امروز : پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت : ۲:۵۹ PM
یادداشت وارده «عبارت»
مکثی بر «اعتراض مردم محله ۲۲ بهمن ساری» به پروژه ای مرگبار؛

برپا شدن ‌آتش اعتراض بر هیزم بی تدبیری/ آقای حسین زادگان به جای تابستان شاد، پیگیر حق مردم ساری باشید

زیرگذر ۲۲ بهمن ساری
    -     کد خبر: 17551
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۸/۵|۱۶:۳۲
عبارت:آقای حسین زادگان فرماندار محترم شهرستان ساری آیا بهتر نیست به جای اجرای برنامه هایی مانند تابستان شاد که جزو وظایف ذاتی حوزه مسئولیت شما نیست و دستگاه های دیگری متولی آن هستند، بودجه تخصیص یافته به این برنامه ها را صرف برطرف کردن مشکلات اساسی مردم که از وظایف حاکمیتی شماست، از جمله منطقه ۲۲ بهمن می کردید

عبارت ـ یادداشت وارده/م.نوذری: مرکز استان؛ عنوانی پر طمطراق که بسیاری از شهرهای کشورمان از موهبات آن بهره های فراوان برده و از مزایای ان استفاده ها کردند و به توسعه نسبی رسیدند اما این عنوان برای ساری مرکز استان مازندران داستان متفاوتی دارد.

 ساری شهری است که خدمات استانی و ملی را با بودجه های شهرستانی ارائه می دهد و هزینه بسیاری از پروژه هایی که جنبه ملی دارند و از نتایج آن همه بهره مند می گردند از جیب اهالی شهر پرداخت می شود.

آخرین نمونه از این دست پروژه ها کمربندی شمالی ساری است کمربندی که اتمام آن چیزی قریب به 40 سال به طول انجامید.

نکته نگران کننده تر این است که پاسخ دولت عموما به انتقادها در این زمینه خصمانه بوده است. به عنوان مثال زمانی که عبوری شهرداری ساری، سه سال پیش به دلیل تاخیر در انجام این پروژه که متولی آن اداره راه و شهرسازی بود، مدیرکل وقت این دستگاه را با این جملات مورد انتقاد قرار داد:

« چقدر برای بازگشایی سه راه جويبار به 22 بهمن ساري وقت صرف كرديد مي دانم كه اصلا دغدغه براي احداث اين پروژه نداريد. پيشرفت كمربندي شمالی ساري و کمربندی بابل را باهم مقايسه كنيد، كمربندي بابل بازگشايي شده و پول تملك زمين پرداخت شد، اما به ساري كه مي رسد مي گويند ما اعتبار نداريم. »

با این پاسخ از سوی مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران مواجه شد:

« آقای عبوری شما شهردار ساری هستید و احداث کمربندی به شما ربطی ندارد شما به پروژه های شهری خودتان برسید. »

بعدها اما به دلیل اینکه عدم اتمام این کمربندی که مشکلات زیادی را برای اهالی ایجاد کرده بود و به منظور تسریع و تسهیل در انجام پروژه "شهرداری ساری" حتی مدیریت بخشی از انجام پروژه که شامل شناسایی و تملک زمین بود را به عهده گرفت و به وظیفه خود به طور کامل عمل نمود اما عدم احداث روگذر از سوی اداره راه و شهرسازی و البته احداث زیرگذرهای غیر استاندار 22بهمن و ارم مشقّات و خطرات زیادی را برای مردم ایجاد نمود.

سوالی که اکنون ذهن شهروندان ساروی و افکار عمومی را به خود مشغول کرده این است: نقش فرماندار مرکز استان و نمایندگان ساری در مجلس شورای اسلامی به ویژه آقای دامادی که در زمان اجرای این پروژه مسئولیت داشته و عضو کمیسیون عمران مجلس نیز بودند و از نزدیک شاهد پیشرفت غیراستنادر آن بودند، چیست؟ این سوال را باید از رمضان شجاعی کیاسری هم پرسید، هرچند او امروز در مسئولیت نمایندگی نیست، اما باید مثل دامادی پاسخگوی ضعف نظارتی خود باشد، اما عضویت نماینده جوان ساری در کمیسیون عمران بار مسئولیت وی را دوچندان می کند!

آقای حسین زادگان فرماندار محترم شهرستان ساری آیا بهتر نیست به جای اجرای برنامه هایی مانند تابستان شاد که جزو وظایف  ذاتی حوزه مسئولیت شما نیست و دستگاه های دیگری متولی آن هستند، بودجه تخصیص یافته به این برنامه ها را  صرف برطرف کردن مشکلات اساسی مردم که از وظایف حاکمیتی شماست،  از جمله منطقه 22 بهمن  می کردید که امروز با این مسئله امنیتی مواجه نشویم؟ بهتر نبود علاج واقعه قبل از وقوع می کردید؟

البته این به معنای مخالفت بنده با اجرای برنامه های شاد نیست، بلکه سخن این است که حفظ جان مردم اولویت فرمانداری است تا برگزاری جُنگ خنده! این پاک کردن صورت مسئله و پرت کردن حواس هاست و معلوم نیست این مسیر باید جان چندتن دیگر را بگیرد تا آقایان تکانی به خود بدهند!

آیا بهتر نیست که ایشان  و دیگر مسئولین پیگیر مطالبات به حق مردم مرکز استان در مواردی از جمله جذب بودجه های استانی و ملی برای احداث پروژه هایی نظیر روگذر و بهسازی کمربندی 22 بهمن باشند که با مواردی مانند اینکه 75% بودجه دهیاری ها به بابل و آمل اختصاص یافته مواجه نشویم؟

همچنین استانداری مازندران، مدیرکل راه و شهرسازی( که بدترین نمونه در یک دهه اخیر مازنردان بوده است) و معاونت عمرانی استانداری نیز باید پاسخگو باشند. آقای دکتر فلاح باید نبیان؛ معاون عمرانی اش را مواخذه کند که مدیریت فقط نق زدن و اشاره به ارثیه پروژه های نیمه کاره قبلی نیست، بلکه مدیریت اتمام آن پروژه ها یا تلاش برای برطرف نمودن نواقص است.

 از علی اصغر یوسف نژاد؛ نماینده ساری و عضو هیات رئیسه هم انتظار می رود با توجه به محبوبیت و جایگاه ویژه اش هرچه سریعتر فکری برای این کمربندی شمالی ساری کند و از طریق تریبون مجلس وزیر را مورد پرسش قرار دهد!

اتفاق 22 بهمن به افزایش نارضایتی نسبت به عملکرد دولت آنهم در شهری که بیشترین رای را به او داد منجر شده و فرمانداری، اداره کل راه و شهرسازی و معاونت عمرانی استانداری باید در این زمینه پاسخگو باشند.

افکار عمومی عملکرد شما به ذهن می سپارند بهتر است به گونه ای عمل کنید تا در آینده شرمنده مردم نشوید و یادگار خوبی از دولت تدبیروامید به جای بگذارید.

 

