امروز : پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت : ۲:۵۴ PM
اختصاصی عبارت
سونامی تغییرات در بهزیستی مازندران؛

چه می کنه این «دکتر آرام»/ ۵تغییر اساسی در کمتر از یکماه، علی رغم فشارها

سید سینا ‌آرام-عبارت
    -     کد خبر: 1949
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۵/۳۰|۰۱:۲۸
سونامی تغییرات در بهزیستی مازندران با برکناری "سیدحمیدرضا علوی"؛معاون مالی و پشتیبانی این اداره کل را آغاز شد تا آخرین مدیر باقی مانده از دولت قبل نیز از بدنه تصمیم سازی در بهزیستی استان خارج شود.

عبارت ـ گروه جامعه: محافظه کاری و ترس از فشار نمایندگان از جمله اصلی ترین دستمایه های انتقادات به مدیران ارشد استان در دولت تدبیر و امید است. منتقدان دولت در مازندران معتقدند که آنها از کلمه «اعتدال» سوء استفاده کرده و آن را به نوعی ترجمان می کنند که گویا اعتدال یعنی نظر همه درست، جز نظر خود دولت.

مدیرانی که با کوچکترین فشارها کسانی را بر مسند گمارده اند که به شکلی واضح با گفتمان دولت قبل همراه هستند و عزل و نصب هایشان استان را بدل به شرکتی سهامی کرده است تا محلی برای تجلی گفتمان تدبیر و امید!

در این وانفسای تسلیم های سریالی سیاسی ، رفتار مدیری همچون دکتر سید سعید آرام؛ مدیرکل بهزیستی مازندران الگوی مدیریتی مدبرانه و اعتدالی است. او صلاح را نه مبتنی نظر دیگران که مبتنی وعده های دولت به مردم می داند و عملکردش، مخصوصا در عزل و نصب ها نشان داده است که هرگز تسلیم فشارهای خارجی نمی شود و البته دست به رفتار انتحاری نیز نمی زند.

 

تغییر رئیس اداره کلاردشت

 

آرام نخستین مدیری در این دولت بود که در برابر فشار ها در بابل برای عدم تغییر مدیریت مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی ایستاد و اعلام کرد که گروه قبلی به دلایلی کاملا منطقی باید کنار بروند و اگر قرار باشد امروز به مصلحت اندیشی بگذرد، نه تنها دولت موفق نخواهد بود بلکه اعتماد جامعه هدف نیز از بین خواهد رفت.

در هفته های اخیر نیز «آرام» دست به تغییراتی جدی در بدنه بهزیستی استان زد. سونامی تغییرات در بهزیستی مازندران با برکناری "سیدحمیدرضا علوی"؛معاون مالی و پشتیبانی این اداره کل را آغاز شد تا آخرین مدیر باقی مانده از دولت قبل نیز از بدنه تصمیم سازی در بهزیستی استان خارج شود.

مدیرکل بهزستی استان بلافاصله در حکمی «مصطفی رجبی » را به عنوان جانشین «علوی» منصوب کرد.

تغییر در معاونت مالی و پشتیبانی

 

این تغییرات تنها به ساختمان لابیرنتی و آجری بهزیستی در خیابان شهبند ساری محدود نشد و بلافاصله با تغییراتی سریالی از غرب تا شرق استان ادامه یافت.

آرام ابتدا برخلاف اصرارها و فشارهای فراوان از نوشهر، علاالدینی معاون مشارکت های مردمی اش را به کلاردشت فرستاد تا "شیر افکن"؛ رئیس وفت این اداره را برکنار کرده  و "نجمه خداداد" را  به جای وی منصوب کند.

دو هفته بعد نوبت به بهشهر رسید و اینبار با حضور "قلندری" معاونت امور توانبخشی بهزیستی مازندران «محمد باباجانی» جانشین«مصطفی رجبی» شد.

