امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۵:۳۳ AM

گرد و خاک نماینده مازندران در مجلس/ درگیری لفظی دو نماینده در صحن مجلس!

تصاویر نمایندگان مازندران در  مجلس شورای اسلامی
    -     کد خبر: 21858
    -     تاريخ انتشار : ۱۳۹۵/۹/۱۶|۱۱:۵۹
سرویس :
مجلس - رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در پی اظهارات نماینده مردم قائمشهر مبنی بر اینکه کمیسیون برنامه و بودجه محل رانت و ویژه‌خواری شده است، خواستار عذرخوانی این نماینده شد.

عبارت: محمد مهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه در جریان بررسی اصلاح موادی از قانون آیین‌نامه داخلی مجلس پیشنهاد داد تا تمام اعضای کمیسیون برنامه و بودجه عضو کمیسیون تلفیق قرار بگیرند.

 اما علی ادیانی نماینده مردم قائم شهر ضمن مخالفت با این پیشنهاد اظهار داشت: براساس مستنداتی که از ادوار گذشته وجود دارد کمیسیون برنامه و بودجه محل رانت و ویژه‌‌خواری شده است.

وی تصریح کرد: کمیسیون تلفیق باید براساس اعضای تمام کمیسیون‌های تخصصی مجلس تشکیل شود یعنی سه نفر از هر کمیسیون.

تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در ادامه ضمن اعتراض به اظهارات ادیانی خطاب به لاریجانی رئیس مجلس گفت: بنده با استناد به اصل هفتاد و نه قانون اساسی نسبت به اظهارات وی اخطار دارم.

وی بیان داشت: هر شخصی می‌تواند در مقام مخالف اظهاراتی را در صحن بیان کند اما حق توهین به اعضای کمیسیون برنامه و بودجه را ندارد حال چه نمایندگان ادوار گذشته و چه کنونی.

تاجگردون تأکید کرد: باید آقای ادیانی از همین‌جا از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه عذرخواهی کند.

وی ادامه داد: براساس اصلاحات در مجلس نهم قرار شد اعضای کمیسیون تلفیق حق ارائه پیشنهاد و حتی تصویب به نفع حوزه انتخابی خود را نداشته باشند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه بیان داشت: حتی اگر شبهه‌ای وجود داشته باشد باز نماینده قائم شهر حق توهین ندارد، بنده، یوسفیان ملا، حسن‌پور، تابش، مفتح و ... از اعضای کنونی و دوره قبل کمیسیون برنامه و بودجه بوده‌ایم و این اظهارات توهین به همه آنهاست.

لاریجانی رئیس مجلس نیز در واکنش به اظهارات ادیانی آن را توهین و خلاف دانست و به مصوبه مجلس نهم مبنی بر آنکه اعضای کمیسیون تلفیق حق ارائه پیشنهاد و تصویب به نفع حوزه انتخابیه خود را ندارند اشاره کرد.

اما این پایان ماجرا نبود، در پی اظهارات علی ادیانی، به جز تاجگردون، جعفرزاده نماینده رشت و بعضی دیگر از اعضای کمیسیون برنامه هم معترض سخنان ادیانی شدند.

نهایتا با پادرمیانی سایر نمایندگان دو نماینده‌ای که با یکدیگر درگیری لفظی پیدا کرده بودند مصافحه کردند./خبرآنلاین

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال
پربازدیدترین

هرگز از استیضاح کردان پشیمان نشدم/ گفتم شما پرونده داری فلان جا نامزد نشو/برای اولین بار در تاریخ مجلس به خاطر او ماده ۱۰۳ را تقاضا کردیم

میانگین حقوق کارمندان دولت اعلام شد

نگاهی به دلایل حمایت علی لاریجانی از حسن روحانی/ آیا پسر شیخ هاشم سودای ریاست جمهوری دارد؟

از کاخ جهان نما و پل تاریخی تا حمام صفوی/ نمونه بارزی از بی کفایتی مسئولان مازندرانی

از بی مسئولیتی مرگبار اوقاف تا بی خیالی میراث فرهنگی/ ساری به گورستان آثار ثبت ملی بدل شده است

بابل پیشتاز ولادت و ازدواج در استان/ ساری یکه تاز طلاق/۷۵ سالگی وقت مرگ در مازندران

شهردار سابق بابل به ۶ماه حبس تعلیقی محکوم شد/ تخریب دیوار، کار دست سردار داد!

کسانی که همه امکانات کشور دستشان هست یا بوده حق ندارند نقش اپوزیسیون بازی کنند/ نمی‌شود انسان یک‌ دهه همه‌کاره کشور باشد و دهه بعد مخالف‌خوان شود

بابلی و ساروی بازی درنمی آورم/نه یارانه می گیرم، نه حقوق نجومی/در حوزه پرونده های کار بسیار موفق بودیم/ زیراب علی بابایی را نمی زنم

از حمله گازانبری و همه جانبه به «مظفری» تا انتقاد از فساد اداری/ اعتراض شدید خبرگزاری تسنیم/ اظهارات عجیب خبرگزاری مهر

آرشیو