امروز : جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت : ۵:۳۳ PM
اختصاصی عبارت
گفتگو با «قاسمی» مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:

دانش آشتیانی بهترین انتخاب بود/آموزش و پرورش در دوره احمدی نژاد بنگاه کاریابی شده بود/نگاه سیاسی صاحبان قدرت به نهاد آموزش سم است

تور بلده آموزش و پرورش مازندران- سایت عبارت
    -     کد خبر: 19824
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۸/۱۶|۰۰:۳۹
عبارت: وضع به جایی رسیده که فقط در مقطع ابتدایی ۷۰ نوع مدرک تحصیلی مختلف و بعضا متضاد و کاملا بی ربط داریم.بنابراین یکی از توقعات جدی از دکتر آشتیانی ساماندهی نیروی انسانی است که بی شک کار بسیار سخت و دشواری است.

عبارت ـ گروه جامعه: به بهانه انتخاب دکتر دانش آشتیانی گفتگویی با «سیدعلی قاسمی» مدیرکل آموزش و پرورش مازندران ترتیب داده ایم که در ادامه مهمترین بخش های آن را از نظر می گذرانید:

 

* به نظرم آموزش و پرورش نیاز به یک بازمهندسی دارد که این کار از آقای دکتر دانش بر می آید زیرا تفکری سیستماتیک و اجرایی دارد.

*از اولین مدیرانی بودم که از دکتر دانش آشتیانی حمایت کردم. هرچند باید این نکته را هم ذکر کنم که آقای دکتر فانی زحمات فراوانی کشید و به راستی مرد اخلاق بود.

*نقدی که بر غیرآموزش و پرورشی بودن آقای دانش وارد می کنند را قبول ندارم، زیرا ایشان سالهاست مدیریت مدرسه مفید را به عهده دارند که یکی از بهترین مدارس تهران و ایران است و به نظرم بهترین انتخاب بود.

*برنامه دکتر آشتیانی کامل بود و بنده مشکلات موجود آموزش و پرورش را به دو بخش درونی و بیرونی تقسیم می کنم که در حوزه چالش های درونی اولویت جدی به عقیده بنده پرداخت معوقات فرهنگیان است. التیام این زخم می تواند امید را در بزرگترین بدنه کارمندی و بازنشستگی ایران بیشتر کند.

*در حوزه چالش های بیرونی هم باید آموزش و پرورش با توجه به جایگاهش و تاکید فراوان رهبری در راس باشد، اما الان اینطور نیست و امیدوارم دکتر دانش آشتیانی بتوانند با توجه به شخصیت و سابقه علمی شان این جایگاه را به آموزش و پرورش بدهند.

*متاسفانه آموزش و پرورش برای برخی از صاحبان قدرت به ابزاری سیاسی بدل شده است. در حالیکه ما دستگاهی حرفه ای هستیم و وظایف سنگینی داریم. اما صاحبان قدرت آن را نادیده می گیرند و مخصوصا در عزل و نصب ها دخالت کرده و برای ما چالش ایجاد می کنند.

*آموزش و پرورش در دولت قبل بدل به بنگاه کاریابی شده بود. هرکس بیکار بود را می فرستادند اینجا و حالا وضع به جایی رسیده که فقط در مقطع ابتدایی 70 نوع مدرک تحصیلی مختلف و بعضا متضاد و کاملا بی ربط داریم.بنابراین یکی از توقعات جدی از دکتر آشتیانی ساماندهی نیروی انسانی است که بی شک کار بسیار سخت و دشواری است.

*باید به مدیران فرودست آموزش و پرورش اعتماد کرد. می شود بسیاری از کارها را به جای وزارتخانه در ادارات کل، ادارات شهرستان ها یا اصلا مدارس انجام داد.

* فرمایشات رهبری در حوزه آموزش و پرورش همواره از دغدغه های اصلی من است به همین خاطر بر اهمیت اجرای سندتحول بنیادین تاکید دارم و همیشه سعی کرده ام طوری رفتار کنم که حداقل در حوزه من نگرانی های ایشان مرتفع شود و باید طوری رفتار کنیم که رهبری نگران آموزش و پرورش نباشند.

 

استفاده از این مطلب تنها با ذکر  سایت عبارت  مجاز می باشد.

 

 

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال