امروز : شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۸:۲۸ PM

چگونگی شاخص‌های مصرف قند، نمك و چربی

نمک- سایت عبارت
    -     کد خبر: 21409
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۹/۴|۰۸:۰۴
سرویس :
با برچسب‎گذاری فرآورده‎های غذايی شاخص‌های مصرف قند، نمك و چربی کاهش یافت.

عبارت: مهندس سعيدرضا رضايی دبير كميته كشوری برچسب‎گذاری مواد غذايی، آشاميدنی آرايشی و بهداشتی در دومين همايش ملی برچسب‎گذاری فرآورده‎های غذايی و آرايشی بهداشتی در بهشهر با بيان اينكه كاهش شاخص‌های قند، نمك و چربی از پيامدهای خوب است، گفت: كاهش بيماری‌ها و افزايش سطح ايمنی سلامت مصرف‎كننده نيز به اطلاع‌رسانی بيشتر نياز داشت كه تاكنون موفقيت‎آميز بود.

وی با بيان اينكه اطلاعات اضافه به فرهنگ برچسب‌خوانی لطمه می‎زند افزود: حذف اطلاعات و تصاوير گمراه كننده بايد در برچسب‎گذاری رعايت شود.

دبير كميته كشوری برچسب‎گذاری مواد غذايی، آشاميدنی، آرايشی و بهداشتی با اشاره به مصوباتی كه در زمينه ليبل‎ها صورت گرفته است گفت: مهمترين مصوبات، همراهی صنعت بود تا ليبل‎های مشخص‎شده را چاپ كنند كه به دو نوع ليبل‎های چاپ داخل و وارداتی از سوی شركت‌های معتبر خارجی تقسيم می‎شود كه هر دو بايد نظارت شود.

رضايی افزود: در آينده‎ای نزديك جشنواره برچسب‎خوانی بين مسئولان فنی غذا و داروی سراسر كشور انجام می شود و آثار ارسالی به دانشگاه مربوطه برای اصلاح وضعيت موجود برچسب‎گذاری در سطح كشور صورت می گيرد.

مديركل نظارت و ارزيابي فرآورده‎های مواد غذايی، آشاميدنی، آرايشی و بهداشتی گفت : صدور پروانه ساخت، مجوز تأسيس و بهره‎برداری نبايد هدف اصلی باشد تا اگر كمرنگ يا اتوماسيون شود، هدف نيز كمرنگ شود.

دكتر جنت با اشاره به وجود ۳ هزار بازرس حوزه غذا و دارو در كشور، اين تعداد را كافی ندانست و گفت: تنها در مازندران ازآغاز امسال تاكنون ۶۰ هزار بازرسی انجام شده است .

در اين همايش حدود ۱۰۰ نفر از كارشناس و ناظران غذا و داروی كشور حضور دارند و تا فردا ادامه دارد./باشگاه

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

وزیر آموزش و پرورش: در صورت ادامه تعطیلات، دانش آموزان مجازی آموزش می بینند

مردم در اولین مجلس گام دوم انقلاب به ائتلاف اصولگرایان اعتماد کردند/ این پیروزی شیرین و بزرگ را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه منتخبین مردم تبریک می گوییم

وقتی دن کورلئونه باید برود جلو، بوق بزند! / دچار ویروس کرختی شده‌ایم

از اظهار ندامت خبرنگار به خاطر رای دادن به روحانی تا حمله شدید بنزینی به حسن نژاد

جیب خالی و پز عالی / چرا دیوار کوتاه CIS برای ما بلند است

لطفا به قانون و شعور مردم مازندران توهین نکنید! / مردم فریب این پروپاگاندا را نمیخورند / شک نکنید همین طرح باعث شکست شما خواهد شد

مدارک جنجالی و دردسر ساز مسئولین کشوری / از خاتمی و هاشمی تا رحیم مشایی و روحانی + عکس و جزئیات

دو نامزد قطعی اصلاح طلبان در استان کیستند / از رایزنی شیخ در شرق تا ترس از تکرار نفاق در نوشهر

قم با ۴۰ دقیقه در صدر است ، مازندرانی ها ۲۲ دقیقه در روز مطالعه می کنند / مردم اهل مطالعه اند ما بلد نیستیم نسخه بپیچیم / با اعلام این اعداد به مردم ظلم می کنیم / عرق شرم بر پیشانی مردم یا مسئولان؟

رئیس سازمان جنگل‌ها بازداشت شده است؟

آرشیو