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

خبر
شنبه ۸ آیان ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۵
نجاتی خدایی چقدر گرفتی
جمعه ۷ آیان ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۰
مسخره بود متنش
شیرین
چهارشنبه ۵ آیان ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۰
بخشی از مصاحبه ایران منش در مازندنومه: * شما هفتاد برنامه را اعلام کرده بودید. چند تا اجرا شد و چه میزان هزینه صرف این برنامه ها شده است؟ ایران منش: از هفتاد برنامه، بیش از پنجاه برنامه را اجرا و بعضی را هم به علت تنگناهای مالی دچار کمبود زمان شدیم که در صددیم آنها را هم اجرا کنیم. تقریبا 15 برنامه را هم که توسط نهادهای مردمی انجام می شد، پشتیبانی کردیم و برنامه های زیادی را هم مشورت دادیم و همکاری کارشناسانه داشتیم. صفر تا صد تابستان شاد نزدیک یکصد و پنجاه میلیون تومان هزینه در بر داشت، یعنی روزی یک ونیم میلیون که با حق الزحمه تیم 15 نفره و تهیه امکانات و تخصصی، هزینه های تبلیغاتی، پذیرایی و مانند این ها می تواند نمونه بارزی از اقتصاد مقاومتی و در تراز و مقایسه اش با تشکیلات دیگر، قابل ملاحظه و توجه باشد. * تبلیغات مجازی تان عالی، کاغذی مناسب، اما تبلیغات محیطی تان ضعیف بود؟ ایران منش: این هم از مختصات روزگار و شهر ساری هست که در فضای مجازی به علت اینکه هزینه بالایی نداشت از تمام ظرفیت ها استفاده کردیم، در تبلیغات کاغذی بریز و بیاش نکردیم و در تبلیغات محیطی و بنری، خرما بر نخیل بود، یعنی هم پول نداشتیم و هم بد اخلاقی هایی اتفاق افتاد . * بد اخلاقی؟ بیشتر توضیح می دهید؟ ایران منش: بد اخلاقی، یعنی نگذاشتند. بهتر است از این مقوله رد شویم .
مرصاد
جمعه ۷ آیان ۱۳۹۵ - ۰۱:۴۰
هه فرمانداری که مردم باهاش نباشن همینه . تابستان شاد خخخخ . درود بر عبوری که یه شهر پشتشه نه فرمانداری که فقط حرف میزنه و تابستان شادی رو اجرا میکنه که در حد مراسم تو یه روستا هم نبود چه برسه به شهر ساری
شاید روزی دیگر...
چهارشنبه ۵ آیان ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۶
حیف شد. انتظار ما از حاج مجید خیلی بیشتر بود. متاسفانه فرمانداری درگیر یک دعوای شهری شده و انتظاراتت را برآورده نکرده. نمونه آخرش همین انتصاب ها در بخشداری ها. واقعا حیف از عقبه حاج مجید
شیرین
چهارشنبه ۵ آیان ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۰
ظاهرا این تابستان شاد بد جوری اعصاب شهرداری چی ها رو خراب کرده . تابستان شاد بهترین برنامه ای بود که تا بحال انجام شده است .
چهارشنبه ۵ آیان ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۵
دقیقا ناراحتی هم واسه اینه که برنامه های تابستان شاد حداکثر 50 نفر آدم جمع میشدن که 40 تاش کاندیداهای انتخابات بودن. میلیاردها تومن پول خرج شد اما یک شکست مطلق برا حسین زادگان به بار آورد و نشون داد که در پایین ترین سطح محبوبیت به سر میبره. شهرداری با یه بنر 50 هزا ر نفر آدم میاره. اینه فرق افراد
پنج شنبه ۶ آیان ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۵
دوست عزیز وقتی شهردارتون ادعای کلانتر بودن در شهر میکنه و بنرهای فرمانداری رو پاره میکنه فکر می کنی خیلی زرنگه خود شهردار هم میدونه اگه بنرها رو جمع نمیکرد مردم توی برنامه های فرمانداری بیشتر از شهرداری جمع میشدند
م
جمعه ۷ آیان ۱۳۹۵ - ۰۱:۳۴
خخخخ شوخی جالبی بود کلا 5 نفرم از برنامه هاشون استقبال نکردن هه
مرصاد
جمعه ۷ آیان ۱۳۹۵ - ۰۱:۳۷
برنامه های شهرداری کجا و مسخره بازی فرمانداری کجا هه اگه جمعیتی که واس مراسم شهرداری میادو ندیدید و فک میکنید مسخره بازی فرماندار بهتر از اون بود به چشم پزشک و روان پزشک مراجعه کنید لطفا
مرصاد
چهارشنبه ۵ آیان ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۳
تا موقع ایی که تستاندار بابلی داریم همینه. بابا تو ساری ادمای بزرگی داریم شاید از ترسشونه که به ساروی ها میدون نمیدن چون ساروی ها مثل بابلیا... و ... نیستند.یادمون باشه در زمان شاه ریس مجلس سنا ساروی بود نشون از درایت بالای ساروی ها تو سیاست داره
دلخوش
چهارشنبه ۵ آیان ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۲
دلتون خوشه ها. توی شهر ما همه چی سیاسی بازیه. فرماندار با شهردار مشکل داره. شهردار بهع نماینده نماینده با استاندار... معلومه که وضعیت مرکز استان باید اینجوری باشه. اینجوری به هم ریخته نباشه باید شک کرد
چهارشنبه ۵ آیان ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۴
بابا به اینا گیر ندید یهو النگوهاشون میشکنه...
پربازدیدترین

بازگشت عبوری به فرمول یک/ چگونه می توان یک موج را متوقف کرد؟

آدرس غلط ندهید آقای لاشکی / حداقل بهانه های بهتری می‌آوردید

سندی که فصل الخطاب پرتاب تیر آرش از ساری است/ لطفا تن «فخرالدین اسعد» را در گور نلرزان آقای ابراهیم زاده!

خانم جمشیدی من به شما پاسخ میدهم/"تصویر مدیریت زنان در دولت تدبیر و امید اینگونه سهم خواهانه نیست"

عسگری نیکزاد از هفت خان گذشت و مدیرکل آموزش و پرورش مازندران شد

تسلیت گویی و همدردی مردم ساری و مسئولان استانی با بیت شهیدان عبوری به مناسبت درگذشت حاج حسن عبوری

آتش به اختیار با فریاد خاموش نمی شود/ آقای استاندار! برکناری فرماندار کمترین توقع است

هرگز از استیضاح کردان پشیمان نشدم/ گفتم شما پرونده داری فلان جا نامزد نشو/برای اولین بار در تاریخ مجلس به خاطر او ماده ۱۰۳ را تقاضا کردیم

میانگین حقوق کارمندان دولت اعلام شد

نگاهی به دلایل حمایت علی لاریجانی از حسن روحانی/ آیا پسر شیخ هاشم سودای ریاست جمهوری دارد؟

آرشیو