امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت : ۱۱:۳۹ AM

پادشاه مراکش: من امیر المومنین هستم!

پادشاه مراکش
    -     کد خبر: 21564
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۹/۷|۱۳:۵۴
سرویس :
پادشاه مراکش در واکنش به شایعات مطرح شده درخصوص پروژه‌هایی که این کشور در ماداگاسکار کلید زده، خود را "امیرالمومنین" خواند و گفت: حضور مراکش در قاره آفریقا برای برخی خوشایند نیست.

عبارت: به نوشته روزنامه رای الیوم، محمد ششم، پادشاه مراکش در حاشیه سفر رسمی‌اش به شهر آنتاناناریوو، پایتخت کشور ماداگاسکار اظهار داشت: می‌دانم که حضور مراکش در قاره سیاه و به شکل خاص سفر کنونی‌ام برای برخی خوشایند نیست اما همه می‌دانند که ما منتظر اعلام بازگشت رباط به اتحادیه آفریقا جهت کار و سرمایه‌گذاری در این قاره نمی‌مانیم.

محمد ششم در اولین مصاحبه مطبوعاتی خود از سال ۲۰۰۵ گفت: سفرهای اخیرم به برخی کشورهای آفریقایی و پروژه‌هایی که در این کشورها کلید زدیم، در راستای به اشتراک‌گذاری تجربیات بودند. ما به دنبال این هستیم که بدون هیچ‌گونه حس برتری و خودبزرگ‌بینی و یا حس استعماری تجربیات خود با دیگران تقسیم کنیم.

پادشاه مراکش افزود: همه کشورهای چه دوستان قدیمی و چه جدید به ویژه در شرق آفریقا همگی در مورد حمایت از عضویت مجدد مراکش در اتحادیه آفریقا اتفاق نظر دارند.

وی  در ادامه ابراز امیدواری کرد که کشورش بتواند نمونه‌ای از همکاری‌های قوی و همبستگی میان برخی کشورهای آفریقایی را ایجاد کند.

پادشاه مراکش در ادامه این مصاحبه برخی شایعات مبنی بر اینکه پروژه‌هایی که در ماداگاسکار آغاز شده تنها به نفع مسلمانان است را تکذیب کرد و گفت: این شایعات بی‌اساس بوده و پروژه‌های مذکور طبیعتا برای همه ساکنان ماداگاسکار است.

وی در ادامه تاکید کرد: پادشاه مراکش امیرالمومنین است، مومنان به تمامی ادیان، و مراکش هرگز کمپین تبلیغاتی به راه نینداخته و در راستای تحمیل اسلام تلاش نمی‌کند.

محمد ششم تاکید کرد: اسلام در مراکش میانه‌رو و گشاده‌رو است.

پادشاه مراکش روز دوشنبه گذشته سفر خود به کشور ماداگاسکار را آغاز کرد.

وی در کاخ ریاست جمهوری در آنتاناناریوو با رئیس جمهور این کشور دیدار کرده و دو طرف ۲۲ توافقنامه همکاری‌های دوجانبه به امضا رساندند./خبرآنلاین

مشخص نیست این سفر چند روز ادامه خواهد داشت.

محمد ششم در این سفر دو پروژه ساخت بیمارستان کودک و مادر و مرکز آموزش حرفه‌های حوزه گردشگری، ساخت و ساز و تاسیسات عمومی را آغاز کرد.

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

آدرس غلط ندهید آقای لاشکی / حداقل بهانه های بهتری می‌آوردید

سندی که فصل الخطاب پرتاب تیر آرش از ساری است/ لطفا تن «فخرالدین اسعد» را در گور نلرزان آقای ابراهیم زاده!

خانم جمشیدی من به شما پاسخ میدهم/"تصویر مدیریت زنان در دولت تدبیر و امید اینگونه سهم خواهانه نیست"

عسگری نیکزاد از هفت خان گذشت و مدیرکل آموزش و پرورش مازندران شد

تسلیت گویی و همدردی مردم ساری و مسئولان استانی با بیت شهیدان عبوری به مناسبت درگذشت حاج حسن عبوری

آتش به اختیار با فریاد خاموش نمی شود/ آقای استاندار! برکناری فرماندار کمترین توقع است

هرگز از استیضاح کردان پشیمان نشدم/ گفتم شما پرونده داری فلان جا نامزد نشو/برای اولین بار در تاریخ مجلس به خاطر او ماده ۱۰۳ را تقاضا کردیم

میانگین حقوق کارمندان دولت اعلام شد

نگاهی به دلایل حمایت علی لاریجانی از حسن روحانی/ آیا پسر شیخ هاشم سودای ریاست جمهوری دارد؟

از کاخ جهان نما و پل تاریخی تا حمام صفوی/ نمونه بارزی از بی کفایتی مسئولان مازندرانی

آرشیو