امروز : یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت : ۵:۵۰ AM
آخرین اخبار:
راه اندازی آزمایشگاه مرمت اشیاء فرهنگی تاریخی در موزه تاریخ ساری دلایل استیضاح وزیر کشور + اسامی استیضاح‌کنندگان / کدام مازندرانی در جمع آن ها است؟ از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد آماری که عشق کارمندان مازندرانی را به نماینده شدن نشان می دهد/دعوای لیدرهای تلگرامی در غرب مازندران به خاطر دو نامزد انتخابات مجلس/ اعتراض نماینده مازندران به انتخابات شورای عالی استان ها/ یک ساروی جوان ترین سناتور تاریخ استرالیا از پخش شدن آدرس و شماره تفن شخصی تا ماجرای سیلی خودرن از مربی پیشکسوت از ماجرای پخش شدن آدرس و شماره تلفن منزل شخصی تا سیلی خوردن از مربی پیشکسوت و پاره شدن لب ماجرای واگذاری جزیره کیش به چین چیست؟ شاسی بلند جدید بازار ایران به زودی به خیابان می آید (+عکس و مشخصات فنی) نشست خبری انتخاباتی معاون سیاسی استانداری مازندران گرانترین و ارزان ترین بلیط کنسرت متعلق به کدام خواننده ها است؟ / از روزبه نعمت اللهی تا رضا یزدانی

چگونگی شاخص‌های مصرف قند، نمك و چربی

نمک- سایت عبارت
    -     کد خبر: 21409
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۹/۴|۰۸:۰۴
سرویس :
با برچسب‎گذاری فرآورده‎های غذايی شاخص‌های مصرف قند، نمك و چربی کاهش یافت.

عبارت: مهندس سعيدرضا رضايی دبير كميته كشوری برچسب‎گذاری مواد غذايی، آشاميدنی آرايشی و بهداشتی در دومين همايش ملی برچسب‎گذاری فرآورده‎های غذايی و آرايشی بهداشتی در بهشهر با بيان اينكه كاهش شاخص‌های قند، نمك و چربی از پيامدهای خوب است، گفت: كاهش بيماری‌ها و افزايش سطح ايمنی سلامت مصرف‎كننده نيز به اطلاع‌رسانی بيشتر نياز داشت كه تاكنون موفقيت‎آميز بود.

وی با بيان اينكه اطلاعات اضافه به فرهنگ برچسب‌خوانی لطمه می‎زند افزود: حذف اطلاعات و تصاوير گمراه كننده بايد در برچسب‎گذاری رعايت شود.

دبير كميته كشوری برچسب‎گذاری مواد غذايی، آشاميدنی، آرايشی و بهداشتی با اشاره به مصوباتی كه در زمينه ليبل‎ها صورت گرفته است گفت: مهمترين مصوبات، همراهی صنعت بود تا ليبل‎های مشخص‎شده را چاپ كنند كه به دو نوع ليبل‎های چاپ داخل و وارداتی از سوی شركت‌های معتبر خارجی تقسيم می‎شود كه هر دو بايد نظارت شود.

رضايی افزود: در آينده‎ای نزديك جشنواره برچسب‎خوانی بين مسئولان فنی غذا و داروی سراسر كشور انجام می شود و آثار ارسالی به دانشگاه مربوطه برای اصلاح وضعيت موجود برچسب‎گذاری در سطح كشور صورت می گيرد.

مديركل نظارت و ارزيابي فرآورده‎های مواد غذايی، آشاميدنی، آرايشی و بهداشتی گفت : صدور پروانه ساخت، مجوز تأسيس و بهره‎برداری نبايد هدف اصلی باشد تا اگر كمرنگ يا اتوماسيون شود، هدف نيز كمرنگ شود.

دكتر جنت با اشاره به وجود ۳ هزار بازرس حوزه غذا و دارو در كشور، اين تعداد را كافی ندانست و گفت: تنها در مازندران ازآغاز امسال تاكنون ۶۰ هزار بازرسی انجام شده است .

در اين همايش حدود ۱۰۰ نفر از كارشناس و ناظران غذا و داروی كشور حضور دارند و تا فردا ادامه دارد./باشگاه

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
آخرین اخبار

راه اندازی آزمایشگاه مرمت اشیاء فرهنگی تاریخی در موزه تاریخ ساری

دلایل استیضاح وزیر کشور + اسامی استیضاح‌کنندگان / کدام مازندرانی در جمع آن ها است؟

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

آماری که عشق کارمندان مازندرانی را به نماینده شدن نشان می دهد/دعوای لیدرهای تلگرامی در غرب مازندران به خاطر دو نامزد انتخابات مجلس/ اعتراض نماینده مازندران به انتخابات شورای عالی استان ها/ یک ساروی جوان ترین سناتور تاریخ استرالیا

از ماجرای پخش شدن آدرس و شماره تلفن منزل شخصی تا سیلی خوردن از مربی پیشکسوت و پاره شدن لب

ماجرای واگذاری جزیره کیش به چین چیست؟

شاسی بلند جدید بازار ایران به زودی به خیابان می آید (+عکس و مشخصات فنی)

نشست خبری انتخاباتی معاون سیاسی استانداری مازندران

گرانترین و ارزان ترین بلیط کنسرت متعلق به کدام خواننده ها است؟ / از روزبه نعمت اللهی تا رضا یزدانی

آخرین آمار مرگ در حوادث کار مازندران/مرگ کسب و کار من است

آرشیو
پربازدیدترین

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

یکی از نمایندگان فعلی ساری رای نمی‌آورد/ شايعه ردصلاحیت برای تخریب رقیب است

کدام مسئولان ارشد جمهوری اسلامی ایران ثروتشان را علنی کردند / از عباس آخوندی تا محمدباقر قالیباف

مهناز افشار از یاسین رامین طلاق گرفت

آرشیو