امروز : سه شنبه ۲ آیان ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۱۱ AM

چرا «عاشورزاده»گرندپری باکو را از دست داد؟/ستاره المپیک مازندران باید از صفر شروع کند

فرزان عاشورزاده
    -     کد خبر: 20949
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۸/۱۸|۱۴:۵۰
سرویس : ورزش >> رزمی

عبارت: با اعلام فدراسیون جهانی تکواندو، مسابقه‌های فینال گرندپری به میزبانی باکو 19 و 20 آذرماه برگزار خواهد شد. امسال به دلیل برگزاری رقابت‌های المپیک بر خلاف سال‌های گذشته تنها یک مرحله فینال گرند پری برگزار می‌شود. طی سال‌های گذشته تنها 8 نفر برتر به فینال گرند پری دعوت می‌شدند اما امسال فدراسیون جهانی تکواندو از 16 نفر برتر رنکینگ دعوت به عمل آورده و هر فدراسیون حداکثر دو سهمیه را در هر وزن خواهد داشت.

از ایران نیز 8 تکواندوکار جواز حضور در فینال گرندپری را به دست آورده‌اند که با توجه به اینکه پیش از المپیک نیز اعلام شده بود احتمالا مهدی خدابخشی و فرزان عاشورزاده وزن خود را تغییر خواهند داد، در رقابت‌های گرند پری حاضر نمی‌شوند زیرا با تغییر وزن دیگر رنکینگی در وزن جدید ندارند.

فرزان عاشورزاده در وزن 58- کیلوگرم و مهدی خدابخشی در وزن 80- کیلوگرم پیش از المپیک ماه‌ها در صدر رنکینگ قرار داشتند و حالا با تغییر وزن، به ترتیب در اوزان در 68- کیلوگرم و 80- کیلوگرم مبارزه خواهند کرد.

با این شرایط دو نماینده ایران برای جمع‌آوری امتیاز باید در وزن جدید استارت بزنند و از صفر شروع کنند.

5 بازیکن دیگر ایران در فینال گرندپری حضور دارند که آرمین هادی‌پور، بهنام اسبقی، ابوالفضل یعقوبی، مسعود حجی زواره و سجاد مردانی نمایندگان ایران هستند. کیمیا علیزاده نیز در بخش بانوان برای حضور در فینال گرندپری دعوت شده که به دلیل جراحی از ناحیه مچ پا، این مسابقه‌ها را از دست می‌دهد.

بعد از اعلام فدراسیون تکواندو به ادامه همکاری با بیژن مقانلو، اردوهای تیم ملی با حضور 15 تکواندوکار از اول آبان آغاز خواهد شد و از بازیکنان دیگر برای جام جهانی که بلافاصله بعد از رقابت‌های گرندپری در باکو برگزار می‌شود، استفاده خواهد شد./ایسنا

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال