امروز : سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت : ۷:۳۳ PM
صدای شما
گلایه نامه یک شهروند چالوسی به معاون عمرانی استانداری؛

چالوس را سکوی پرتاب مدیران ضعیف نکنید/با کدام معیار «طاهری نسب» برتر شده است؟

نبیان و طاهری نسب
    -     کد خبر: 21257
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۸/۲۷|۲۲:۲۹
سرویس : جامعه >> شهری
عبارت:آخر مگر ممکن است شهروندان چالوسی برای تفریح مجبور باشند به ساحل شهر هایی همچون سلمانشهر و یا نوشهر بروند و هیچ مکان رفاهی و تفریحی در سواحل رادیو دریا و خط هشت چالوس وجود نداشته باشد! آنوقت مدیریت شهری اش در این مورد، نمونه و برتر شود؟! جل الخالق ، به حق چیزهای ندیده و نشنیده!

عبارت ـ صدای شما: درخبرها خواندیم که ظاهرا شهردار چالوس طی حکمی از سوی علی نبیان؛ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران، از نظر طراحی و ساماندهی ساحل در بین شهرداران شهرهای شرق و غرب  استان مازندران   رتبه اول را کسب کرد. ضمن تبریک این عنوان به آقای مهندس طاهری نسب شهردار شهرستان توریستی و گردشگری چالوس و همه چالوسیان و چالوس نشینان گرامی، در همین راستا ، "روح الله سلطانی"  یکی از شهروندان و فعالین اجتماعی چالوس یادداشتی را برای دفترنمایندگی عبارت در غرب مازندران ارسال نمود،ضمن انتشار این یادداشت ، پایگاه خبری عبارت و دفترسرپرستی غرب مازندران آمادگی خود را در جهت دریافت نقطه نظرها ، دیدگاه ها و پاسخ های  احتمالی از سوی دیگر شهروندان و یا مسوولان و مدیران استانداری و شهرداری اعلام می دارد:

 بنام خداوند بخشنده مهربان
جناب آقای نبیان معاون محترم هماهنگی امورعمرانی استانداری مازندران
سلام علیکم؛

حکم صادر شد از سوی حضرتعالی خطاب به شهردار محترم چالوس در ارتباط با کسب رتبه اول ایشان در طراحی و ساماندهی ساحل را در اخبار گروه ها و کانال های تلگرامی خبرنگاران منتسب به شهرداری!مطالعه کردم .
در ابتدا به عنوان یک شهروند از اینکه شهردار شهرم اینقدر توانمند بود و موفق عمل کرد که بتواند در بین شهرهای استان مازندران در مورد طراحی و ساماندهی ساحل رتبه اول بیاورد و نمونه اعلام گردد بسیار خوشحالم و افتخار میکنم.
ولی ای کاش شاخص های انتخابی خود را اعلام و یا فرم جدول مربوط به این شاخص ها را منتشر می فرمودید تا بدانیم چگونه چنین اتفاقی رخ داده است؟! آخر مگر ممکن است شهروندان چالوسی برای تفریح مجبور باشند به ساحل شهر هایی همچون سلمانشهر و یا نوشهر بروند و هیچ مکان رفاهی و تفریحی در سواحل رادیو دریا و خط هشت چالوس وجود نداشته باشد! آنوقت مدیریت شهری اش در این مورد، نمونه و برتر شود؟! جل الخالق ، به حق چیزهای ندیده و نشنیده!
شاید دنیای وارونه ای که می گویند همین است!!
شاید از آخر اول شده و بخاطر حس نوع دوستی برای اینکه چالوسی ها و چالوس نشینان از غم اول نشدن شهردارشان افسردگی نگیرند و هزینه پزشک و دارو و درمان روی دستشان نماند، آنرا عکس اعلام کرده اید!

ای کاش در حوزه محیط زیست، زباله، فرهنگ اجتماعی، آسیب های شهری، محیط امن درون شهری،ساخت و سازهای استاندارد و مبلمان شهری هم بررسی بفرماید تا ببینیم با وجود عدم حل معضل زباله و کارخانه بیوگاز و تخلیه زباله های شهری در قلب جنگل زیبای چالوس و نخاله هایی که در سرتاسر حاشیه رودخانه بزرگ و مهم چالوس چشم نوازی میک نند چه رتبه توسط شهرداری کسب می شود؟  البته نمی دانم، شاید معیار شما با معیار شهروندان متفاوت است جناب نبیان محترم!

