امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت : ۶:۰۷ AM
اختصاصی عبارت
گرد و خاک مدیرکل ساروی در پایتخت؛

«مهردادی» آقای «ع.ع» را برکنار کرد/ بازداشت چهارمین مدیر محیط زیست استان تهران

دکتر مهردادی ـ عبارت
    -     کد خبر: 21103
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۸/۲۳|۲۲:۴۵
با این حساب آقای (ع.ع) چهارمین مدیر برکنار شده محیط زیست استان تهران در سالجاری و نخستین مدیر برکنار شده توسط مدیرکل جدید محیط زیست این استان است.

عبارت ـ گروه جامعه: ناصر مهردادی بعد از 10 سال دوری از میز ریاست، تنها 2 سال در شهر خودش مدیریت کرد و مجبور شد به دستور معصومه ابتکار دوست و همفکر قدیمی اش جایگزین « محمد‌هادی حیدرزاده» مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان تهران شود.

«حیدرزاده» نیز همچون «مهردادی» از نیروهای نزدیک به ابتکار است اما تخلفات فراوان در حوزه تهران که منجر به بازداشت معاون فنی اداره کل، کارمند دفتر مدیریت و رئیس اداره محیط زیست شمیرانات شد مانع تمدید ریاست وی بر اداره کل محیط زیست پایتخت شد و «مهردادی» در حالی جانشین وی گشت که کمتر مدیری حاضر می شد در شرایطی تا این اندازه دشوار مسئولیت را بپذیرد.

مهردادی متولد ساری، اصلاح طلب و از اساتید مطرح محیط زیست کشور است که رابطه بسیار نزدیکی با «معصومه ابتکار» دارد. اما مهردادی نیز ناچار شد کارش را با یک حکم برکناری که درنهایت منجر به دستگیری شد آغاز کند.

چند روز پیش علیرضا جزینی‌زاده؛ رئیس تخلفات اداری و حراست سازمان محیط زیست اعلام کرده بود: «ع.ع» رئیس اداره محیط زیست پاکدشت در راستای برخورد با تخلفات دستگیر شده است و تحقیقات و بازجویی از این فرد همچنان ادامه دارد .

وی درباره اینکه آیا تخلفات مالی هم در پرونده فرد دستگیرشده وجود دارد یا خیر، گفته بود این موضوع تا پایان تحقیقات روشن نخواهد شد اما تخلفات مالی هم می‌تواند به‌عنوان یکی از اتهامات مطرح باشد.

با این حساب آقای (ع.ع) ـ  که معلوم نیست با اینکه همه می دانند نام و نام خانواده گی اش چیست و تا همین یکماه پیش مدیر محیط زییست پایتخت بود ـ چهارمین مدیر برکنار شده محیط زیست استان تهران در سالجاری و نخستین مدیر برکنار شده توسط مدیرکل جدید محیط زیست این استان است.

اما بعد از اعلام این خبر گزارشی از صداوسیما پخش شد که نشان می داد در شهرستان پاکدشت زباله ها و نخاله ها در چاله هایی دپو می شود که پیشتر به دلیل برداشت غیرقانونی خاک رس برای کوره های آجرپزی ایجاد شده و حالا با این نخاله ها و زباله ها با زمین هم سطح می شود و در نهایت پلاک بندی شده و به فروش می رسد.

گزارشگر صداوسیما با فیلم این اتفاق نزد «ناصر مهردادی» رفت و او نیز قول داد مسئله را پیگیری کند که در نهایت با دستور او به برکناری و دستگیری مدیرمحیط زیست این شهرستان انجامید.

اگرچه  رئیس حراست سازمان محیط زیست تخلف مالی رئیس اداره پاکدشت را تائید نکرده بود و آن را به عنوان یک احتمال مطرح کرد  اما خبرگزاری ایسنا در ادامه خبر دستگیری(ع.ع) به نقل از جزینی اعلام کرد که بر اساس منویات و تاکیدات ریاست سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر برخورد بدون اغماض با هرگونه فساد اداری و مالی در این سازمان، اداره کل حراست برخورد جدی و قانونی با متخلفین را در دستور کار خود قرار داده و هیچ گونه حیاط خلوتی برای کارکنان متخلف و زیاده خواه وجود نخواهد داشت.

به هرحال قرار بود مهردادی فضای محیط زیست پایتخت را آرام کند اما حجم بالای مشکلات باعث شد که او نیز کارش را با چالش هایی جدی آغاز کند. چالش هایی که به فرارسیدن پائیز بارزترین جلوه اش را در هوای کثیف و غیرقابل تحمل پایتخت نشان داده است.

مدیران ارشد سازمان محیط زیست اما معتقدند تنها کسی که قادر به کنترل این شرایط و آرام کردن فضاست ناصر مهردادی است. بدنه اصلی سازمان مهردادی را مدیری بدون اغماض، صریح و اهل فن می دانند که توانایی نرمال کردن شرایط را دارد.

مخالفان مهردادی که البته به دلیل مخالفت با ابتکار او را نشانه گرفته اند، برخلاف همراهان این مدیر مازندرانی سعی در ایجاد چالش های فراوانی برای وی دارند.

حالا باید صبر کرد و دید مهردادی بر این فضای به شدت غبار آلود غلبه می کند یا مثل بیماران تنفسی مغلوب این هوای سنگین می شود.

 

استفاده از این مطلب تنها با ذکر نام سایت عبارت مجاز می باشد

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

رحمت
دوشنبه ۲۴ آیان ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۵
جناب سر دبیر این جمله یعنی اقای مهردادی حکم داد به بر کناری و منجر به دستگیری اش شد . لطفا در نوشتن گزارش دقت کنید تا با آبروی مردم بازی نشود اگر چه نیک میدانیم شما در دزدی خبر هم خبره اید ولی خبر را اول بخوانید بعد بدزدید
پربازدیدترین

آدرس غلط ندهید آقای لاشکی / حداقل بهانه های بهتری می‌آوردید

سندی که فصل الخطاب پرتاب تیر آرش از ساری است/ لطفا تن «فخرالدین اسعد» را در گور نلرزان آقای ابراهیم زاده!

خانم جمشیدی من به شما پاسخ میدهم/"تصویر مدیریت زنان در دولت تدبیر و امید اینگونه سهم خواهانه نیست"

عسگری نیکزاد از هفت خان گذشت و مدیرکل آموزش و پرورش مازندران شد

تسلیت گویی و همدردی مردم ساری و مسئولان استانی با بیت شهیدان عبوری به مناسبت درگذشت حاج حسن عبوری

آتش به اختیار با فریاد خاموش نمی شود/ آقای استاندار! برکناری فرماندار کمترین توقع است

هرگز از استیضاح کردان پشیمان نشدم/ گفتم شما پرونده داری فلان جا نامزد نشو/برای اولین بار در تاریخ مجلس به خاطر او ماده ۱۰۳ را تقاضا کردیم

میانگین حقوق کارمندان دولت اعلام شد

نگاهی به دلایل حمایت علی لاریجانی از حسن روحانی/ آیا پسر شیخ هاشم سودای ریاست جمهوری دارد؟

از کاخ جهان نما و پل تاریخی تا حمام صفوی/ نمونه بارزی از بی کفایتی مسئولان مازندرانی

آرشیو