ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۵
زنده باد دکتر آرام. که حواسشون به همه جا هست
حسن ad شیر
چهارشنبه ۵ آیان ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۶
تیم سابق دولت سابق در یک خانقاه سابق درویش بودند اقا نجاتی میدانند چه می نویسم . بس کنید دیگر مرد هستید از دولت حاکم انتقاد کنید گور بابای اونا که رفتند اینایی که هستند چه گلی به سرمان زدند؟ جز 3 سال شعار چیزی بهتر از احمدی نژاد داشتند؟ آقای ...... بس کنید چیزی ندارید بنویسید مگر مجبورتان می کنند خب ننویسید
پربازدیدترین

آدرس غلط ندهید آقای لاشکی / حداقل بهانه های بهتری می‌آوردید

سندی که فصل الخطاب پرتاب تیر آرش از ساری است/ لطفا تن «فخرالدین اسعد» را در گور نلرزان آقای ابراهیم زاده!

خانم جمشیدی من به شما پاسخ میدهم/"تصویر مدیریت زنان در دولت تدبیر و امید اینگونه سهم خواهانه نیست"

عسگری نیکزاد از هفت خان گذشت و مدیرکل آموزش و پرورش مازندران شد

تسلیت گویی و همدردی مردم ساری و مسئولان استانی با بیت شهیدان عبوری به مناسبت درگذشت حاج حسن عبوری

آتش به اختیار با فریاد خاموش نمی شود/ آقای استاندار! برکناری فرماندار کمترین توقع است

هرگز از استیضاح کردان پشیمان نشدم/ گفتم شما پرونده داری فلان جا نامزد نشو/برای اولین بار در تاریخ مجلس به خاطر او ماده ۱۰۳ را تقاضا کردیم

میانگین حقوق کارمندان دولت اعلام شد

نگاهی به دلایل حمایت علی لاریجانی از حسن روحانی/ آیا پسر شیخ هاشم سودای ریاست جمهوری دارد؟

از کاخ جهان نما و پل تاریخی تا حمام صفوی/ نمونه بارزی از بی کفایتی مسئولان مازندرانی

آرشیو