الحق و الانصاف اگر یک فراخوان در سطح شهر چالوس برای نظر سنجی در خصوص طراحی و ساماندهی ساحل اعلام کنید بدون شک شهرداری چالوس از آخر ،اول خواهد شد و اگر غیر از این اتفاق افتاد دستان مبارک شما و روی ماه جناب شهردار را می بوسم و شخصا در حضور همه شهروندان پوزش می طلبم و حرفم را پس می گیرم! 
جناب نبیان از جنابعالی انتظار میر فت تا به عنوان یک مدیر، یا شخصا و یا با ابلاغ به ماموران ویژه به صورت نامحسوس از شهروندان نظر سنجی میدانی به عمل آورید،گرچه کافی است یک نفر،چند ساعت وقت بگذارد و حداقل فقط طرح های ساحل شهرهای غرب استان مازندران را تک به تک از نزدیک ببینید تا به عمق فاجعه عقب افتادگی و پسرفت طرح های گردشگری و ساحلی این شهر پی ببرد و تردید نداشته باشید نتیجه عکس می شود! شاید روال قدیمی و تاسف آور جایزه دادن نوبتی به شهرها دوباره در دستور کار قرار گرفته که در این شرایط دشوار شهری، چالوس به عنوان نخست طرح ساماندهی سواحل استان می رسد.
 
ما فراموش نکرده ایم که در هفته اول سال ۱۳۹۵ و ایام عید نوروز باستانی که ابتدای شروع به کار جناب مهندس طاهری نسب به عنوان شهردار چالوس بود ،حرف و شایعه ای  زبانزد مردم بود وآن اینکه جناب شهردار با پایان یافتن عمر چهارمین دوره شورا، دیگر تحت هیچ شرایطی در چالوس نمی ماند و هدف اصلی گرفتن رتبه، درجه و  یا گرید اداری بالاتر از نظر سیستم داخلی وزارت کشور و سازمان شهرداری ها  برای کسب شهرداری یکی از مناطق تهران بزرگ است. به همین دلیل شایعه ای در سطح شهر دهن به دهن چرخید و همچنان نیز نقل هر مجلسی است . با انتخاب اخیر شما نیز این شائبه ایجاد شده  که نکند خدایی نکرده زد و بندهایی پنهانی پشت این رتبه های نخست و نمونه و تقدیر و تشکر ها و بوق و کرنا کردن ها و بنرها و تبریک ها باشد تا شهرداری چالوس با بَزَک کردن های توخالی ، سَکوی پرتاپ مدیران باشد! 
جناب نبیان فراموش نکنیم که خدا شاهد اعمال و رفتار ماست و شاید در این دنیا بتوانیم هر آنچه می خواهیم با آمارسازی و شاخص سازی و امثالهم حقی را ناحق یا ناحقی را حق کنیم،ولی خدای قهار و بزرگ قضاوتش عادلانه است و وعده اش دروغ نخواهد شد!


معاون محترم عمرانی استانداری مازندران! به عنوان یک شهروند چالوسی و به نمایندگی از تعداد زیادی از دوستانم این یادداشت را نوشته و  گله و دردِ دل خود، دوستان و همشهریانم را با حضرتعالی در میان گذاشتم  و این انتظار را داریم یک روز برای بازدید از سواحل شهرستان چالوس وقت کافی بگذارید و اگر صلاح دانستید امر بفرمایید تا شخصا درخدمتتان باشم و معضلات موجود آنرا از نزدیک توضیح دهم و اگر بازهم بر صدور این حکم پافشاری داشتید حداقل درپیش وجدان خودمان راحت خواهیم بود که گفتنی ها را به شما گفته ایم و بر من و عزیزانی که به نمایندگی از آنها این مطلب نوشته شد هیچ مسوولیتی در نزد خداوند نخواهد بود!

عضو کوچکی از خانواده بزرگ شهر چالوس -  روح الله سلطانی

 

استفاده از این مطلب تنها با ذکر نام  سایت عبارت  مجاز می باشد.

 

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال

نظرات ارسال شده

همشهری
شنبه ۲۹ آیان ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۳
درود بر همشهری شریف و با وجدان.
غالامعلی
شنبه ۲۹ آیان ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۱
با همان معیار که احد جاودانی مدیر برگزیده استان شد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! دیگه ببینید چقدر وضع دستگاه های دیگر افتضاح است
محمد
یکشنبه ۳۰ آیان ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۲
واقعا باهاشون موافقم چطور وقتی احد جاودانی مدیر کل ارشادی که همه جشنواره ها رو تعطیل کرد خواست به انجمن های هنری سامان بده متفرقشون کرد و الان کافه ها پر شدند از جوونا .... به عنوان مدیر برتر مدال دادند اعتراض نکردید ؟
صبا
یکشنبه ۳۰ آیان ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۰
عجب!!!!!!!!!!!!!! از وقتی جاودانی اومده تعداد کنسرت ها و جشنواره ها طبق اعلام خوئد وزارت ارشاد که اون رو مدیر برتر اعلام کرد ۹ و ۶/۵ برابر شده. به طوریکه اصولگراها می گن ایشون مازندران رو کرده کاباره و موزه و محل جشن. ضمن اینکه قیاس آدمی مثل جاودانی با کسی مثل طاهری نسب مثل قیاس علی شریعتی و مش رمضونه