امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۴:۴۵ PM
اختصاصی عبارت
دست های گرم مهربانی در زمستان زودرس؛

آغاز به کار«کمپین پذیرش در سرما»در مازندران/ جذب ۵۰ کارتن خواب و معتاد در روز نخست

کمپین پذیرش در سرما
    -     کد خبر: 21441
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۹/۴|۱۳:۰۶
عبارت:این کمپین «سهم هر مرکز بهبودی اقامتی، پذیرش سه معتاد بی‌بضاعت» را شعار خود قرار داده است.

عبارت ـ گروه اجتماعی: در یک حرکت خودجوش باز هم مددیاران اعتیاد و گروه های همتا برای کمک به معتادان کارتون خواب وارد میدان عمل شدند

به گزارش عبارت؛ با فرا رسیدن فصل سرما و افت ناگهانی دمای هوا در چند روز گذشته، گروهی از مراکز درمان اقامتی اعتیاد، «کمپین پذیرش در سرما» را به راه انداخته‌اند تا از معتادان کارتن‌خواب حمایت کنند.

مازیار علیپور، فعال اجتماعی و مددیار اعتیاد در همین رابطه گفت: با فرارسیدن فصل سرما و افت ناگهانی دمای هوا در چند روز گذشته، گروهی از مراکز درمان اقامتی اعتیاد که خود را «پویش کشوری مراکز بهبودی اقامتی» معرفی کرده‌اند، در حرکتی خودجوش، «کمپین پذیرش در سرما» را به راه انداخته‌اند. این مراکز درمانی، حمایت از معتادان کارتن‌خواب را مسئولیت اجتماعی خود می‌دانند و بر این اعتقاد هستند که باید به همدردهایشان کمک کنند.

 

در سال‌های گذشته هم‌ گروه‌های همتا و مراکز اقامتی درمان اعتیاد به‌صورت مجزا در فصل سرما اقدام به پذیرش معتادان کارتن‌خواب و بی‌بضاعت می‌کردند اما امسال تصمیم گرفته‌اند کمپینی به راه بیندازند و به‌صورت جمعی و در کنار یکدیگر مسئولیت اجتماعی‌شان را انجام دهند.

 آنها امیدوار هستند که این اقدامشان شرکت‌های تولیدی، اقتصادی و صنعتی و به طور کلی بخش خصوصی را نسبت به وضعیت کارتن‌خواب‌ها حساس کند و آنها هم برای کمک به این افراد، اقدامی انجام دهند.

این کمپین «سهم هر مرکز بهبودی اقامتی، پذیرش سه معتاد بی‌بضاعت» را شعار خود قرار داده است.

 

اگر مراکز درمان اقامتی در این کمپین حضور فعال داشته باشند، با توجه به اینکه یک‌هزار و 100 مرکز بهبودی اقامتی مجاز تحت نظارت سازمان بهزیستی در سراسر کشور مشغول به فعالیت است می‌توان امیدوار بود که در فصل سرما حداقل 3 هزار و 300 معتاد کارتن‌خواب به‌صورت رایگان در مراکز اقامتی درمان اعتیاد پذیرش شوند.

 300مرکز اقامتی درمانی برای شرکت در این کمپین اعلام آمادگی کرده‌اند. بسیاری از این مراکز، اعلام کرده‌اند که حاضر هستند بیشتر از سه نفر را در مرکز اقامتی خود بپذیرند.

به گزارش عبارت؛ با توجه به ظرفیت‌های اعلام‌شده، مراکز اقامتی درمان اعتیاد برای پذیرش 1600 نفر اعلام آمادگی کرده‌اند.

سازمان‌های مردم نهادی که در حوزه کارتن‌خوابی مشغول به فعالیت هستند، می‌توانند معتادان کارتن‌خوابی را که تمایل به حضور در مراکز اقامتی درمانی دارند، به این کمپین معرفی کنند. همچنین افراد گروه همتایی که در خود این مراکز اقامتی فعالیت می‌کنند هم تلاش می‌کنند کارتن‌خواب‌های شهر تهران را برای ورود به مراکز خود ترغیب کنند.

 

مهدی نصیرپور نماینده دانشسرای مددیاری اعتیاد در مورد این حرکت زیبا اعلام کرد : در اولین روز آغاز این پویش در استان مازندران با شرکت همگام مراکز اقامتی میان مدت استان و همراهی مددیاران و گروه های همتا توانستیم بالغ بر 50 نفر از معتادان و کارتون خوابهای استان مازندران را با تمایل ایشان در این مراکز ساماندهی کرده و نسبت به سمزدائی آنها اقدام کنیم و امیدواریم با تشکیل مجمع خیرین صیانت از بهبودیافتگان استان مازندران و کمک کارشناسان مراکز اقامتی و اعضا گروه های همتا و مددیاران استان مازندران بتوانیم آینده خوبی را به این عزیزان ارمغان بدهیم.

گفتنی است شهرداری ها از جمله اصلی ترین نهادهای مسئول در قبلا معضل کارتن خوابی هستند که هنوز هم نتوانسته اند در مازندران طرحی مفید در این زمینه ارائه دهند. تنها شهرداری ساری قصد دارد تا پایان آذرماه امسال چند گرمخانه را برای کارتن خوابها  راه اندازی کند.

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال