امروز : سه شنبه ۲ آیان ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۱۴ AM

قهرمانی تاریخی ایران در جام‌جهانی شمشیربازی با درخشش قهرمان سوادکوهی

جام‌جهانی شمشیربازی-عبارت
    -     کد خبر: 20859
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۸/۱۶|۲۰:۵۹

عبارت: تیم ملی سابر کشورمان در بخش تیمی جام جهانی شمشیربازی در سنگال برای نخستین بار راهی فینال شد و در نهایت با برتری ۴۵ بر ۳۹ برابر ایتالیا، برای اولین بار در تاریخ قهرمان شد و مدال طلا را به دست آورد.

تیم ملی کشورمان در نخستین دیدار خود در این مسابقات با نتیجه 45 بر 22 ژاپن را شکست داد و در  ادامه آمریکا، تیم اول رنکینگ جهانی را با نتیجه 45 بر 44 از پیش رو برداشت و برای رسیدن به فینال در مرحله نیمه نهایی مقابل کره جنوبی، قهرمان بخش تیمی المپیک لندن قرار گرفت و با برتری 45 بر 34 برابر این تیم فینالیست شد.

ناکامی در مسابقات انفرادی

به گزارش عبارت؛ مجتبی عابدینی، شمشیرباز مازندرانی تیم ملی و علی پاکدامن دو شمشیرباز المپیکی کشورمان به‌دلیل برخورداری از رنکینگ بالا مستقیم به جدول 64 نفر برتر مسابقات جهانی سنگال در اسلحه سابر راه یافتند. علی پاکدامن با پیروزی 15 بر 5 برابر حریف بلغارستانی و مجتبی عابدینی با شکست حریف فرانسوی با نتیجه 15 بر 12 توانستند به جدول 32 نفر مسابقات راه یابند اما در ادامه هر دو شمشیرباز کشورمان با قبول شکست برابر نمایندگان ایتالیا از صعود به مرحله یک‌هشتم نهایی بازماندند.

در دور مقدماتی این مسابقات محمد رهبری دیگر نماینده کشورمان ابتدا ورزشکار کشور میزبان را شکست داد و پس از آن نمایندگان کشورهای بلغارستان و ترکیه را از پیش رو برداشت و با دو شکست به جدول 96 نفر مسابقات راه یافت. وی در ادامه نماینده کشور مالی را شکست داد و به جدول 64 نفر برتر راه یافت. رهبری در ادامه با نتیجه 15 بر 12 حریفی از مجارستان را شکست داد و راهی دور بعد شد.
وی در مرحله یک‌شانزدهم نهایی برابر شمشیرباز آمریکا مغلوب شد و به جمع 16 نفر پایانی نرسید.

فرزاد باهر ارسباران با یک باخت مقابل حریفی از فرانسه چهار پیروزی مقابل نمایندگان آمریکا ، ایتالیا، لهستان و سنگال مستقیم به جدول 64 نفر برتر مسابقات راه پیدا کرد اما در ادامه با شکست 15 بر 10 مقابل شمشیرباز ژاپنی از راهیابی به جمع 32 نفر بازماند.

بهترین رده تیم ملی ایران در رقابت‌های جام جهانی چهارمی بود.

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال