امروز : یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت : ۷:۰۵ PM
اختصاصی عبارت
گفتگو با «احمد سرخپر» رئیس شورای اصلاح طلبان شهرستان بابل:

«ربیع فلاح» استاندار ضعیفی است/موتور دانشگاه در مازندران خاموش است/برجام باعث غفلت روحانی از داخل شد!

احمد سرخپر» رئیس شورای اصلاح طلبان شهرستان بابل:
    -     کد خبر: 18600
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۸/۹|۰۸:۲۳
سرویس : سیاست >> دولت
عبارت: متاسفانه مدیران خوب اصلاح طلب پشت درمانده و مدیران ضعیف و بعضا متضاد با شعارهای دولت به صحنه راه یافتند و شعار دوری از تندروها این مفهوم را ایجاد کرد که فضای حمایتی از مدیران از دست برود.

عبارت ـ گروه سیاسی: سه سال از استانداری دکتر ربیع فلاح و بیش از سه سال از ریاست جمهوری دکتر حسن روحانی گذشته و حالا رجال سیاسی و فرهنگی در کنار کارشناسان اقتصادی و اجتماعی در آتانه انتخابات بعدی ریاست جمهوری نظر خود را در باره عملکرد مردان تدبیر و امید رسانه ای می کنند.

«احمد سرخپر» رئیس شورای اصلاح طلبان شهرستان بابل و عضو شورای اصلاح طلبان استان در همین رابطه در گفتگو با خبرنگار «عبارت» از عملکرد استاندار همشهری اش راضی نیست و می گوید «ربیع فلاح جلودار» نتوانسته است خواسته ها را برآورده کند و استاندار ضعیف و دورازانتظاری بوده است.

سرخپر از جمله رجال سیاسی باسابقه اصلاحات در مازندران است که به واسطه پایمردی بر تفکراتش شناخته می شود و عموما سعی می کند حقیقتد را بر مصلحت ترجیح دهد.

در ادامه گفتگوی ما با این شخصیت شناخته شده و ذی نفوذ اصلاحات در مازندران را از نظر می گذرانید:

به گزارش عبارت، احمد سرخپر با اشاره به موفقیت روحانی در حوزه بین المللی، برجام را دستاوردی تاریخی خواند اما گفت: این موفقیت باعث شد روحانی از حوزه داخلی غفلت کند و راه را برای تمامیت خواهان باز بگذارد که اتفاق خوبی نبود.

رئیس شورای اصلاح طلبان شهرستان بابل تصریح کرد: متاسفانه مدیران خوب اصلاح طلب پشت درمانده و مدیران ضعیف و بعضا متضاد با شعارهای دولت به صحنه راه یافتند و شعار دوری از تندروها این مفهوم را ایجاد کرد که فضای حمایتی از مدیران از دست برود.

وی افزود: در نتیجه این سیاست، مدیران ضعیف ، مخصوصا در استان ها، از جمله مازندران، به کار گرفته شدند .

سرخپر گفت: با همین نگاه در استان وضعیت به گونه ای شد که همه مدیرانی که شایسته بودند به بدنه اجرایی راه پیدا نکردند. در مورد آقای فلاح قبلا هم گفته ام و حالا هم به این مناسبت می گویم که وی تلاش می کند و دوندگی دارد و از شخصیت مناسبی برخوردار است اما هنوز نمی داند مدیریت یک استان با مدیریت جهادکشاورزی و راه فرق می کند و مدیریتی کاملا سیاسی است. و در مجموع عملکرد استاندار مازندران را ضعیف می دانم.

این چهره شاخص اصلاح طلبی مازندران ادامه داد: مدیریت ارشد استان باید در دو بخش تولید و شادابی سیاسی، اجتماعی و فرهنگی گام بر می داشت که آقای فلاح در حوزه شادابی سیاسی بسیار منفعلانه عمل کرد و در حوزه توسعه تولید و اقتصاد هم اتفاق خاصی نیافتاد.

رئیس شورای اصلاح طلبان شهرستان بابل گفت: اگرچه استانداری در بسیاری از مواقع مانع کار ما نشد،اما منفعلانه عمل کرد . اینکه مثلا مشکلات را رصد کنند و از نیروها دعوت به مشورت و همکاری کنند از وظایف اصلی استانداری است. امروز نه تنها این اتفاق نیافتاده بلکه هیچ تلاشی از طرف دولت در استان برای جذب آرای مردم و جلب نظر نخبگان نمی بینیم و بنده اصلا از این سویه استاندار راضی نیستم.

سرخپر افزود: متاسفانه رئیس جمهور نیز از استان ها غفلت کردند. در حوزه های مختلف شاهد انفعال دولت در استان بوده ایم. مثلا در حوزه انتقال آب خزر انگار نه انگار اتفاقی افتاده و استاندار آخرین نفری است که اظهارنظر می کند.

رئیس شورای اصلاح طلبان شهرستان بابل تصریح کرد: اگر رئیس جمهور رای شمالی ها را می خواهد باید در برنامه های زیست محیطی و سیاسی اش در این حوزه تغییرات بیشتری داشته باشد. همچنین حوزه سیاست باید شاداب تر شود.

سرخپر در پایان با بیان اینکه دانشگاه ها فعلا فعال نیستند و این مایه تاسف است گفت: اگر بخواهیم فضای سیاسی کشور روبه جلو حرکت کند موتورش در دانشگاه ها است که این موتور در مازندران کاملا خاموش است . دانشگاه ها جنب و جوش و پرسشگری را در صدر کار خود قرار می دهند و فضای منتقدانه را در کشور پرورش می دهند . اما تحقیقات نشان می دهد انگیزه دانشجویان در مازندران بسیار کم شده و این بی تعهدی روی آنها نیز اثر گذاشته است.

نکته: عکس این خبر از «مازنی نیوز» گرفته شده است.

استفاده از این مطلب با ذکر نام سایت عبارت مجاز می باشد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

دهقان
یکشنبه ۹ آیان ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۰
پس چرا این انتقادات اثر ندارد و فضای سیاسی استان بهتر نمی شود. من سوالم این است که نمایندگان در این 150 روزی که به کمجلس رفنته اند چه کرده اند. کاش اینها هم گزارش 100 روزه می دادند. از افرادی مثل آقای سرخپر باید در بدنه مشروتی استفاده شود
مهدوی
یکشنبه ۹ آیان ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۵
باید به خاطر این صراحت لجه به شما تبریک گفت. امیدواریم این گونه نظرات درست تسری یابد و اصلاح طلبان بیش از پیش نقش خود را در فضای سیاسی استان پررنگ کنند
43530
یکشنبه ۹ آیان ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۳
درود بر حاج احمد سرخپر گفت اون روزهای نوش آقا
یکشنبه ۹ آیان ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۸
وضوی بی بی ولایت آب بازیست ..تعبد نیست نوعی حقه بازیست ... عبارت خوب نیست با این عکس بخوای افکار عمومی رو نسبت به گناه نابخشودنی همین جریان در فتنه 88 کم رنگ کنی... جناب رئیس شورا اگه مردشی یه بار درباره فتنه گرها حرف بزن و موضع گیری کن ... درضمن بنده موافق عملکرد استاندار نیستم اما شما هم بهتره برید پرونده سیاه تون رو تو فتنه 88 پاک کنید.
یکشنبه ۹ آیان ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۳
چرا شما فکر می کنید دین یک امر انحصاری است. اینجا وقت و وضو و نماز است. درست نیست اینطور با این تصویر برخورد شود. اخلاقی نیست، حتی اگر آن ادمی که طرف شماست ظالم هم باشد، اینجا جایش نیست. که اتفاقا سرخپر و امثال او مظلوم هم هستند.