سه روز بعد نوبت به بابل و بابلسر رسید و آرام ، طی احکام جداگانه ای «جعفر عمرانی» را به ریاست اداره بهزیستی شهرستان بابل  و «محمد اکبری زعفرانی» را به سرپرستی اداره بهزیستی شهرستان بابلسر  منصوب کرد،تا در کمتر از یکماه 5 تغییر اساسی را در بهزیستی استان انجام داده و خود را به عنوان رکورددار تغییرات در سال 95 معرفی کند.

 

تغییر رئیس اداره بابل

 

تغییراتی که بجز جابجایی در بهشهر در همه موارد دیگر مورد مخالفت جدی و فشار نمایندگان شهرستان های مذکور قرار گرفت، اما مدیرکل بهزیستی استان تسلیم این فشارها نشد تا همان روحیه جنگنده‌گی و عقلانیت "حسن روحانی" در زمان مبارزات انتخاباتی را تداعی کند.

این پافشاری بر تصمیم به معنای لجبازی با نمایندگان یا افراد صاحب نظر نیست، بلکه حاصل جمع بندی این مدیر ارشد استانی بعد از اخذ نظرات مختلف و تطابق آن با شعارها و گفتمان دولت است.

"آرام" تنها مدیری در استان است که حتی یکبار بعد از انتصابش از بی پولی سخن نگفته و توانسته علی رغم ایستاده گی بر نظراتش با کمترین حاشیه و بیشترین میزان رضایتمندی مجموعه تحت نظرش را مدیریت کند و شیوه وی می تواند الگویی بومی برای دیگر مدیران استانی دولت تدبیر و امید باشد.

 

تغییر در اداره بابلسر

 

الگویی که بعید است بتواند تفکر محافظه کارانه قالب مدیران استان را تغییر دهد، اما در عوض یادگاری از او در تاریخ مازندران به جای خواهد گذاشت که همواره از آن به نیکی یاد خواهد شد. اینگونه رفتارها که نه در دام لجبازی می افتد و نه گرفتار محافظه کاری می شود، ترجمان همان الگوی اعتدال «حسن روحانی» است که خودش بعد از انتخاب بارها از آن عدول کرد، اما می توان مدیرانی را در بدنه دولتش یافت که موفق شدند با کمترین درصد خطا آن شعارها را اجرایی کنند.

 

استفاده از این مطلب با ذکنر منبع عبارت بلامانع است

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

قائمشهری
یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۸
به این می گن مدیر. استاندار مازندران یاد بگیره
ناظر
شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۷
دو نفر مثل این آدم داشتیم کار به جایی نمی رسید که یه احمدی نژادی رو بخوان بیارن واسه حراست استانداری. واقعا شجاعت دیگه فلز کمیابی شده
طیبی
شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۶
انشاءالله زمان دستهای پشت پرده را ،رو میکنه.دکتر آرام خداقوت
پربازدیدترین

بازگشت عبوری به فرمول یک/ چگونه می توان یک موج را متوقف کرد؟

آدرس غلط ندهید آقای لاشکی / حداقل بهانه های بهتری می‌آوردید

سندی که فصل الخطاب پرتاب تیر آرش از ساری است/ لطفا تن «فخرالدین اسعد» را در گور نلرزان آقای ابراهیم زاده!

خانم جمشیدی من به شما پاسخ میدهم/"تصویر مدیریت زنان در دولت تدبیر و امید اینگونه سهم خواهانه نیست"

عسگری نیکزاد از هفت خان گذشت و مدیرکل آموزش و پرورش مازندران شد

تسلیت گویی و همدردی مردم ساری و مسئولان استانی با بیت شهیدان عبوری به مناسبت درگذشت حاج حسن عبوری

آتش به اختیار با فریاد خاموش نمی شود/ آقای استاندار! برکناری فرماندار کمترین توقع است

هرگز از استیضاح کردان پشیمان نشدم/ گفتم شما پرونده داری فلان جا نامزد نشو/برای اولین بار در تاریخ مجلس به خاطر او ماده ۱۰۳ را تقاضا کردیم

میانگین حقوق کارمندان دولت اعلام شد

نگاهی به دلایل حمایت علی لاریجانی از حسن روحانی/ آیا پسر شیخ هاشم سودای ریاست جمهوری دارد؟

آرشیو