امروز : سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت : ۱۱:۴۷ PM

رئیس جمهور سابق به مراجع قضایی پاسخگو نیست/تخلفات زیر خاکستر دولت پاکدستان، از تخلف در یک جزیره تا فساد در بانک‌خصوصی

مشایی+احمدی نژاد+بقایی
    -     کد خبر: 1955
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۵/۳۰|۰۹:۲۸
سرویس :
سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس، با بیان اینکه در شرایط کنونی ۳ پرونده شکایت از احمدی نژاد در دادگاه های ذی صلاح در جریان است، گفت: دستگاه قضا هرچه سریع تر براساس قانون،گزارش خود درباره پرونده تخلفات رئیس جمهور سابق را به کمیسیون اصل ۹۰ ارائه کند،زیرا طبق قانون، قوه قضائیه بعد از یک ماه از ارجاع پرونده از سوی کمیسیون، باید پاسخ نهایی خود را بدهد.

عبارت: بهرام پارسایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با رد شایعات اینکه هیچ پرونده‌ ای در کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس از دوره قبل تاکنون مفقود نشده است، گفت :امکان دارد که پرونده ای مختومه شده و از روند بررسی خارج شود، اما تاکنون هیچ مورد مفقودی پرونده در کمیسیون مشاهده نشده است، از این رو عدم رسیدگی به یک پرونده به معنای گم شدن آن نیست.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اخیرا یکی از نمایندگان شکایتی را مطرح کرده بودند که بر اساس آن برخی از پرونده ها از دوره قبل در کمیسیون اصل 90 مفقوده شده، البته باید بگویم که موضوع مورد ذکر این نماینده، یک پرونده در 17 بند بوده، که رئیس قبلی کمیسیون  تصمیم بر مختومه کردن آن گرفته بوده، از این رو کمیسیون در نامه به نماینده شکایت کننده، ضمن رد موضوعات مطرح شده؛ این مسائل را توضیح داده است.

وی ادامه داد: محورهای پرونده مذکور بیشتر درباره تخلفات دولت قبل از جمله در بحث تخلفات در یکی از جزایر و بروز تخلف در یکی از بانک های خصوصی بوده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اعلام اینکه در شرایط کنونی 3 پرونده شکایت از احمدی نژاد در دادگاه های ذی صلاح در جریان است، افزود: اما متأسفانه رئیس جمهور سابق به مراجع قضایی پاسخگو نیست و اصلا در دادگاه حاضر نمی شود، حال این سوال پیش می آید که آیا قانونی وجود دارد که وقتی افراد از حضور در دادگاه امتناع می کنند، با آن ها برخورد شود.

پارسایی ادامه داد: بر اساس گزارش های واصله تاکنون دستگاه قضا سه مرتبه احمدی نژاد را برای حضور در دادگاه احضار کرده ولی وی تاکنون به این درخواست تن نداده است. حال اگر یکی از شهروندان این اقدام را انجام نمی داد، چه رفتاری با آن انجام می شد.

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس، افزود: دستگاه قضا باید هر چه سریع تر بر اساس قانون،گزارش خود درباره پرونده تخلفات رئیس جمهور سابق را به کمیسیون اصل 90 ارائه کند، زیرا طبق قانون، قوه قضائیه بعد از یک ماه از ارجاع پرونده از سوی کمیسیون، باید پاسخ نهایی خود را بدهد

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو