امروز : شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ ساعت : ۵:۱۳ PM
اختصاصی عبارت
آتش ،جنگلهای دامنه پیلِ کوه بالای مکارود را بلعید

درخواست برای اعزام بالگرد بعلت شدت آتش سوزی و صعب العبور بودن منطقه/پیگیری خبرنگار عبارت برای جلوگیری از بحران

آتش سوزی در جنگلهای دامنه پیلِ کوه بالای مکارود
    -     کد خبر: 21191
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۸/۲۵|۱۹:۳۳
عبارت: گرچه بعضی از تلفن های اعلامی سازمان ها توسط هیچ اپراتوری پاسخ داده نشد! و حتی بر روی سامانه گویا هم نبود! اما شکر خدا در ابتدا عزیزان آتش نشانی چالوس قول دادند که سریعا به آتش نشانی کلاردشت اطلاع دهند ، سپس با سازمان امداد و نجات تماس گرفته و گفتند که می بایستی از طریق منابع طبیعی از ما درخواست امداد و بالگرد شود، لذا بلافاصله بعداز آن با "خزایی" رئیس منابع طبیعی ، گفتگوی تلفنی صورت گرفت

عبارت ـ گروه حوادث: در ساعت ۱۵:۴۰ امروز سه شنبه ۲۵ آبان ماه ۱۳۹۵ طی برقراری تماس تلفنی از سوی شهروندی با دفتر نماینده گی عبارت در غرب استان، اعلام شد که جنگل "پیلِ کوه"  بالای مکارود واقع در جاده کندوان در حال سوختن در آتش است و بنا بر گفته ی این شاهد عینی ، وسعت آتش سوزی بسیار زیاد و در حال رفتن به سمت گردنه میباشد.
بعداز دریافت تصاویر ، بلافاصله علاوه بر اطلاع رسانی در کانال  تلگرامی شخصی خبرنگار عبارت در چالوس و همچنین در کانال های تلگرامی  "رویداد" و "مرصاد" و "نوشهر،چالوس،کلاردشت" که مورد توجه مدیران و مسوولین استانی و شهرستانی هستند، توسط خبرنگار عبارت با نیروهای کشیک در ارگان های آتش نشانی ، هلال احمر ، امداد و نجات ، منابع طبیعی و حفاظت محیط زیست تماس تلفنی برقرار شد و به تنی چند از دوستانی هم که می دانستیم ارتباطاتی با مدیران مربوطه دارند اطلاع داده شد.

گرچه بعضی از تلفن های اعلامی سازمان ها توسط هیچ اپراتوری پاسخ داده نشد! و حتی بر روی سامانه گویا هم نبود! اما شکر خدا در ابتدا عزیزان آتش نشانی چالوس قول دادند که سریعا به آتش نشانی کلاردشت اطلاع دهند ، سپس با سازمان امداد و نجات تماس گرفته و گفتند که می بایستی از طریق منابع طبیعی از ما درخواست امداد و بالگرد شود، لذا بلافاصله بعداز آن با  "خزایی" رئیس منابع طبیعی ، گفتگوی تلفنی صورت گرفت که  اعلام کرد:
  سه ساعت است درگیر و پیگیر این مهم هستند ولی بنابر اعلام کارشناسانه ایشان  بر طبق دیدن تصاویری که ظاهرا قبلا توسط دیگر اشخاص  به دستشان رسیده بود، گفتند که احتمال آتش سوزی جنگل را نمی دهیم و شاید کوهنوردان و یا افرادی در آنجا آتش کرده باشند! و از آنجائیکه منطقه مذکور بسیار خطرناک و دارای حیوان های درنده است ، لذا فردا اول صبح اعزام نیرو خواهیم داشت!

اما چون شاهدین عینی به صورت مستمر تماس می گرفتند و مطمئن بودند که آتش سوزی مربوط به جنگل است و نه روشن نمودن آتش کوه نوردان ...! و اصرار بر پیگیری داشتند به همین منظور با شماره حفاظت محیط زیست استان مازندران ارتباط برقرار شد که به سامانه گویا وصل شد و بعد از اعلام پیام، بلافاصله قبل از قطع شدن تلفن ،  آقای "کشاورزیان" کارشناس آن اداره کل ،  ادامه گفتگو دادند و چَندُ و چُونِ ماجرا را پرسیدند و حتی شماره ی یکی از  شاهدین عینی را هم به ایشان دادیم.


درهمین حال بعد از دقایق کوتاهی وی  تماس گرفته و گفتند که ضمن اطلاع به مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ، با رئیس اداره ی شهرستان هم ارتباط برقرار نموده اند که خدا را شکر در جریان این اتفاق بودند و مقرر شد علاوه بر تماس با آقای فرماندار، سریعاً توسط محیط بان زحمت کش آن حومه، منطقه شناسایی،بررسی های لازم انجام و در صورت صحت ، بلافاصله مدیریت بحران تشکیل و تیم های عملیاتی ،  اقدام های لازم و مورد نیاز جهت مهار این آتش سوزی را انجام دهند.

برخود وظیفه می دانیم  از آقای "بابایی" (شاهد عینی) بابت تماس فوری و کانال "رویداد نوشهر" (آقای حسن قمی نجارده) و کانال "مرصاد" ( آقای امیررضا محمدی) و کانال نوشهر،چالوس،کلاردشت (آقای محمدمیردار) و تمامی گرامیانی که در امر اطلاع رسانی سریع  همیاری فرمودند و همچنین از آقای "کشاورزیان" در اداره کل حفاظت محیط زیست استان مازندران به خاطر حساسیت ایشان به این مهم و پیگیری های فوری و اورژانسی که انجام دادند ، تشکر و قدردانی کنم.
امیداست هرچه سریعتر ، وضعیت، مشخص شده و اگر خدایی ناکرده گزارش های دریافتی صحت دارند، اقدام اضطراری انجام و جنگل و درختان بی زبان که جزیی مهم از اجزای عالم هستی هستند نجات یابند.

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

همشهری
دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۸
نمی فرمایید که پس از اقدامات شما چقدر جنگل نسوخت و چقدر سوخت؟ محاطبین شما بی صبرانه منتظر رمزگشایی ماهواره ای شما هستندها!!خبر رئ تکمیل کنین!