امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت : ۱۲:۱۵ PM
اختصاصی عبارت
قابل توجه استاندار و مدیرکل محیط زیست مازندران

واکنش صادق زیبا کلام به اقدام غیرقانونی نیروی انتظامی و قوه قضائیه در ساحل فرح‌آباد ساری!+عکس

صادق زیباکلام
    -     کد خبر: 1899
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۵/۲۷|۱۹:۵۱
صادق زیباکلام در پست اینستاگرامی خود تصاویری منشر کرد و دست اندازی نیروی انتظامی و قوه قضائیه در ساحل فرح‌آباد ساری را اقدامی غیرقانونی دانست

عبارت ـ مسعود کیانی: اول حداد عادل، بعد امام جمعه لرستان؛ النهایه علی مطهری و حالا نیز صادق زیباکلام. هرکس تازه گی ها گذرش به مازندران می افتد نمی تواند گلایه نکند. انگار ما مازندرانی ها یا رویمان نمی شود یا جراتش را نداریم که به برخی از نهادها حرف بزنیم اما پایتخت نشینان خوب حرف می زنند و جراتش را هم دارند. سال هاست که رسانه های مازندران به صورت مستقیم و غیرمستقیم از زمین خواری ها و دست اندازی های غیرقانونی خود نهادهای حکومتی در سواحل این استان حرف می زنند اما صدایشان شنیده نمی شود.

حالا صادق زیباکلام که چند وقت پیش گذرش به ساری افتاده در پستی اینستاگرامی عکسی از ساحل فرح آباد ساری منتشر کرده است که در آن به تصرف غیرقانونی ساحل با سیم های خاردار توسط نیروی انتظامی و قوه قضائیه اعتراض کرده است. او پستش را با شعری بسیار گویا از سعدی شروع کرده و در پایان هم اذعان داشته است که ممکن است مخاطب باورش نشود که دو ارگانی که باید با تخلف مبارزه کنند خود مرتکب آن شده اند.

اینکه با سیم خاردار تا چند سانتی متری دریا بیائید با هیچ ادله ای قابل توضیح نیست. این البته فقط گرفتاری ساری نیست و مشکلی بزرگ است که آرامش ساحل خزر را در تمام طولش در مازندران به هم زده است. البته اینکه زیباکلام پی برده دو نهادی که مرتکب این خلاف شده اند کدام ها هستند خودش جای سوال دارد و ما مستقلا نمی توانیم آن را تائید کنیم، اما آنچه کاملا مورد تائید ماست ورود غیرقانونی قوه قضائیه به حریم دریاست که بارها مورد انتقاد دوستداران محیط زیست و مسئولان شهری قرار گرفته و البته همواره با سکوت قوه قضائیه همراه بوده است. شاید بد نباشد در یکی از نشست های هفتگی حجت الاسلام اژه ای در این باره از وی پرسیده شود تا ببینیم جواب چیست! شاید آقایان این قوه تبصره یا ماده ای منحصر پیدا کرده اند که آنها را برای چنین کاری موجه جلوه می دهد.

فراموش نکنیم رهبری سال هاست در این باره تذکر داده و دریا و به طور کلی منابع طبیعی را حق الناس معرفی کرده اند. حالا از چه زاویه ای به این تضاد نگاه کنیم نمی دانیم؟

البته شایسته بود که استاندار مازندران یا مدیرکل محیط زیست مازندران چنین پستی را در صفحات اجتماعی شان بگذارند نه صادق زیباکلا که نه مازندرانی است و نه در مازندران کاری دارد. دیگر برایمان عادت شده است که غریبه ها برایمان دل بسوزاند و شاید همین حس ذاتی علاقه به دلسوزی است که مانع تحرک مسئولانمان می شود. بازهم باید خدا را بابت پدید آمدن شبکه های اجتماعی شاکر باشیم و گرنه اگر قرار بود روند تخریب مازندران آنهم در سکوت محض ادامه پیدا کند شاید امروز باید به جای گشت و گذار در جنگل ها، مجبور بودیم در باغچه خانه خودمان چادر بزنیم.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

جواد
پنج شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۴
باز صد رحمت به غریبه ها
پربازدیدترین

عسگری نیکزاد از هفت خان گذشت و مدیرکل آموزش و پرورش مازندران شد

تسلیت گویی و همدردی مردم ساری و مسئولان استانی با بیت شهیدان عبوری به مناسبت درگذشت حاج حسن عبوری

آتش به اختیار با فریاد خاموش نمی شود/ آقای استاندار! برکناری فرماندار کمترین توقع است

هرگز از استیضاح کردان پشیمان نشدم/ گفتم شما پرونده داری فلان جا نامزد نشو/برای اولین بار در تاریخ مجلس به خاطر او ماده ۱۰۳ را تقاضا کردیم

میانگین حقوق کارمندان دولت اعلام شد

نگاهی به دلایل حمایت علی لاریجانی از حسن روحانی/ آیا پسر شیخ هاشم سودای ریاست جمهوری دارد؟

از کاخ جهان نما و پل تاریخی تا حمام صفوی/ نمونه بارزی از بی کفایتی مسئولان مازندرانی

از بی مسئولیتی مرگبار اوقاف تا بی خیالی میراث فرهنگی/ ساری به گورستان آثار ثبت ملی بدل شده است

بابل پیشتاز ولادت و ازدواج در استان/ ساری یکه تاز طلاق/۷۵ سالگی وقت مرگ در مازندران

شهردار سابق بابل به ۶ماه حبس تعلیقی محکوم شد/ تخریب دیوار، کار دست سردار داد!

آرشیو