امروز : پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۲۶ PM
اختصاصی
پایگاه خبری«عبارت» از همه کسانی که با کودک ‌آزاری مخالفند دعوت می کند؛

به کمپین «نه به کودک آزاری ـ احترام به کودکان؛ آری!» بپیوندید

نه به کودک آزاری ـ احترام به کودکان؛ آری!
    -     کد خبر: 21268
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۹/۱|۰۹:۵۲
عبارت: پایگاه خبری، تحلیلی و پژوهشی «عبارت» نیز این افتخار را دارد که با راه اندازی کمپین «نه به کودک آزاری ـ احترام به کودکان؛ آری!» سهمی هرچند کوچک در این رویداد بزرگ داشته باشد.

عبارت ـ گروه جامعه/ کمپین نه به کودک آزاری ـ احترام به کودکان آری: آرام و معصومند، حتی اگر آزاردهنده و لجباز باشند. کودکان و نوجوانان آینده سازان هرجامعه ای هستند و شاخک هایشان آنقدر تیز است که ضعیف ترین ارتعاشات را نیز جذب می کند و حافظه و ذهنشان آنقدر پاک است که کوچکترین لکّه ها را تا همیشه در خود نگاه می دارد.

20 نوامبر؛ همزمان با 29 آبانماه هر سال مصادف است با «روز جهانی مبارزه با کودک آزاری»

در این روز برنامه های متنوعی در سراسر گیتی برپا می شود تا جامعه را از خطرات آزار کودکان و نتایج دردناک آن آگاه سازد. این روز تا یک دهه پیش اهمیت چندانی در ایران نداشت، اما آهسته آهسته و با رشد فناوری های نوین و وسایل ارتباط جمعی نهادهای غیردولتی و سمن ها به این مسئله حساس شدند و حالا چندسالی هست که برنامه های کوچک اما اثرگذاری در کشورمان برگزار می شود.

متاسفانه سهم بخش خصوصی و دولتی مازندران از این برنامه ها تقریبا «هیچ» بوده است. نگاه برخی از دولتی ها به این روز به عنوان تاریخی رهایی بخش نیست، بلکه می ترسند توجه یا تمرکز بر این روز منجربه پاره شدن پرده حیا بین والدین و فرزندان و افزایش حس مطالبه گری کودکان و نوجوانان شود.این نگاه البته درست است، اما نباید مانعی بر اجرای طرح های مراقبتی و فرهنگی شود. بلکه باید به عنوان یک حساسیت منطقی آن را در نظر گرفت و تلاش کرد در با اجرای درست برنامه ها مانع از انحراف آنها شد.

امسال اما  بهزیستی مازندران با تصمیم «دکتر آرام» این سکوت مرگبار و تاسف آور را شکست و تصمیم گرفت با تدارک برنامه هایی بر این مسئله تمرکز کرده و فرهنگسازی در این حیطه را در دستور کار قرار دهد. اگر اتفاق خاصی( مثل وخامت وضع آب و هوا) رخ ندهد 5شنبه 3 آذرماه، قرار است برنامه ای سراسری با راه اندازی پایگاه های اورژانس اجتماعی در سراسر مراکز شهرستان های مازندران برگزار شود که در این کمپین میدانی؛ آموزش همگانی و توجیهی در دستور کار قرار گرفته و برای نخستین بار در کشور جامعه تا این اندازه به مسئله «کودک آزاری» نزدیک می شود.

در این روز با پخش بروشورها، فلش کارت ها و حضور روانشناسان و مشاوران، مصادیق کودک آزاری به گوشعموم جامعه خواهد رسید و قرار است برنامه ای جامع و هماهنگ با پوشش گسترده رسانه ای برگزار شود تا توجهات را به خود جلب کند.

از طرف دیگر در همین ماه «همایشی بزرگ» با حضور چهره های علمی، فرهنگی و سیاسی در ساری برگزار خواهد شد و به شکلی ویژه به این موضوع خواهد پرداخت. از برنامه های جنبی روز همایش می توان به برگزاری پنل های تخصصی ـ علمی در حوزه "کودک آزاری" اشاره کرد که این برنامه نیز برای نخستین بار است که در کشور برگزار می شود.

پایگاه خبری، تحلیلی و پژوهشی «عبارت» نیز این افتخار را دارد که با راه اندازی کمپین «نه به کودک آزاری ـ احترام به کودکان؛ آری!» سهمی هرچند کوچک در این رویداد بزرگ داشته باشد.

البته بهزیستی مازندران هیچ نقشی در این کمپین مجازی ندارد و تنها از طریق ارسال مقالات علمی و تولید برخی از محتواهای منتشر شده در این کمپین مجازی ما را همراهی می کند. این کمپین از  4روز پیش به صورت آزمایشی کار خود را آغاز کرده و از امروز به صورت رسمی وارد میدان خواهد شد و قرار نیست حضورش مختص به یکماه اخیر شود بلکه اگر خدا یاری کند تصمیم ما بر این است که این کانال تلگرامی تا همیشه ادامه داشته باشد ، زیرا «کودک آزاری» مختص به یک روز و یک ماه و یک سال نیست، بلکه خطری است که همواره در کمین خانواده هاست و آرامش و امنیت کودکان و نوجوانان را تهدید می کند.

برای سلبی نبودن این شعار، «حمایت از کودکان؛ آری» را به آن افزودیم  تا بگوییم نه تنها نباید کودکان را آزرد بلکه باید به آنها احترام گذاشت.

در این جا از همه شما مخاطبان عزیز، صاحب نظران گرامی، مسئولان بزرگوار و همه آحاد جامعه استان و خارج از مازندران دعوت می شود تا به پیوستن به این کمپین مجازی ما را یاری کنید تا سهمی هرچند کوپک در فرهنگسازی در این حوزه ایفا کنیم و از میزان آسیب ها بکاهیم.

برای پیوستن به کانال "نه به کودک آزاری ـ احترام به کودکان؛ آری" روی لینک زیر کلیک کنید:

 

nabekoodakazari

 

 

 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال